londen en daarna... Het is woensdag 2 juni 1971. 's Morgens 04.40 uur, zoals de Schiphol-klok aanwijst. Alle rust op de nationale luchthaven. Nog. Eer we echter de weg van parkeerplaats P naar de vertrek-passagehall hebben afgelegd, heeft het in de verte weerklonken. En steeds dichterbij het bekende getoeter van een supporters-schare. Vandaag 2 juni 1971 is het immers de grote dag. In Londen: Finale Europa Cup I tussen Ajax en Panathinaikos uit Griekenland. Plaats: Wembley Stadion. Aanvang: 19.45 uur. Wij en met ons Het Legioen gaan als dagjes-mens(en) naar de Engelse hoofdstad. Ja, zo vroeg. Zo beestachtig vroeg. Maar dat moet wel. Het is nl. het begin van een luchtbrug tussen het Nederland van Ajax en het Engeland van Wembley. Op dit vroege uur van een stralende lentedag, fn de nieuwste aanwinst van de KLM, t.w. de Boeing 747, die in één ruk 353 personen naar ,,de overkant" kan vliegen, „duur van de vlucht 38 minuten," zegt KLM-gezagvoerder Dekker door de boord-omroep. 353!!! Uit dit aantal kiezen we een aantal Ajacieden commissieleden en (andere) genodigden. Het blijkt een (gelegenheids-) élftal te zijn Dat we dan in de volgende „opstelling" zouden willen presenteren: doel: Dick Boering (oude plaats); achter: Henk Buskermolen, Bom Haarms, Peter Hoefnagels en Arthur Smolders; midden: Tinus Middendorp en Haarms Senior; voor: Henk Groot, Wim Schoevaart, Cor v. d. Wal en (de „lange") Martens u kent hem nog wel: de oud-internationaal scheidsrechter uit Zeist. Dan had zich nog een „reserve" aan ons gezelschap toegevoegd, geheel onbekend, die na: hebt u er geen bezwaar tegen dat ik me bij u aansluit," de heer Stangenberg uit Den Haag bleek te zijn. Hij vertelde ons dat zijn (melk)zaak pas 40 jaar had bestaan en dat hij ter gelegenheid daarvan van zijn kinderen deze reis (die hij geheel alleen maakte) naar de Cup-finale had aangeboden gekregen. Wel, we hadden alles en allen met elkaar een ontzettend gezellige trip in dat voor die dag Nederlandse Londen. Met een Trafalgar-square b.v. als de Amsterdamse Dam, een Piccadilly Circus als „ons mooie Rembrandtsplein met een hapje (o.a. ham and eggs) hier en een drankje daar en waarbij tevens bleek, bij onze ontmoetingen met de aanwezige Hollanders, hoe populair Henk Groot nog steeds is! 's Avonds om 17.30 uur startte de bus voor Wembley. Ja, het was zover. Het grote gebeuren tegemoet. Met ons ook vele duizenden Grieken. Londen op het spitsuur. Langzaam vinden we de weg naar het Stadion Honderden en honderden bussen en auto's worden geparkeerd. Mét de duizenden, neen tienduizenden gaan we onze plaatsen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 34