kroniek ajax-nieu ws Wij zouden de eerste regelen van de Kroniek willen wijden aan „het hooggeacht publiek", zulks speciaal met betrekking tot de wedstrijd AjaxAtletico-Madrid. Wij menen dat de bezoekers van de halve-finale Europa Cup I op 28 april j.l. in het Olympisch Stadion, een belangrijke bijdrage heb ben geleverd tot het succes van Ajax op deze avond, zowel bin nen als buiten de krijtlijnen. ningen en eventuele vreugde te luchten" geen gebruik werd ge maakt. En vreugde was er toch wel, na het laatste fluitsignaal van de Italiaanse „ref" Sbordella. Enorm zelfs. We zitten in de finale. Londen 2 juni a.s. in het grote Wembley- Stadion. In de eerste plaats was daar het geweldige medeleven met het Ajax-elftal, de onafgebroken stroom van aanmoedigingen gedurende die 2 x 45 minuten hadden we in ons vorig clubblad gevraagd de „snavels" wijd open te zetten, welnu dat heeft er niet aan gemankeerd. En toen bovendien met betrekking hiertoe via micro- fonist Willem van Steenbergen nog een verzoek van Rinus Michels kwam toen waren de schorre kelen na afloop verzekerd. En wat had men een voldaan gevoel. A propos voor wie straks mee naar Londen gaaten bij Ajax- Feyenoord laat onze Amsterdamse rood-witte leeuwen niet in hun „hempie" staan! Verder een compliment aan die anders zo vervelende „vuurwerk belhamels". Zij hadden duidelijk de vóór de wedstrijd door voor zitter Van Praag met zoveel nadruk uitgesproken woorden (aan het slot met een krachtig applaus onderstreept) wel ter harte genomen en het gewoonlijk vooral zo gevaarlijke afsteken van vuurpijlen, donderbussen, zeven- en meerklappers en wat dies meer zij, achter wege gelaten. Ja, men was schijnbaar zo onder de indruk van de waarschuwing dat van de „vergunning", na de wedstrijd wél span- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1970-1971 - No. 8 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 juni a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Een stralende Ajax-captain met de KNVB-beker. AjaxAtletico Madrid vol spanning. De wedstrijd, die we, wat de eerste 45 minuten aangaat, in het bij zonder zullen herinneren, door dat schitterende doelpunt van Piet Keizer gescoord uit een vrije trap van wel 25 meter afstand. Als een granaat sloeg de bal tegen de touwen. Geweldig. Maar de Spanjaarden hadden een prachtig combinerend elftal. Puskas had gelijk, toen hij tijdens een interview in „Studio Sport" verklaarde dat Atletico ook „uit" zeer sterk kon spelen en dat het derhalve voor Ajax zeker .oppassen" was. Vasovic c.s. hadden daarbij verdedigend de moeilijke opgave om de mannen van Do mingo verdere doelpunten te beletten, én zoveel aandacht aan de aanval te geven, dat de 10 achterstand in een voldoende voor sprong werd omgebogen'. Was de stand bij de rust dus 10 na de hervatting duurde het nog vrij lang alvorens een effectvol schot van Wim Suurbier de overi gens uitstekende Spaanse doelman verrastte (hij liet de bal glippen) terwijl de vreugde van Ajax en haar aanhang geen grenzen kende toen Johan Neeskens kort voor tijd nr. 3 in het doel plaatste. We gaan naar Londen. Nu was het zover. Ajax als eerste Nederlandse club voor de tweede maal in de finale om Europa Cup I. Tot ieders verrassing werd onze a.s tegenstander niét het als Londen-candidaat aangemerkte Rode Ster uit Belgrado. In het hierboven aangehaalde vraaggesprek had Ferenc Puskas nog verklaard -dafcjiij zijn elftal, het Griekse Panathinaikos niet in staat achtte „thuis" de "41 nederlaag ,uit" geleden ongedaan te maken; dit zou n.l. betekenen dat met minstens drie doelpunten verschil zou moeten worden gewonnen. Maar hoe raar de bal inderdaad rollen kan de Grieken wonnen met 30 en dat was dus precies genoeg voor de tocht naar het Wembley Stadion op 2 juni a.s. Wat Puskas ook nog verklaarde: „wie van de twee teams in Amsterdam wintwint in Londen de Cup! Immers achtte hij zowel Atletico als Ajax beide de sterksten van de laatste vier te zijn. Beschouwde hij zijn elftal al als te zijn uitgeschakeld, ook Rode Ster aldus de ex-Hongaars-Spaanse meester is kwalitatief niet zo best 't Ja, deze uitspraak in aanmerking genomen wat nu? Hierover de Griekse coach later benaderend, antwoordde deze: „Ajax ken ik zo niet". Die mijnheer Puskas lijkt ons een slimme jongen of althans iemand, die dit tracht te zijn. Wij menen echter dat we bij ons aangaande die meningen c.q. uitspraken wel het een en ander geleerd hebben. Met beide benen op de grond staande, blijft het zo, dat men niet met niets b.v. een ploeg als Everton uitschakelt, alsmede een Rode Ster, dat toch zondermeer van Europese top klasse is. Bovendien, alleen het feit al dat men zich in de finale speelt Om Ajax-Atletico te besluiten: in de eerste plaats wederom dank aan allen die ons hun felicitaties zonden. Verder: na afloop stak Rinus Michels zijn waardering voor de niet geringe capaciteiten van het Spaanse elftal niet onder stoelen of

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2