veteranen dankbetuigingen promotie Bieshaar, Schuttel Co. dat we op den duur van elkaar gaan vervreemden. Bovendien is het organisatorisch erg moeilijk. Administratief is er bij Ajax wel reeds een splitsing maar verder hoeft men voor mij voorlopig niet. En wat de toekomst ons zal brengen? Toekomst Wie weet krijgen we over een paar jaar weer een hele andere situatie. Dat dan een betaalde voetbalvereniging helemaal geen mensen meer heeft, die dag-in-dag-uit voor de club werken, zuiver uit liefhebberij. Dat lijkt mij toch ook uiteindelijk geen houdbare toestand. Ik wil niet zeggen, dat betaalde krachten het beter zouden doen, dan de mensen, die nu verantwoordelijk zijn, integendeel. Maar de verantwoordelijkheden worden steeds groter. Alles moet nu - althans grotendeels - in de vrije tijd worden gedaan. En alleen in de avonduren kan men geen top-club leiden. Gelukkig kan Ajax - tot nu toe - over mensen beschikken, die door hun maatschap pelijke positie in staat zijn, veel tijd beschikbaar te stellen en altijd voor de club klaar te staan.Dat is natuurlijk prachtig, maar wanneer de omstandigheden zich voor deze lieden wijzigen De basis van iedere club is een goed bestuur, een verstandige leiding plus, uiteraard een goed eerste elftal. Dat werkt door tot in ieder facet. Valt die leiding plotseling weg - waaraan we niet moeten denken, maar het kan toch wat dan, met een min of meer stuurloze zaak? Zoals het nu gaat kunnen we - moet ik zeggen - zeker te vreden zijn. Ajax zit organisatorisch uitstekend in elkaar. De ver houding prof - amateurafdeling is voortreffelijk. De amateurs heb ben in de persoon van André Kraan een goede vertegenwoordiging in het bestuur. Alleen zou ik - en met mij vooral de spelers - het bijzonder op prijs stellen indien er „van bovenaf" wat meer be langstelling voor de amateurs zou bestaan. De jongens vragen wel eens cynisch aan mij, wie nu eigenlijk de voorzitter van Ajax is. En ik weet zeker dat wanneer men bij de amateurs ook eens iemand van het bestuur langs het lijntje ziet staan, dit zeker stimulerend werkt. Algemeen zouden zij willen wat minder ondergeschikt te zijn aan het Betaalde Voetbal. We hangen er werkelijk niet zo maar bij, dat zeker niet, maar wel krijgt men soms de indruk dat Ajax alleen maar bestaat uit het eerste en B-elftal. Waar het Ajax wel echt aan ontbreekt is een kantine, een clubhuis. Aan een restaurant, zoals we nu hebben, hebben de jongere jon gens niets. Dat is geen ruimte in die zin, dat jongeren zich daar echt kunnen vermaken. Dat restaurant is misschien iets te mooi voor zoiets Mogelijk dat daar nog eens een oplossing voor wordt gevonden. De Ajax elftallen hebben het anders niet makkelijk in hun wed strijden. Dat komt omdat het „Eerste" zo goed speelt. Daarmee gaat men alles vergelijken. Ajax 3 speelde b.v. tegen AFC 2 en had de grootste moeite om de winst binnen te halen. Een week later zie je datzelfde AFC 2 tegen een andere tegenstander spelen en dan vraag je je af hoe het in hemelsnaam mogelijk is geweest dat ons team zoveel moeite met dat elftal heeft gehad. Je herkent dat zelfde elftal niet meer. Ook in tournooien merk je dat. Als Ajax komt is er altijd meer dan normale belangstelling. Daar hebben meer clubs van naam „last" van, maar aan de andere kant is het toch wel een groot compli ment. Ajax is een begrip in de internationale voetbalwereld. Zóver hebben we het dan toch wel geschopt. Letterlijk en figuurlijk. De club neemt een niet weg te denken belangrijke plaats in. Aan ons is het de taak deze plaats te behouden; dat is nog moeilijker dan die te veroveren. Wat mij betreft, wil ik nog jaren hieraan mee werken. Waahbij ik dan hoop steeds de prachtige steun van mijn vrouw te mogen blijven ontvangen. Want Ajax is voor mij m'n hobby, waarvan ik al veertig jaar geniet, en deze dan ook niet zo maar los kan laten. Bovendien is de club ook weer niet zó zakelijk, om niet te laten merken dat men je werk waardeert. Dat geeft je een grote voldoening. Zoals straks als ik, samen met mijn club genoten naar Londen ga Dat doet mij erg goed. Tijn Middendorp Het veteranenvoetbal bij Ajax is steeds een hoofdstuk apart ge weest. Een jaar of tien, twaalf terug, bestond zulks uit een klein select groepje oud eerste elftalspelers ('t merendeel), dat zich van zelfsprekend overleefde. „Oudjes" vielen af en door de invoering van het betaalde voetbal, kwam er geen aanvulling uit deze re gionen; de anderen voelden zich zodanig „gepikt" dat ons vete ranenvoetbal, gewoon ter ziele is gegaan. Maar nu willen wij toch ernstig proberen dit weer nieuw leven in te blazen! Daarom roepen wij alle Ajacieden op, die denken in staat te zijn van tijd tot tijd, eens lekker achter een bal aan te rennen, (ook dit is trimmen), zich ook rennend op te geven aan ondergetekende. Uitnodigingen voor het spelen van wedstrijden of tournooien zijn er te over. En denk er wel om, „aanstaande veteranen", gezelligheid is er altijd in ruime mate. Belangrijk Wij vertrouwen, dat u massaal zal inschrijven, om daarmede de eerste stap te doen voor het vormen van een band van oud Ajax voetballers, die mede kan gaan bijdragen tot een krachtig en capabel amateurkader. En vergeet hierbij niet lichaamsbeweging en ontspanning zijn ook voor u belangrijk. Wij zullen trachten via dit blad misschien circulaires en persoonlijke kontakten, in de komende tijd, nader op de amateur materie in te gaan. Voorlopig danken wij u voor uw aandacht. Henk Smit Alb. Magnus hof 8 Amsterdam-Slotermeer Tel. 13 01 82 Hierdoor wil ik het Bestuur van Ajax, elftallen-commissie leider, trainer en spelers van mijn elftal, heel hartelijk danken voor de betoonde belangstelling tijdens en na mijn ziekte. Dit ook namens mijn ouders. Pim van Dord Langs deze weg zou ik graag willen bedanken voor de belang stelling en de fruitmanden, die ik van het 4de elftal en Ajax-zijde heb mogen ontvangen in het V.U.-ziekenhuis. Nogmaals hartelijk dank. Herman Landman Onze secretaris, de heer J. H. Westrik, ontving woensdag 7 april 1971 van het Ministerie van Financiën de mededeling, dat hij met terugwerkende kracht tot 1 oktober 1970 was benoemd tot Referendaris bij 's Rijks belastingen. Jan, namens alle bekenden van harte gefeliciteerd met deze be vordering. W. F. C. Br. CARROSSERIEFABRIEK - CONSTRUCTIEWERKPLAATS Speciaal: AUTOSPUITERIJ DUIVENDRECHT - Tel. 020 - 54463 56919 57556 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 27