DEKO n.v. R. LOGCHIES JR „PETER N.V. AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ Ajax 3. Verder is er op dinsdag altijd vergadering, is er op woens dag veelal een wedstrijd van Ajax 1, speelt Ajax 3 of 4 op donder dagavond vaak een vriendschappelijk partijtje, ben ik vrijdag dan meestal wel thuis maar eigenlijk altijd ben je met Ajax bezig. Uiter aard ben ik op zondag, zeg maar, de hele dag op het Stadion. Veel moet geregeld worden zoals het indelen van de kleedkamers, het ontvangen van de scheidsrechter enz. De andere commissie leden hebben een vast amateurelftal, dat ze begeleiden. Dat is niet alleen prettig voor de leider maar ook voor de spelers. Een vaste begeleiding is altijd beter voor het team, dan dat er iedere week een ander staat. Fischer verzorgd zo het derde elftal, Been het vier de, van Dijk bet vijfde en Heisterkamp het zesde. Dit is overigens elk seizoen wisselend. Vooral dankbaar werk is het organiseren van een tournooi. Zoals bijvoorbeeld vorig jaar het Ajax-tournooi, ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan. Wat mij betreft doen we dat ieder jaar. Maar het bestuur merkt op - en wel terecht - dat er al zoveel tournooien zijn, zoals die van ADO, Blauw-Wit, PSV e.a., waar dan nog bij komen die in het buitenland, waarvoor we uitgenodigd worden Maar laten we het AJAX-TOURNOOI toch beslist niet vergeten Ik vind dat ook in dit opzicht Ajax iets aan zijn „standing" ver plicht is! Zo'n voetbalfeest is voor de spelers vooral een gewel dige belevenis. Speciaal voor hen, die eigenlijk net tegen de „top" aanleunen, iedere week hun competitie-wedstrijd spelen, maar daar naast zo graag eens tegen een buitenlandse ploeg zouden willen uitkomen Dat is in een tournooi mogelijk. Straks gaan we naar Düsseldorf voor een Pinkster-tournooi bij de vereniging TURU. Daar komen clubs als: Liverpool, Partizan-Bel- grado, Bayern-München en FC Köln. Dat zijn toch leuke tegen standers? Je legt er bovendien vaak blijvende en prettige contacten. Ja, een tournooi is altijd iets bijzonders. Voor iedereen. Prof/amateur Vaak hoor je mensen om je heen zich afvragen hoe het komt dat de hogere amateurelftallen van Ajax, lang niet zo vaak meer kam pioen worden als een paar jaar geleden. Daar heb ik wel een ant woord op. Dat heeft te maken met de hele structuur in het voet bal van nu. Vroeger was het zo dat een amateur in Ajax ging spelen met de hoop eens naar het eerste elftal door te stoten. En een feit was, dét Ajax veelal uit eigen kweek in haar eerste elftal kon voorzien. Spelers als Swart, Keizer, Cruyff, Hulshoff en Suurbier zijn uit de jeugd voortgekomen; een speler als Bennie Muller heeft nog jaren in Ajax 4 en Ajax 3 gespeeld, eer hij doorbrak naar het tweede en eerste team. Tegenwoordig is het meestal zo dat, wanneer een goede amateur ziet, dat hij op den duur toch niet goed genoeg is om naar de betaalde sector door te breken, hij veel liever in het eerste elftal speelt van een goede amateur-club, dan dat hij blijft hangen in Ajax 3 (wat toch eigenlijk ons eerste amateurelftal is). Daardoor krijg je niet meer de situatie, dat goede amateurs na verloop van tijd vanwege de doorstroming uiteindelijk terechtkomen in een vier de of vijfde elftal, welke teams vroeger ieder jaar kampioen wer den, omdat daar lieden in rondliepen welke een enorme ervaring en routine bezaten hetgeen veelal voldoende bleek te zijn voor een - vaak ongeslagen - kampioenschap. De hele aanpak bij de amateurs is echter veranderd. Wil je een goed amateurteam behouden dan zal je de spelers daarvan op een of andere manier tegemoet moeten komen, het althans voor hen aantrekkelijk maken om in Ajax te blijven spelen. De spelers van Ajax 3 bijvoorbeeld krijgen reeds van Ajax de shirtjes, kousen en broekjes. Dat aantrekkelijk maken behoeft nog niet te betekenen dat je die jongens gelijk als een soort semiprof moet gaan be handelen, maar op bepaalde punten moet je iets voor ze gaan doen, terwijl de club aan de andere kant weer van die spelers kan eisen, dat ze driemaal per week móéten trainen. Hoewel „eisen" het blijven toch amateurs. Aldus is ook vaak de vraag aktueel of Ajax en ook andere betaalde verenigingen er niet goed aan zouden doen om de club te splitsen in een betaalde- en een amateur-afdeling. Ik ben geen voorstander van een totale splitsing. Bij mij staat voorop dat de club één geheel moet blijven. Niet hier een amateurafdeling en verderop de betaal de teams. Dan splitst de club zich in tweeën en bestaat de kans Palmgracht 6-16 Tel. 24 27 79 Burger- en Utiliteitsbouw Verbouw en winkelbetimmeringen Rijwielhandel DAS Levering van alle bekende merken Roeterstraat 40 rijwielen en bromfietsen Tel. 5 2062 Financiering in één dag gereed zonder aanbetaling tel. 184725 - 54620 b.g.g. 123123 Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ JAN EVERTSENSTRAAT 83, TEL. 123830 AMSTERDAM 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 25