AJAX "geschaard" Postzegelhandel Rob Korper Stadspostzegels CONNY VINK HOUDT NIET VAN VOETBALLEN! Maar wel van Ajax! En zingen doet ze des te beter zult u zeggen. En dat is ook zo. Ze is er de oorzaak van, dat ik onder de meest vreemdsoortige omstandigheid een voetbalwedstrijd via de T.V. bijwoonde. Woensdag 28 april j.l. verkeerde ik in de ongelukkige situatie te moeten werken op de Tweener Expo te Zuid laren. Echter om 8 uur 's avonds zat ik vorstelijk voor het toestel, dat in het restaurant stond opgesteld. Voor mij kon het feest beginnen. Ik had me verzekerd van een hulp in de stand, zodat ik ongestoord de match zou kunnen volgen. Met ongeveer 20 mensen zaten we rond de kast. Naast mij zat de manager van Conny Vink, een Hagenaar, die even wel verzot was op Ajax. Conny had vooraf verzekerd, dat ze haar optreden in rust zou beginnen. De eerste helft hebben we dus rustig kunnen volgen. Toen echter om 9 uur het Noorder Ballroomorkest de eerste muzikale klanken de zaal instuurde begon het publiek binnen te stromen en was het gedaan met de rust. Om de situatie te schetsen moet ik ver tellen, dat dit orkest op nog geen 10 meter van ons T.V. toestel zat en er volkomen in slaagde het geluid van de T.V. te overstemmen. Tevens begon Conny Vink haar repertoire met de bekende Toete raar". De stemming kreeg zij er met de op haar bekende manier, sprin gend en dansend over het podium, stevig in en het publiek klapte J. M. Kemperstraat 28, Amsterdam, telefoon 120850, giro 1339426 Verschenen: 15 ct. Cruijff; 25 ct. Keizer 50 ct. gehele elftal Prijs per serie f 1,50 1e Dag envelop 2, Blok 3,50 1e Dag envelop 4, Levering bij vooruitbetaling Ook verkrijgbaar bij Postzegelhandel Mouritz en Ariadne en de meeste voorverkoopadressen en zong naar hartelust mee. Wij ook, tot het begin van de tweede helft. Ze kon onmogelijk haar optreden stoppen en moest nog enkele nummers ten gehore brengen, terwijl ze lachend onze kant opkeek als ze zeggen wilde: laat ze maar voetballen. En inder daad, met behulp van de versterker overstemde ze het onmuzikale gebrom van ons aller Herman Kuiphof. En toen gebeurde het. Conny Vink was met haar vertolking: ,,Maak je niet dik, dun is de mode" bezig toen Ajax het 2e doelpunt scoorde. Als één man stonden wij, de TV-kijkers, met de armen in de lucht te juichen, terwijl het overige publiek verdwaasd onze rich ting uitkeek. Conny was echter niet uit het veld geslagen en zette met het orkest gelijk „Ajax wint de wereldcup" in. En zo stonden we met een paar honderd mannen en vrouwen dit overbekende lied mee te brullen. Een prachtige dolle boel. Bij het derde doelpunt van Ajax herhaalde deze procedure zich, alleen met nog meer enthousiasme. I.p.v. rustig thuis bij de T.V. te zitten had ik een halve finale met zang en muziek beleefd. (,,De Blauw-Wtiter" v.v. Heerenveen) Onze juniorensecretaris schijnt kortgeleden de volgende brief van de vader van een junior die zo maar was weggebleven te hebben ontvangen: „Karei kon zaterdag niet komen voetballen omdat mijn vrouw een kind gekregen heeft. Maar ik beloof u dat het niet weer zal ge beuren." (SV PTT, Den Haag) FILM DISCUSSIE-AVOND Na de film werd er gediscussieerd. Gemakkelijk kwam de discussie niet op gang, want het publiek, bestaande uit spelers van B 1de jeugd en het Haags Jeugdelftal, stond was perplex nu te mogen vragen, wat men wilde. Met name over het arbitrale trio bij topwedstrijden, waarbij Theo v. d. Burch nog benadrukte, dat er miljoenen op het spel staan, kwam ter discussie. De heer v. d. Kroft verklaarde zich voorstan der van een arbitraal trio bestaande uit 3 betaalde arbiters. Het protesteren van spelers bij scheidsrechter en grensrechter raadde de heer v. d. Kroft niet aan, wel het „bespelen". Hierbij 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 22