HONKBAL AJAX STADION ZATERDAG 18 SEPT. - 4 UUR tussen honk en thuisplaat Geestman en de strijd gaat verder. Pas in de zestiende inning weten wij, na ruim 4 uur spelen, de winnende run te scoren. Het zijn: Geestman - J. Blomvliet - J. ter Heide - R. Kok - G. Beumer - de Koning - S. de Paauw - Bloem - A. Hordijk - P. Wepp- ner en Van der Schuyt die aan deze wed strijd, waarschijnlijk een van de langste in de honkbalgeschiedenis, meewerkten. In 1948 komt ons 1ste negental, na een wat trage start, steeds beter in vorm en worden overwinningen aan-de-lopende-band behaald. Als ook de wedstrijd (wederom) tegen Schoten, met 64 wordt gewonnen hebben ditmaal Geestman - ter Heide - R. Kok - van Lobberegt - Losekoot - A. Kraan - C. Beumer - Bosboom en van der Schuyt er toe bijgedragen, dat de lands titel voor de vierde maal in ons bezit is gekomen. Zoals gebruikelijk in die tijd, speelde ons team ook nog een wedstrijd tegen de Rest van Nederland, die echter verloren ging. AJAX Kampioen wan Nederland 1948 tegen Rest van Nedbwid Toegangsprijzen: Overdekte tribune f I.- Opentribune f -.50 - iongensplaatsen f -.25 Rijwielstalling aanwezig! In het jaar van onze bevrijding kunnen, volgens een besluit van het Bondsbestuur, slechts twee negentallen per vereniging aan de competitie deelnemen. Er is een groot tekort aan behoorlijk materiaal en de Nederlandse imitatie bal bezorgt menige verre klap een ontijdig einde, door in stuk ken te vallen, waardoor kostelijke situaties ontstaan. Het grapje: „Scheidsrechter, ik heb het grootste stuk gevangen" was een liefhebberij van verschillende spelers doch een en ander had geen invloed op het spel. Er volgen in deze periode talrijke sportuit- wisselingen waarvan die tussen Amsterdam en Liverpool wel een van de belangrijkste is. In het Amsterdamse team zijn maar liefst vijf clubgenoten opgenomen. Ook het contact met onze zuiderburen wordt weer hersteld en uit een van deze „ontmoetingen" heb ik altijd nog een leuke herinnering, hoewel het niet met de wed strijden te maken heeft gehad. Met een combinatie van spelers uit Haar lem en Amsterdam kwamen wij, door een overwinning in het bezit van een grote be ker, die door de „Schepenen van Ant werpen" beschikbaar was gesteld. Aange zien er nog tijd over was, gingen wij nog even de stad bezichtigen onder de voor waarde (dit om diefstal uit de autobus te voorkomen), dat al het honkbalmateriaal moest worden meegenomen. Zo trok ons groepje drie man sterk met de hand schoenen en gewonnen beker naar de tramhalte. In de tram was echter haast geen plaats meer en aangezien wij bij elkaar wilden blijven wisten wij ons toch nog naar binnen te werken. Niemand kon ook maar een vin verroeren en dat begon weldra een boom van een kerel, die wat verderop stond, te vervelen. Na wat heen en weer gepraat, werden wij danook door hem „uitgenodigd" om bij de volgende halte uit te stappen want hij zou ons dan stuk voor stuk „rauw opvreten". Waar wij de moed vandaan haalden zal altijd wel duister blijven, maar zo gezegd, zo ge daan. Door al die drukte in de tram was echter onze tas opengegaan en bij het uit stappen vielen er twee catcherhandschoe nen op de grond. Bij het zien van deze handschoenen en de beker, die wij op de tramheuvel hadden neergezet, kwam er een verrassende vraag. „Zijn de heren soms van een boksclub en dat zijn zeker het nieuwste soort bokshandschoenen, want die heb ik nog nooit eerder gezien." „Inderdaad," zei een van ons, „deze zijn gloednieuw en komen uit Amerika en die beker, die hebben wij zojuist gewonnen.'" Enfin, om het verhaal niet al te lang te ma ken, de vrede was zeer snel gesloten en niks was beter dan de nobele „self defence". Na het „pakken" van een aantal gratis aan geboden pintjes, die begeleid werden met de nodige stevige kloppen op onze schou Het ABC-toernooi, om de Hans Volkers Trophee, tegen HCAW en ABC, alsmede de oefenwedstrijden tegen Giants Diemen en Thamen, zijn voor ons selectie-team een goede gelegenheid geweest om, na de zaaltraining, weer wat op het rode-gravel thuis te geraken. Duidelijk bleek, dat buiten alles anders is dan binnen, wat vooral tot uiting kwam in de gemaakte veldfouten en het zoeken naar de juiste „timing" aan-slag. Eindresultaat: 4 gespeeld, 3 gewonnen, 1 verloren, score 23 12. Viering 50-jarig bestaan van de honkbalafdeling Gezien de toch al grote ruimte die wij dit maal van het clubblad in beslag nemen, willen wij het met een kort verslag nog even over het feest hebben. Bij deze gelegenheid waren er ca. negentig ders vanwege de „vriendschap", hebben wij ons nog'moeten haasten om wel op tijd bij de bus te komen. Onze „vriend" had blijkbaar vele kennissen, want onophoude lijk werd ons gesprek onderbroken en moesten zij de beker bewonderen die „hij" gewonnen ted met kegelen. „Onze lieve Heer zal het mij wel vergeven", zei hij nog bij ons afscheid. In 1950 wil het met onze ploeg niet erg lukken. Wij staan zonder overtuiging aan slag en de gemaakte veldfouten hebben veelal funeste gevolgen. Hoe meer het ein de van de competitie in zicht komt, hoe meer ook „Vrouwe Fortuna" ons in de steek laat. Opnieuw is onze laatste wedstrijd, ditmaal tegen OVVO, niet alleen voor beide ver enigingen, maar ook voor HHC van groot belang. Alleen bij een zege op OVVO, waardoor HHC dan kampioen wordt, hebben wij nog een kansje om de degradatie te ontlopen. Wint echter OVVO, dan gaat de titel naar deze vereniging. Na een zeer enerverende wedstrijd ver liezen wij met 21 en moeten, na een ver blijf van 29 jaar in de hoogste klasse, het volgende seizoen in de „Overgangsklasse" uitkomen. Ondanks deze teleurstelling komen er ve len onze spelers een compliment maken voor de gespeelde wedstrijd en zo ook zul len de woorden van o.a. de heer Bleesing: „Kop op mannen, achter de wolken schijnt de zon" er toe bijgedragen hebben, dat onze downstemming weldra was verdwenen en plannen werden gesmeed om het vol gende seizoen „terug" te komen. (wordt vervolgd) W. N. dames en heren genodigden aanwezig om gezamenlijk het glas te heffen op het 50- jarig bestaan van onze honkbalafdeling. Bijzonder gelukkig waren wij met de aan wezigheid van de oprichter, de heer Roo- denburg met echtgenote, welke laatste, na een welkomstwoord van honkbalvoorzitter de heer Visser, een boeket bloemen kreeg aangeboden. Nadat ook de heer Van Praag, namens het Bestuur van Ajax, lovende woorden tot ons gesproken had, werd de dansvloer in be slag genomen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Oosterhof, die namens het Be stuur van de KNBSB ons „de Gouden bal" overhandigde, uiteraard een bijzonder ge schenk, dat natuurlijk een bijzondere plaats zal krijgen in onze grote prijzenkast. Van de ver. OVVO en de HCTIW, de firma Ryerson (onze sponsor) en het Rayonbe- stuur van Amsterdam, die door haar secreta- 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 13