'PADDOCK CLUB' een greep uit ons 50-jarig honkbal (3) achter de wolken schijnt de zon Hoewel onze resultaten, zo omstreeks de jaren 1935, in de verschillende toernooien niet onverdienstelijk zijn, wil het echter in de competitie niet erg vlotten. Door diverse omstandigheden moet ons team steeds in een gewijzigde opstelling uitkomen en het wekt dan ook geen verwondering, dat aan de onderste plaats niet meer is te ont komen en de degradatie angstig boven ons hoofd hangt. Er is echter nog een kans op behoud want, in twee wedstrijden, tegen de kampioen van de 2e klasse moet nog worden uitgemaakt wie het volgende seizoen in de hoogste afdeling mag uitkomen. Kampioen wordt het reserve-team van de ver. „Haarlem", dat o.a. de later zo be kend geworden werper Roel de Mon op de werpheuvel heeft staan. Mede door zijn werpen gaan beide wedstrijden voor ons verloren en moeten we het volgende sei zoen in de 2de klasse uitkomendat dachten wij. Het is n.l. reglementair wel mogelijk, dat een vereniging met twee teams in de hoogste afdeling mag uitko men, maar enige maanden later ziet de ver. „Haarlem" daar van af en beslist het Bondsbestuur dat Ajax in de 1ste klasse ge handhaafd blijft. Mede door dit voor ons zo verheugende nieuws, gaat ook de Honkbalcommissie, be staande uit de heren E. H. van Tuijl, J. Stam en J. Kreugel, de zaken nogeens extra ste vig aanpakken en één van haar besluiten is: het vormen van een junioren-negental. Dat dit een goede greep was bleek weldra. Misschien hebben de knapen wel gedacht: „wij zullen ze nu eens laten zieten hoe je moet honkballen", want op zeer verrassen de wijze werd meteen als het kampioen schap in de wacht gesleept. Zij, die dit fraaie resultaat wisten te bereiken waren: G. Beumer - Kamlag - W. Prins - D. Schalm - H. Beumer - Kraamwinkel - Nottrot - de Koning - Zwaap - J. ter Heide en Van Gen- deren. De verenigingen die zo omstreeks deze tijd in de 1ste klasse uitkomen zijn: AFC - Ajax - Blauw-Wit - EDO - Haarlem - HHC - VVGA en de Seagulls. Het is vooral laatstgenoemde club (be staande uit in Amsterdam studerende Ame rikanen, afkomstig uit Salt Lake City en van een godsdienstige sekte „de Mormonen") die aan de wedstrijden een speciaal tintje geven en zowel bij de tegenspelers als bij het publiek, graag geziene gasten zijn. Zo verstrijken de jaren, zonder dat wij in de competitie tot opmerkelijke resultaten we ten te komen. Tot eensklaps, in 1942, al onze negentallen geducht van zich doen spreken. Onze mannen van het eerste team hanteren het slaghout op vaardige wijze en als ook de laatste wedstrijd, tegen mede-candidaat EDO ten einde is, is de bereikte 31 zege voldoende om voor de derde maal de lands titel te veroveren. In de loop der jaren hebben onze teams aan tal van toernooien en bekerwedstrijden deelgenomen waarvan velen inmiddels al lang in het vergeetboekje zijn geraakt. ,De uitzondering bevestigt de regel", is een bekend gezegde en het navolgende is dan ook hierop van toepassing. Het is zondag 9 juli 1944 en door over winningen op resp. Quick en de organise rende vereniging Bl.-Wit, spelen wij in de finale tegen „Schoten". Bij ons staat Wim Geestman op de plaat terwijl bij de tegenpartij Roel de Mon inmiddels van de ver. „Haarlem" overge komen met het werpen wordt belast. Als de vastgestelde speeltijd van zeven innings is verstreken is de stand 22 en zal er Staande: Rotgans, Schalm, G. Beumer, J. ter Heide, E. H. v. Tuijl (leider), P. Wepp- ner. 1ste rij: Bloem, de Koning, Bosboom, van Lobberegt, J. Blomvliet en Hordijk. Maar ook het tweede en het junioren (b) negental behalen op fraaie wijze de eerste plaats, terwijl ons junioren (a) team, met slechts één punt achterstand op de kam pioen Zeeburgia, met de tweede plaats ge noegen moet nemen. Voorwaar een prachtig succesvol seizoen. steeds één inning worden verlengd tot er een beslissing is gevallen. Na tien innings is de stand nog steeds ongewijzigd en hoe wel de „etensklok" al lang heeft geslagen, gaat van het talrijke publiek bijna niemand naar huis. Ons voorstel waarschijnlijk in ons na deel om van werpers te verwisselen (te meer daar daags tevoren beiden reeds in de stedenwedstrijd Amsterdam-Haarlem had den gegooid) wordt door de Mon afgewe zen. „Hij niet, dan ga ik ook niet", zegt Wim Ajacieden treffen elkaar in de ALLE DAGEN GEOPEND VAN 20 TOT 2 UUR (vrijdag en zaterdag tot 3 uur) Korte Leidse- dwarsstraat 93 Amsterdam Telefoon 223398 IZAKS-CRUIJFF 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 12