reünie c(ji CJit/ïA PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10.50 Lotion v.a. f5,30 MI1LOT Paris moet hoofdzakelijk binnenkomen van de toeschouwers. Die zijn er bij sommige clubs nauwelijks. Dan klopt men bij de ge meente aan voor subsidie. Want betaald voetbal, zeggen ze, móét blijven. Kost was het kost. Maar de gemeente kan geen subsidie blijven geven. Er worden dan voorwaarden gesteld om die club financieel weer wat gezond te maken. Draait meestal uit op fusie. Nou ja, je weet hoe dat gaat. ledereen ziet het nut er van in, maar niemand wil. Niet fuseren betekent veelal géén subsidie. Dus wordt er gezocht naar een sponsor. Maar die sponsor is bijna altijd een commerciële instelling. En die wil op den duur wel eens wat terug zien van haar centen. Als dat niet gebeurt, is de liefde gauw voorbij! Wat dan? Kijk, als je er van uit gaat dat de competitie móét blijven, zie ik het nog eens gebeuren, dat de rijke clubs de arme bijstaan. In welke vorm ook. Want géén competitie betekent géén inkomsten. Een Europese competitie? Moeilijk hoor. Misschien dat er in het begin meer mensen komen, maar na verloop van tijd komt men toch alleen maar als er sensatie verwacht wordt. Zo is het toch. Men werkt zeer selectief. Verwacht men niets bijzonders, dan laat men het afweten. Vooral in Amsterdam is men gauw teleur gesteld. De vaste supporterskern bij Ajax is niet zo vreselijk groot. Ja, straks bij Atletico Madrid komen ze wel. Dat is Euro pa Cup. Maar als er tegen Excelsior gespeeld wordt, hoewel er dan zullen komen Service Ajax heeft nog veel werk te verrichten, o.a. de verbetering van de service aan het publiek. Ja, ook dat is nog in ontwikkeling. Daar wordt aan gewerkt. Er is een tribune overkapt, het aantal toiletten is uitgebreid, men kan zich abonneren op het clubblad, de tribunes zijn in vakken verdeeld toch allemaal service aan het publiek, aan de supporters. Maar ja, men eist steeds meer. Als één club begint met verwarmde tribunes, wat natuur lijk prachtig is, wordt verwacht dat gelijk iedere club dat heeft. Wat Ajax verder betreft, er moet een lichtinstallatie komen, de parkeergelegenheid moet aanzienlijk beter worden, het open baar vervoer naar het Ajax-Stadion is slecht enz. enz. Ajax heeft het echter niet alleen voor het zeggen; natuurlijk, die lichtinstallatie komt er heus wel, maar parkeergelegenheid en openbaar vervoer hangen van de medewerking van de Gemeente Amsterdam af. Vaak hoor je de klacht, vooral van mensen op de zit-tribune, dat men zo vroeg moet komen, wil men een goede plaats hebben. Veel mensen leggen al vroeg een kussentje op de beste plaatsen, waarna zij zich elders gaan verpozen. Vlak voor het begin van de wedstrijd gaat men die goede plaats dan pas innemen. Zegt men: verhuur geen kussentjes meer. Klagen de anderen: waar om Ajax geen kussentjes (meer) verhuurd! Goed, geef alle plaatsen een nummer. Krijg je weer lieden die klagen, dat ze een 's Avonds 18 maart jl. op de 71e „verjaardag" van ons geliefd Rood en Wit, was het dan zover de zesentwin tigste bijeenkomst van de Ajax Bordjes club, kortweg ABC geheten. Zo'n 80 a 85 „old soldiers" gaven acte de presence. Direct bij mijn binnenkomst had ik al het gevoel, dat dit wel eens een beste avond kon worden. Wim Volkers liep, als altijd ImporteurB.I.E.O. - Amsterdam in goede stemming, links en rechts handen te drukken; Wim Meyer scharrelde van tafeltje naar tafeltje of iedereen al betaald had? Viel verder mijn blik op zo'n stel oud- juniores uit de beruchte jeugdteams van weleer: Piet Paternotte (de Sr.), Cor Timman, Jan Donk, Tinus Middendorp, Jaap Belmer, verder Jan Bartelsman, Gerrit Fischer en die andere Gerrit, nl. Gischler, Erwin van Wijngaarden, Ton („Sony") Brandsteder ja, die aandui ding moet er bij ter onderscheid van de „RCA" Brandsteder, Henk Blomvliet, Henk Smit and so on, and so on. Alle maal toffe jongens. Henk Kareis, onze old-ref eigen kweek en volkomen integer (Martens!) ook weer van de partij. Wonende in the dark South, komt hij toch ieder jaar vanuit het zuidelijk „Haagje" naar Amsterdam om op het „bordenfeest" aanwezig te zijn. Henk, ik vind dat geweldig. Daar zat ook good old Tjerk de Munnik (87) maar nog zó, als je hem achter zijn „jonkie" of „oudje" ziet zitten. U weet, Tjerk is één van de oprichters der ABC, ja zelfs meen ik dé grote initiatief nemer Jan de Boer (Sr.) in druk gesprek met Jan Bonneveld halen oude herinne ringen op aan de vooravond van Sparta Ajax. En aan wedstrijden op Spangen zijn inderdaad opmerkelijke gebeurtenis sen in het geheugen terug te roepen A propos, die Jan de Boer verandert ook geen zier, blijft jong en opgewekt. Hou'en zo, Jan! Zo is het ook met Marius Koolhaas. Het lijkt er eerder op dat die straks (3 mei) 48 gaat worden dan 84. Leest u in dit ver band nog maar eens het vraaggesprek (vorig clubblad) dat hij met Tijn Midden dorp had; moderne opvattingen o.a. over het huidige prof-voetbal en wat daar voor nodig is om het in goede banen te leiden. En dat is geen sinecure! Een verrassing vond ik de aanwezigheid van Theo Muller. In jaren niet gezien. Zag er goed uit. Nou ja, wat grijzer Kick Geudeker en Arie de Wit (Sr.) beiden althans zo aan te zien weer in goe de conditie Daar dan Roef Vunderink, wat magerder geworden, dacht ik, old goalie Gerrit Ziegler (12 mei a.s. 50 jaar getrouwd, alvast proficiat, Gerrit), Wim Ingebleek, Ferry Dukker (onze ex-spin- bowler), Couton Jr., Ab Hordijk, Wim Schoevaart, Rob Been (succesvol coach van Ajax 4), Jan Neefjes, Daan Schalm and so on, and so on beste mensen, natuurlijk té veel, om al die lieden hier te noemen. Wel verklaar ik hierbij plechtig, dat ieder een, die tegen zijn vrouw gezegd heeft, dat hij naar het Bordjesfeest ging er ook werkelijk was. Zeker, we misten dit jaar een aantal gewoonlijk trouwe klanten, maar dit mag beslist niet ergens mee in verband worden gebracht. Ik wil per slot 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 22