DEKO n.v. R. LOGCHIES JR „PETER N.V. AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ Burger- en Utiliteitsbouw Verbouw en winkelbetimmeringen S CHO ONM A AKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ Palmgracht 6-16 Tel. 24 27 79 tel. 184725 - 54620 b.g.g. 123123 Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 JAN EVERTSENSTRAAT 83, TEL. 123830 AMSTERDAM Rijwielhandel DAS Levering van alle bekende merken rijwielen en bromfietsen Roeterstraat 40 Tel. 5 2062 Financiëring in één dag gereed zonder aanbetaling vier man. Maar dat is nog niets vergeleken met bijvoorbeeld Real Madrid. Als je daar komt, zie je een zaal met meer dan 50 man administratief personeel. Doch die club heeft ook meer takken van sport Mijn taak was in het begin zuiver administratief. Maar in die hele ontwikkeling is ook dat veranderd. Het is nu vooral finan- cieel-administratief. Gemiddeld heb ik meer dan 1 uur per dag telefonisch contact met penningmeester Timman. De laatste ja ren heb ik van het bestuur een taak erbij gekregen en wel die van contacten leggen in het buitenland. Bij Europa Cup wedstrij den b.v. regel ik afspraken als het banket na de wedstrijd, het contact met de binnenlandse en buitenlandse pers, alsook met de diverse reisbureaus en de toewijzing van de kaarten. Bijzon der interessant werk, waar je veel van leert; goed kijken hoe anderen het doen, dan kom je al een heel eind. In het begin was het wel wat vreemd, maar op den duur raak je er aardig in thuis. Wat ik nooit zal vergeten, is de drukte rondom AjaxBenfica, de beslissingswedstrijd in Parijs. Moet je je voorstellen, dat je naar Parijs gaat en terugkomt met 25.000 kaarten. En dan ergens bij mij en anderen de angst, of je ze wel allemaal zult kwijtraken. Blijkt na korte tijd, dat je er duizenden tekort komt! Ga je weer naar Parijs om nog zoveel mogelijk los te peuteren. Komen we terug met nogeens 10.000 kaarten; vraag niet waar we ze vandaan hebben moeten halen. Ja, ja, dat was wat. Een leuk succes was destijds ook, dat wij FC Nürnberg zo ver kregen, noodtribunes te bouwen om zodoende meer kaarten van ze los te krijgen. Europa Cup-wedstrijden blijken voor de mensen ondefinieerbaar belangrijk te zijn. Ze werken op het publiek als zoiets fasci nerends Enorm. Tegen Celtic hier in het Olympisch Stadion hadden we wel 100.000 kaarten kunnen hebben, maar ja, als er dan maar 65.000 zijn te verdelen, krijg je natuurlijk teleurgestelde mensen. Die moeten dan in uiterste nood naar Amsterdam komen en zwart" iets zien te bemachtigen Want ook de voorverkoop adressen zijn altijd gauw los. Ajax verkoopt nimmer meer dan het aantal beschikbare plaat sen. Momenteel betekent dit voor het Ajax-stadion: 29.500 en ik verzeker je, er gaat geen kaart méér de deur uit! Ajax ach ja, je bent er eigenlijk dag-en-nacht mee bezig. Ik probeer het wel eens van mij af te zetten, doch dat gaat niet zo gemakkelijk. Weet je wat het is? Ik vind veel voldoening in mijn werk. Trouwens, allemaal trekken we er hard aan. Voor elk succes. Afgelopen zomer organiseerde Ajax immers een Jeugdtoernooi. Samen met de heren Kraan, Henk Smit en Boering mochten wij administratie dat regelen. Dat beschouwden we als een eer! Met beide handen hebben we deze zaak dan ook aange pakt. Natuurlijk, we kónden wat doen, omdat het budget er naar was. Toen Anderlecht drie dagen voor de aanvang van dit voet- balfeest afbelde, lukte het ons op de jeugdploegen van Athleti- co Madrid en AC Milan een optie te krijgen. Of we trots waren! Bij ons recente bezoek aan Glasgow hebben we nog een bezoek gebracht aan de Glasgow Rangers, die toen ook tot de deel nemers behoorden. Zij gaven nogeens de verzekering dat ons toernooi uitstekend in het buitenland was ontvangen. Zelden hadden de Schotten een dergelijke goede organisatie meege maakt. Kijk, dat was alsnog een reuze voldoening. Maar we streven ook altijd naar perfectie, omdat Ajax zich het risico van een blamage niet kan permitteren. En als je je daarvan bewust bent lukt het ook! Glasgow De gebeurtenissen in Glasgow waren voor ons natuurlijk iets geweldigs. Een halve finale bereiken in het hol van de leeuw is natuurlijk wel iets. Maar met bewondering heb ik ook naar dat publiek gekeken. Wat een enthousiasme, wat een aanmoedi gingen, ook al draait het team niet, ze blijven schreeuwen. Dat is hier wel even anders. Michels heeft het wel eens gezegd: het 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 20