nico dalmulder: veel alleen maar goaltjes-juichers dancing nightclub Lange Leidsedwarsstraat 35, tel. 2298 76 Amsterdam moment las ik ergens, dat Ajax een administrateur zocht. Ik was juist van baan verwisseld, maar mijn nieuwe baas bleek er financieel niet zo best voor te staan. Dus keek ik naar wat an ders uit. De functie bij Ajax léék me wel hoewel ik echt niet dol van enthousiasme ben gaan solliciteren. Eigenlijk gebeurde dat op aandringen van mijn vrouw. Er kwam wel bij, dat ik altijd graag een baantje in de sport had gewild. Mijn ideaal was: gymnastiekleraar, maar door een ernstige blessure, opgelopen in mijn actieve sportloopbaan (gevoetbald in de Kon. HFC, waarvan nog steeds en nu al 25 jaar lid, honkbal in HCK, plus in diverse schoolteams allerlei takken van sport gedaan) durfde ik niet naar de Sport-Academie te gaan. Ik zou immers, na het behalen van de diploma's, toch op grond van die blessure het risico lopen over een paar jaar ongeschikt voor de sport te worden verklaard. Dan me weer helemaal moe ten omscholen neen, daar voelde ik weinig voor. Ook speel de een rol, dat mijn vrouw uit een echte Ajax-familie stamt (Hordijk) om kort te gaan ik solliciteerde dus en werd aan genomen, als adjunct-administrateur. Dat was eind 1964. Op 1 januari 1965 kreeg ik de functie van nu. Ontwikkeling Achteraf bekeken kwam ik eigenlijk op een interessant tijdstip bij Ajax. Want veertien dagen na mijn in dienst treding kwam Michels en die begon in het jaar dat het Ajax zo slecht ging. Een soort rampjaar van bijna degradatie. Met een bestuur onder voorzitterschap van Jaap van Praag stond toen Ajax aan het begin van een geheel nieuwe ontwikkeling. Daar heb ik dan tot nu toe aan mogen meewerken en als ik thans kijk hoe het geworden is, geeft dat toch wel een enorm voldaan gevoel; en die ontwikkeling is nog lang niet ten einde! Vooral dat eerste jaar heeft iedereen vreselijk hard gewerkt om het verloren ter rein zo spoedig mogelijk te herwinnen en Ajax daar te brengen waar het hoort, nl. aan de top van het Nederlandse voetbal. Dat eerste kampioenschap daarna, is misschien tot nu toe wel het mooiste geweest Ajax heeft zich in de afgelopen vijf jaar enorm ontwikkeld. Neem nu alleen maar het voetbalspel van vijf jaar terug. Als je toen een verdediger over de middenlijn zag komen, was dat iets bijzonders. En kijk nu eens. ledereen valt aan en iedereen verdedigt. En het spel ontwikkelt zich nog steeds. Bekijk ook eens de organisatie van onze club. Om in mijn eigen stalletje te blijven: toen ik begon, zat ik helemaal alleen. Nu zijn we al met In zijn gezellige woning aan het Julianaplantsoen te Diemen de eerste vraag: Hoe raakte hij bij Ajax verzeild? ,,Ja, op een wat vreemde manier eigenlijk. Op een gegeven Maatschappelijk bekeken zijn ook of misschien juist bij het betaalde voetbal qua publiciteit twee geledingen te consta teren, nl. die van de mensen, welke regelmatig „in the picture", om zo te zeggen: op het scherm verschijnen en zij die er achter blijven, praktisch nimmer in de schijnwerpers vallen, doch niet temin in de totale organisatie een belangrijke achtergrond vormen. Het leek me nuttig om eens bij zo'n „achtergrond" in het Ajax- geheel te gaan praten en wel met Nico Dalmulder, hoofd van onze administratie, als zodanig sedert 1 januari 1965 in vaste dienst. Een zeer drukke functie, vooral bij Ajax als we daarbij b.v. maar eens wijzen op het feit dat we de laatste 6 jaren regelmatig als deelnemer bij de Europa Cup- resp. Runners Up-wedstrijden voorkwamen en wat dat dan betekent ten aanzien van voorbe reidingen rond de wedstrijden in het buitenland en gelijktijdig ook op de Middenweg de zaak draaiende houden, o.a. verdeling van kaarten e.d. wel, dan is dat allemaal niet zó eenvoudig. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 19