SPORTSPECIALISTEN 2 Peppy uan dep Kan onze amateurs sportartikelen - camping - spellen speelgoed - sportieve confectie door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP ook voor complete leveringen aan verenigingen en scholen Ajax 3 De competitie nadert nu snel het einde en in 't volgende A.N. zult u waarschijnlijk de eindstanden reeds kunnen aantreffen. Ons eerste amateurelftal zal zich dit jaar weer moeten schikken in de rol van „eeuwige tweede". Toch is de afstand tot Volen- dam beduidend groter dan andere jaren, maar daarenboven staat ons elftal weer een straatlengte voor op de overige clubs. Deze maand speelde Ajax 3 slechts twee wedstrijden voor de competitie, t.w. tegen RCH te Heemstede, waar een goed spe lend elftal, met uitblinkers Cees Boot, Fred Lodewijk en Herman van Brevoort, slechts matig werd beloond met een doelpunt van Richard Oldenziel na zeer goed voorbereidend werk van onze captain. In de Eendrachtpolder scoorden Rolf Grootenboer, Wim Gerritsen en Max Vischschoonmaker samen driemaal tegen de Spartaan 2, dat eerst in de laatste minuut er in slaagde de eer te redden. Dat ons derde elftal steeds beter gaat spelen, blijkt onder meer uit het volgende: zaterdag 27 maart werd aangetreden tegen de sterke zaterdag-eersteklasser Noordwijk. In een aantrekkelijke wedstrijd, met leuke publieke belangstelling, werd een draw afgedwongen. Wim Gerritsen knikte het leer a la Henk Groot in de touwen. De woensdagavond daaropvolgend was de eerste klasser UVS uit Leiden tegenstander in het Zilveren Molen-toer nooi van LFC. Na afloop van de normale speeltijd was de stand nog 00 en dat betekende verlengen. In deze verlenging gingen onze jongens tenslotte de boot in door een clean-off-side-goal. Daarmee waren we van verdere deelname aan dit toernooi uit gesloten. Daan Schalm was deze avond de grote uitblinker, waarmee we echter niets af willen doen aan de inzet en ijver van de overige spelers. Vooral de correcte houding, na afloop van deze wedstrijd, ten aanzien van de scheidsrechterlijke blun der, werd door leiders en trainer bijzonder gewaardeerd. Ajax 3—AFC 2 Ajax 4 Dit elftal is sinds zondag 4 april een fraai record kwijt. DCG 2 haalde in een veel te harde wedstrijd de volle buit binnen (12). Wel hadden we via Bert Jurgens een voorsprong ge nomen met een fraaie kopbal uit een vrije schop, uitstekend door René van Beek genomen, maar al spoedig daarna was het door een misverstand in de verdediging 11, waarmee de rust aanbrak. Na de thee werd de strijd steeds harder en onplezieri ger en een strafschop, terecht toegekend wegens haken, besliste tenslotte deze krachtmeting in 't voordeel van de Ookmeer- bewoners. Tegen DWSV te Utrecht zorgde Rob Vredenbregt met een da verend schot voor een kleine maar zeker verdiende rood-witte zege. Jan van Doorn was de man die ons in de wedstrijd tegen Hoofddorp aan een gelijkspel hielp. Het doelpunt kwam tot stand, omdat hij, zoals zo vaak, goed doorzette op een schijn baar ongevaarlijke kopbal. De wedstrijd tegen koploper UW op Tweede Paasdag zal ver moedelijk hier de beslissing gaan brengen. We kunnen hier toch eindigen met een prettig geluid uit het VU-ziekenhuis, waar Herman Landman na een knie-operatie goed vooruitgaat. Ajax 5 Dit elftal heeft een laatste kans op promotie verspeeld. Neer- landia zette ons de voet dwars. Wij hadden in deze ontmoeting beslist Vrouwe Fortuna niet aan onze zijde. Enkele malen werden paal en lat getroffen en vele schoten gingen buiten bereik van de Neerlandia-doelman rakelings over of naast. Een vrij ongelukkige tegentreffer betekende uiteindelijk een 10 neder laag. In Amstelveen werd NFC met 31 geklopt. Invaller doelman Willem Meester was in een glanzende vorm. Een eigen inzet en twee treffers van Hans de Vries waren voldoende om de blauw- witten op de knieën te krijgen. Tegen DEC werd het een regelmatige 40 overwinning. Harry Sacksioni, Rob van Dekken en Wim Muller van Moppes (2x) waren de schutters. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 12