tussen honk en thuisplaat 1921 een wedstrijd tussen Ajax en Blauw-Wit In meer dan een opzicht, clubgenoten, zal het komende seizoen belangrijk voor ons worden. Immers niet alleen, dat onze teams in de hoogst bereikbare klasse van de K.N.B.S.B. (vroeger KNHB) uitkomen ,maar ook dat het vijftig jaar geleden is dat onze honk balafdeling werd opgericht. Uiteraard wordt hieraan extra aandacht besteed en wij verwijzen u naar het eerste artikel over „Een greep uit ons vijftig jaar honk bal" elders in dit blad. Zoals de titel al aangeeft, hebben wij de voorkeur gegeven aan slechts hier en daar een greep in onze honkbal-historie te doen en een opsomming van jaar tot jaar achterwege te laten. Om ten aanzien van de competitie zo goed mogelijk voorbereid aan de start te verschijnen is er voor onze spelers nu ook een condi tietraining, onder leiding van de heer B. Haarms, ingevoerd. Willen wij goed voor de dag komen, dan zal natuurlijk ook de lichamelijke conditie een hartig woordje meespreken, want juist net dat tikje méér te kunnen opbrengen dan je tegenstander kan beslissend zijn voor de winst van een wedstrijd. Mede namens de jongens, Bob, die deze training bijzonder op prijs stellen, hoewel „het kreunen" het tegendeel zou doen voorkomen, onze hartelijke dank, dat jij je, geheel belangeloos, daarvoor be schikbaar hebt willen stellen. Voor de thuiswedstrijden van ons 2de team hebben wij, na één jaar van afwezigheid, weer de beschikking gekregen over het veld van T.I.W. zodat wij in een vertrouwde omgeving zijn teruggekeerd. Zoals u uit de diverse dagbladen hebt kunnen vernemen zijn er, wat betreft de thuiswedstrijden van ons 1ste team, wat moeilijk heden ontstaan. Aangezien deze kwestie momenteel in behande ling is bij het rayonbestuur van Amsterdam, dienen wij haar beslis sing rustig af te wachten. (Voor het resultaat: zie artikel van de Voorzitter. Red.). Het trainingsschema van ons 1ste negental is nu definitief: 3/4 april, deelname aan het A.B.C. toernooi om de „Hans Volkers-Trophee". 10 april, tegen Giants Diemen, aanvang 14.30 uur, 18 april, tegen Thamen, aanvang 14.30 uur. Ajax (2) op 11 april, aanvang 11.00 uur tegen R.A.P. (2). De wed strijd op 18 april tegen Giants Diemen (2) gaat niet door, maar wij zijn nog doende om voor dit weekend een andere tegenstander te ontmoeten. 24 april, aanvang 15.00 uur de gebruikelijke wedstrijd tegen Shell. W. N. EEN GREEP UIT ONS 50-JARIG HONKBAL „Het begin" Voor mij ligt de 15e jaargang No. 4 dd. 28 september 1921 van „De Revue der Sporten". Wat het eerste opvalt is een artikel van „Bob" over het feit, dat in sportkringen het voornemen bestaat om met een eigen lijst aan de Kamerverkiezingen deel te nemen. Wat verder een advertentie van een garage, waarin deze laat weten, dat hij nu ook des nachts open is en u uw voiture kwijt kunt voor de somma van f 15,per maand. Ook de start van de voetbal-competitie krijgt de nodige aandacht met als bijzonder feit de 21 zege van de pas gepromoveerde Racing Club Haarlem op het „oeroude" H.V.V. Op de volgende bladzijde vallen direct twee foto's op. De eerste is een spelsituatie uit de „match", zoals dat toen genoemd werd, tussen Ajax en Blauw-Wit, op de andere prijkt trots ons Ajax- negental met als onderschrift: „Dat ook leden onzer voetbalclubs andere sporten dan voetbal „gaan beoefenen, het stemt verblijdend. Zoo doen zoowel Ajax als Blauw-Wit sinds eenige tijd aan Honkbal. En de „sportmen" „spelen al wedstrijden. „Zaterdag vond zulk een kamp plaats tusschen negentallen „van Ajax, Blauw-Wit, Hercules en Quick." Wij zitten in de gezellige woonkamer van de oprichter van onze honkbalafdeling, de heer J. Roodenburgh, aan de Pieter Lastman kade en bij het zien van deze foto's verschijnt er een glimlach op zijn gelaat.„Tja, dat zijn de jongens van het 'prille begin'. Die eer ste links is Roef en die andere is Wim du Bois. Met dat 'ding' voor ben ikzelf en wie nou die anderen zijn dat moet jij maar eens uitzoeken." Nu, dat heb ik, na wat informaties bij „ouwe jongens" gedaan en kwam tot het volgende resultaat: 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 8