van de voorzitter c(i Paris In verband met technische moeilijkheden, verschijnt dit clubblad een week later dan in het voornemen lag. Nu hadden we gedacht deze gelegenheid mooi te kunnen benutten, om nog de gang van zaken van vandaag - 7 maart - en met name de wedstrijd Ajax Excelsior te kunnen „meenemen". Maar Thialf gooide ijs-in-het-eten en niet zo'n beetje ook. Er viel tenminste voor „Soccer" niets te genieten of wel: het werd, althans voor de competitie, in alle sec toren een voetballoze zondag. De weersberichten - dit met het oog op AjaxCeltic zijn verder van dien aard, dat we nu niet zó optimistisch zijn juist de mededeling dat langzamerhand zach tere lucht ons land binnen zal dringen doet denken aan mist, regen, gladheid en wat dies meer zij. Het zal niet gebeuren dat juist woensdagavond de zaak „potdicht" zit resp. de wegen onbegaan baar zijn En zijn onze gedachten zo voorbarig als we nog denken aan een AjaxLiverpool, AjaxBenfica of AjaxNapoli Het veld daarover heeft „baas" Roffel van het Olympisch Sta dion niet zo'n zorg de sneeuwlaag vormt een goede bescher ming tegen de vorst die vóór de witte vlokken zich als een deken aanéén sloten nog niet in de grond was doorgedrongen. Laten we er het beste van hopen. Ook van de wedstrijd Waarmede wij tevens gekomen zijn aan het einde van ons (kroniek)- latijn van deze maand. Met dank voor uw aandacht. T. M. Sr. Op 20 maart a.s. hoopt WIM BRUYNE- STEYN zijn 70ste verjaardag te herdenken. Wel, deze leeftijd is hem zeker niet aan te zien, noch zonder meer aan te nemen, als we een en ander afmeten naar Wim's geweldige activiteiten voor ons Ajax. NOG mogen we er speciaal aan toe voegen. Waren reeds zijn vroegere werkzaam heden voor onze vereniging - in het bijzon der die ten aanzien van de langjarige func tie als Secretaris Elft. Commissie aanleiding hem in hoge mate als clubman te waar deren, ook thans nog is hij, in het geluk kige bezit van een goede gezondheid, niet alleen een waardevolle steun voor onze Ad ministratie, doch daarnaast zó goed met allerlei bijzonderheden, gebeurtenissen, kortom het wel-en-wee van onze club be- PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10.50 Lotion v.a. f5,30 MI1LOT ImporteurB.I.E.O. - Amsterdam kend, dat hem de benaming: Ajax-Ency- clopedie zou kunnen worden toegemeten. Wim, namens geheel Ajax, van harte ge lukgewenst en moge het je vergund zijn er nog vele goede jaren aan vast te knopen. Als ik het dan in de volgende regelen eens over onze honkballers mag hebben - die immers het a.s. seizoen (weer) in de hoofd klasse uitkomen - dan wil ik hier gaarne melding maken van twee feiten van beteke nis: 1. het Reisbureau MONDEAL heeft een belangrijke schenking gedaan, waardoor ten behoeve van de negentallen de aankoop van materiaal op ruime schaal mogelijk is. 2. Onze honkballers zijn in het gelukkige bezit van een sponser gekomen; het is de Firma RIJERSON te Amsterdam, waarvan oud-Ajax/juniorvoetballer, de heer Günzel thans directeur is. In beide gevallen voor de slag-en-wijd- Ajacieden een enorme steun, waarvoor ook vanaf deze plaats mede namens hen een woord van oprechte dank. Een verheugend resultaat werd verder ge boekt in een bijeenkomst met het rayon- bestuur van de K.N.B.S.B. die als vrucht bare uitkomst had, dat Ajax het komende seizoen weer gebruik zal maken van het O.V.V.O.-veld. Overigens is daarnaast in een schrijven aan de Wethouder van Sportzaken van de Ge meente Amsterdam dringend verzocht, als nog de aanleg van een tweede honkbalveld in de Watergraafsmeer te willen bevorde ren. Als ik dan verder meen te hebben mogen constateren dat de voorbereiding ten aan zien van de a.s. competitie flink wordt aan gepakt en dat de stemming onderling voor treffelijk is, zal er - zoals overigens voor iedereen - alleen nog dat beetje geluk bij moeten komen teneinde in de „top" een goed woordje te kunnen meespreken. H.H. Bondsofficials en andere autoriteiten, aanwezig bij de wedstrijd Nederland-Luxem burg hebben kunnen constateren welk een onsympathieke mentaliteit het Rotterdamse publiek dat het Feyenoord-Stadion bevolk te jegens anderen dan zijn favorieten heeft en in het bijzonder wel, wanneer Ajax-spe- lers, in welke hoedanigheid ook, de gras mat van „de Kuip" betreden. Zoals al eerder gebeurd, moest ook dit maal vooral Piet Keizer het ontgelden, hoe wel zelfs door een (maar dan wel heldere) Rotterdamse bril gezien, men niet anders kon aanschouwen dan dat Keizer een der beste spelers van het veld was, zoals trou wens ook de vier andere Ajacieden domi neerden. Dat zij 5 van de 6 goals scoor den zegt daar ook wel iets van Naar mijn mening zou de Bond er goed aan doen voor volgende wedstrijden van een vertegenwoordigend elftal de Maasstad maar eens te vergeten. Gelet op mijn erva ringen elders, zouden ook plaatsen als Nij megen, 's Hertogenbosch, Eindhoven of Enschede e.d. aantonen dat het publiek al daar, goed voetbal, ook door Ajax-spelers vertoond, beter weet te waarderen. Misschien dat dan niet zo'n grote schare aanwezig zal zijn als in Rotterdam maar het zijn dan wel echte voetballiefhebbers en geen kortzichtige chauvenisten. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 6