0 1 - f Smit-Cru lift brengen van het camera-oog, het beeld verduidelijkt is logisch en slechts toe te juichen. Maar wat hier gebeurde De man, die op de gedachte kwam en deze avond langs de lijn „zoefde", Koen Verhoeff zei na afloop: „Het idee van zo'n man langs de lijn kwam bij me op tijdens de wedstrijd FeyenoordEstudiantes, toen die Argentijnse verdediger Joop van Daele de bril van zijn neus sloeg. Bij zo'n zelden voor komend incident als met dat brilletje van Van Daele hadden we iemand bij de zijlijn moeten hebben om precies te kunnen vertellen wat er gebeurde. De televisiecommentator zit te ver van het veld om zoiets nauwkeurig te kunnen waarnemen." Zou het tijdens het wedstrijd-verslag iemand zodanig geïnteres seerd hebben hoe het brilletje van de neus van Joop van Daele werd geslagen - dat voor gevallen van dergelijke aard - een twee de commentator nodig is om zó'n „gebeuren" eens haarfijn voor de kijkers uit de doeken te doen Zoals gezegd, het geheel was nog maar experimenteel. Wij nemen aan dat de heren van Studio Sport, mede gelet op de reacties, bij nader inzien tot de conclusie zijn gekomen de proef neming niet te herhalen, laat staan een dergelijke uitzending vaste vorm te geven. De lieden van Pers, Radio en T.V. bekritiseren gaarne te pas en te onpas de nog z.g. „amateuristische" leiding van vele prof-clubs. Wij menen echter dat die „amateurs" nog wel zó professioneel denken én handelen dat een gang van zaken, als bij F.C. Twente- Juventus kon gebeuren - en die dan geprezen werd met het woord: medewerking - bij clubs als Ajax, Feyenoord, PSV, Sparta en nog vele anderen, zeker niet zal worden getolereerd. De Spoorwegen klagen (zie Kroniek) over vandalisme dat duizenden guldens kost Specialist in Sportschoenen w Sportmagazijnen Eigen reparatie afdeling De zaak waar u sportmensen ontmoet Op vertoon van diploma 10% korting Elandsgracht 96-98 Amsterdam Tel. 020-231735 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 5