kroniek ajax-nieu ws J Middenweg 401 - Amsterdam-O. MAART 1971 We staan aan de vooravond van een voor Ajax niet alleen drukke, maar ook belangrijke lentemaand. Met spanning, volop spanning. Zo langzamerhand is n.l. de „staart" bereikt, zowel wat onze na tionale competitie aangaat, alsook ten aanzien van de verschil lende Cup-wedstrijden (de K.N.V.B.-Beker incluis). En op al deze fronten is Ajax er nog bij Is er met betrekking tot meteorologische - resp. klimatologische omstandigheden de bekende uitspraak: „MAART ROERT ZIJN STAART"laten we hopen dat Ajax daarbij niet al te zeer in donkere wolken resp. buiïgheid geraakt. Het is allemaal zeer belangrijk wat zich de komende weken gaat afspelen. Natuurlijk gaat aller belangstelling vooral uit naar het treffen tegen Celtic om Europa Cup I. Een bijzonder zware op gave. Vooral de ontmoeting in Glasgow zal het uiterste van ons team vergen. Zeker weten wij ons de tolk van alles wat Ajax is, ja van geheel voetbalminnend Nederland als wij Vasovic c.s. bij zonder veel succes toewensen. Doch ook de competitie in de Eredevisie heeft aller aandacht. Nog steeds zijn er zes kanshebbers met betrekking tot de landstitel. In geen jaren heeft zich een dergelijke spanning voorgedaan. Na Ajax en Feyenoord roeren ook PSV, Sparta, ADO en de F.C. Twente mede de trom Om nog even op de achter ons liggende wedstrijden terug te ko men: de „derby" tegen DWS in het Olympisch Stadion had ons bijna een punt gekost. DOOR WILSKRACHT STERK werd in-daad vooral door doelman Jongbloed uitgevoerd, waarbij zijn doelgebied door bijna alle Ajax-spelers en geheel DWS overbevolkt werd. Met andere woorden: er was nauwelijks plaats en gelegenheid om f Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1970/1971 - No. 6 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp j Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Advertentie-exploitatie t Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk j 31 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxCeltic I Piet op weg naar 30 te voetballen. Slechts de demonstratie van een systeem dat de mogelijkheid om te verliezen zo klein mogelijk houdt, de kans om te winnen - voor de andere partij - idem dito Vlak voor tijd slaagde Sjaak Swart er in de knikker achter Jan Jongbloed te werken. Het sluitstuk van het eerste gedeelte der competitie n.l. de wed strijd AJAX - GO AHEAD werd op 7 februari gespeeld. De discipe len van trainer Hughes maakten geen succesvolle reis naar Am sterdam. Want ondanks dat er zo nu en dan zeker niet onverdien stelijk partij werd gegeven - de Deventenaren zijn dit jaar overi gens niet in the running - was het eindresultaat toch een 51 nederlaag voor de gasten. Piet Keizer had de score geopend met een „beauty", waarna Sjaak er nog voor de rust op eveneens fraaie wijze 20 van maakte. Na de thee scoorden aan onze kant Ger Muhren, nog eens Swart en tenslotte Johan Cruyff. Voor Go Ahead redde Geels de eer. Niet onvermeld mag blijven dat ook de doelpunten in de tweede helft geboren, allen het praedicaat: KLASSE verdienden. Een P.S. onder het verslag van deze wedstrijd door Maarten de Vos luidde aldus: P.S. Het is verheugend te constateren, dat het peil van het scheidsrechteren de laatste weken met sprongen stijgt. Kritiek kan nooit kwaad. Jantje Keizer uit Volendam vloot gelijk zijn achter naam. Het is algemeen bekend dat de heer Keizer uit Volendam de fluit zeer deskundig hanteert. Een „topper" als AjaxFeyenoord of SpartaAjax zou hem zeker evengoed kunnen worden toever trouwd als b.v. een Lou van Ravens, een Leo v. d. Kroft Overigens, laten we niet te vroeg juichen (in het algemeen, dus) „dat het peil van het scheidsrechteren, de laatste weken met spron gen zou zijn gestegen". In dezelfde editie van het Handelsblad lezen we n.l. het een en an der over SpartaVolendam, geleid door Leo van der Kroft: Wij zullen uiteraard het gehele commentaar van de Rotterdamse verslaggever hier niet herhalen. Alleen dit: Zoals destijd de beslissing van Van der Kroft Feijenoord redde, zo werd nu Sparta een pijnlijk moment bespaard. Kras zou Volen dam halverwege de eerste helft op een voorsprong hebben gezet en het staat nog te bezien of er voor Sparta dan meer zou hebben ingezeten dan maximaal een gelijk spel. Ja, ja Nu, Volendam - bij Ajax op bezoek - had geen problemen. Ja, de nederlaag, waarmede men zich bij voorbaat verzoend had, zo „netjes" mogelijk te houden. Wel, dat is dan wel zo ongeveer volgens plan verlopen. Het werd 40 voor Ajax, in een rustig par tijtje waarbij Keizer, Muhren, Cruyff en Dick van Dijk voor de doel punten zorgden. Knap keeperswerk van doelman de Ruiter (en later van zijn plaatsvervanger Visser) enerzijds, meerdere door Ajax ge miste kansen anderzijds, waren er de oorzaak van dat de „schade" tot 4 goals beperkt bleef. Alleen tegen het einde kwamen de wijd- broeken een paar maal gevaarlijk voor ons doel, waar Stuy echter subliem de situatie meester bleef. Telstar in IJmuiden. We menen er al eens eerder op gewezen te hebben: welke plaats de Noordzeekust-bewoners ook op de rang lijst innemen, ze zijn en blijven „killers". Daarom ook dat Vasovic c.s. niet zo heel gerust de reis aanvaardden. Nu, het was bar moeilijk en vooral in de tweede helft met een 10 voorsprong door Cruyff in de eerste 45 minuten tot stand 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2