Amsterdam heeft een gemeentegiro Maak er gebruik van burgerlijke stand mening van de leden doorgeven en niet aan die van me zelf den- ken')- Inderdaad heb ik toen tegen gestemd omdat ik ervan overtuigd was dat op dat moment Nederland nog niet rijp was voor betaald voetbal. Maar ja, het voorstel werd toch met grote meerderheid aangenomen, dus kon ik eigenlijk niet blijven. Ik zou een semi- profclub moeten gaan leiden terwijl ik het in wezen niet met de gang van zaken eens was. Ik ben toen nog drie jaar aangebleven hoofdzakelijk omdat ik bang was dat, als ik meteen zou aftreden, er mensen van buitenaf verkeerde invloeden op Ajax zouden uitoefe nen. Dat wilde ik per sé voorkomen. Op 30 april 1956 nam ik af scheid. Ik was toen 70 jaar en vond het welletjes. Nu moesten an deren het maar eens doen. Wim Volkers werd mijn opvolger. In die drie jaar dat ik dan nog voorzitter van Ajax als semi-profclub ben geweest, zei de toenmalige Feyenoord-voorzitter Kieboom eens tijdens een KNVB-vergadering ten gehore van alle leden der KNVB tegen mij: ,,Marius, Marius waar staat geschreven dat je conse quent moet zijn?'. We hebben het er nog vaak over. Met Feyenoord sta ik op goede voet. Ik bezit het voorrecht om met mijn vrouw voor het leven twee vaste plaatsen op het ereterras bij Feyenoord te hebben. We worden daar altijd leuk en gezellig ontvangen. Na tuurlijk ben ik nu niet meer tegen betaald voetbal. Maar het is wel zo, dat de toestand bij diverse clubs niet rooskleurig is. Men denkt, dacht ik, niet vér genoeg na. Als je toch leest dat betaalde verenigingen een toeschouwersaantal krijgen van 300, 1000 en 1500 dan kan dat toch geen stand houden. Neem nu AGOW. Niets dan ellende. Wil per sé betaald voetbal hebben maar het kan niet. Sa neren is de enige remedie. De bestuurders van de noodleidende clubs moeten zo verstandig zijn om in te zien dat het niet langer gaat. Toen Ajax overging naar semi-prof voetbal hadden we ge lukkig een goed gevulde kas plus een eigen stadion. Mede dankzij een goed en verstandig beleid zijn we er gekomen." Alle overboekingen binnen *123 kantoren, bijkantoren en buiten Amsterdam en agentschappen, dus snelle Persoonlijke leningen met dispositie-mogelijkheden relatief lage rentepercentages Eigen besteldienst en Vreemde valuta - 500 bla"w® girobussen, die Reischeques verspreid zijn over geheel rreiscneques Amsterdam en de rand- Overboekingen buitenland gemeenten Nachtkluis 2i% rente op lopende Geldautomaten rekening van particulieren (24-uurs service, ook in de weekends) Het is misschien een ruimer Incassomogelijkheden Pakket van mogelijkheden en (ook de betaalcheques van diensten dan u van ons zou de Banken en cheques in verwachten. Inderdaad een vreemde valuta) rekening bij de gemeentegiro heeft vele positieve facetten. Garantie op uw girobiljet vandaar ons welgemeende tot f 100, adviesneem gewoon Spaarrekeningen gemeentegiro. U bent van met oplopende rente harte welkom. Ajax ,,Wat Ajax voor mij betekent? Alles. Ja, werkelijk. Men zegt wel eens: Koolhaas is Ajax en Ajax is Koolhaas. Natuurlijk zeg ik dat niet van mij zelf maar het is wél zo. Ajax is alles. Er is maar één Rood Wit. O ja, Feyenoord ook. Maar ja, Ajax Er is eens een film van mij gemaakt. Die heette „Een stuk van mijn leven". Zo is het ook. Dit jaar ben ik 60 jaar lid. Nou, dat zegt toch al ge noeg. Ik heb alles meegemaakt. Zelfs eens een degradatie. Maar ook talloze kampioenschappen, trips, de bouw van een stadion enz. Ik zou er werkelijk voor vechten als Ajax ooit het plan had haar stadion te verlaten. Dat zou toch gekkewerk zijn. Ons Ajax- stadion: sfeervol, gezellig, helemaal van Ajax; Middenweg, Oost hoort er ook allemaal bij. Dat mag toch niet anders worden. Werke lijk, ik zou er voor vechten. Natuurlijk is er bij de club veel veranderd. Vooral voor de ouderen is het misschien wat minder gezellig geworden. Soms krijg je het idee dat ze er niet meer bijhoren. Maar ach, wat wil je. In wezen is het natuurlijk niet zo. ledereen telt mee. Van hoog tot laag. Maar het is anders geworden: zakelijker. Och, dat moet ook. Anders was Ajax niet wat het nu is." Spanning „Samen met mijn vrouw ga ik nog naar iedere thuiswedstrijd en sommige uitwedstrijden. En ik geniet. Want we hebben toch een geweldig elftal. Ongelooflijk. Al die systemen kan ik wel volgen maar ik let er niet zo op, want men loopt toch overal. Een vaste plaats heeft niemand meer. Bij een goal spring ik niet meer op. Nee, dat niet, maar mijn hart gaat wel een paar slagen vlugger. Het Ajaxpubliek vind ik wel sportief. Alleen zouden ze dat vuurwerk en al die rookbommen achterwege moeten laten. Buiten dat het verboden is, is het nog gevaarlijk ook. M.i. treden de scheids rechters er te laks tegen op. Hij moet maar eens een wedstrijd werkelijk staken. Dan zal het wel m.i. gauw afgelopen zijn. Over scheidsrechters gesproken: de laatste tijd zijn die nogal eens onderwerp van discussie. Naar mijn mening moet men een scheids rechter geen wedstrijd laten leiden als die uit de nabije omgeving komt van een der partijen. Dit om te trachten verdachtmaking van partijdigheid te voorkomen. Laatst zag ik Jan Keizer uit Volendam fluiten. Geweldig zeg, let maar op, dat wordt een hele grote. Die man heeft het gewoon. Hij voelt alles precies aan. Vroeger hadden we ook van die groten: Mutters, Eimers, Boekman, van Moorssel, v. d. Meer, Horn. Die laatste had eens tijdens een wedstrijd een speler onder zijn hoede die vreselijk lastig was. Op een gegeven moment staakt Leo de wedstrijd en roept die speler bij zich. Horn vraagt hem heel rustig of hij wel eens een keer uit het veld ge stuurd was. Nou, nee natuurlijk. Nou, zei Leo, als je zó door blijft spelen zou het vandaag wel eens de eerste keer kunnen worden en gaat zonder meer verder. Hom had geen kind meer aan hem. Zo was Leo! Toch mogen we in Nederland, dacht ik, niet klagen. Tja, de sportjournalistiek. Ik lees enorm veel. En als je dan steeds weer in dezelfde krant leest hoe slecht Ajax weer was, hoe men alle negatieve punten naar voren haalt, al wint Ajax b.v. met 80, nou, dan mankeert er nog wel wat aan de sport-journalistiek. Hoewel ik het volste vertrouwen heb in ons elftal, knijp ik hem toch wel een beetje voor Celtic. Met een beetje geluk moet het toch wél kunnen. Voetballen behoeven de buitenlanders ons niet meer te leren. Dat was vroeger wel anders. Toen was er nog geen Europa Cup. We verloren wel eens met dubbele cijfers, doch we leerden ook enorm veel. Dat is nu niet meer nodig. Nu levert ons elftal toch enorme prestaties. Als eerste Nederlandse club door dringen naar een finaleplaats in de Europa Cup. Nou dan Toch knijp ik hem een beetje voor die Schotten. Wat dacht je? 30 Dacht ik ook wel ja Tijn Middendorp Gehuwd Michael van Praag en Louise Dukker 26 februari 1971. Hartelijke gelukwensen. RED. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 19