WATERMAN t n GERRANDJuweliers Briljant Horloges hoedespeler, toch wel wat aan de hoge kant uitviel. Speciaal Pim van Dord die wegens ziekte in het ziekenhuis verblijft (spoedige beterschap Pim!) werd node gemist. Vreemd genoeg was het Ajax dat praktisch de gehele wedstrijd domineerde. Vele kansen wer den vooral in de eerste helft echter onbenut gelaten. Van organisa tie was weinig sprake en het schieten liet nogal te wensen over. 't Gooi scoorde in de eerste helft, al had het daarbij wel de hulp nodig van een der Ajax-verdedigers die de bal in eigen doel schoot. Ook 'n hoger tempo gaf in de tweede helft geen resultaat. Voordat Baas voor de enige Ajax-treffer zorgde had de tegenstander reeds een tweede doelpunt geproduceerd. Ajax bleef sterk aanvallen en betaalde daarvoor de tol. Een „lange haal" en de Gooi-linksbui- ten deponeerde de derde treffer achter een kansloze Hoogenboom. Vlak voor tijd werd de Ajax-doelman wat geprikkeld toen hij werd gehinderd bij het uittrappen. De scheidsrechter constateerde hierbij een overtreding en uit de toegestane strafschop zorgde 't Gooi voor een 41 eindstand. De navolgende spelers speelden in deze wedstrijden mee. Hoogenboom, Zonderman, Ombre, Baas, van Dord, Schuitemaker, Ferron, Heijt, de Vries, Splinter, Biesing, Medick, Zand, Kool en Janmaat. CAS BOLLEN A 2 De A 2 kwam in de afgelopen periode slechts éénmaal in het veld en wel uit tegen WZ A 1 in een vriendschappelijke wedstrijd. Een doelpuntenrijk duel werd in ons voordeel besloten (23). Een sterk verdedigend WZ probeerde met lange trappen hun 2 spitsen aan het werk te zetten, doch onze verdediging loste alles voorals nog bekwaam op. Na twintig minuten werd een 12 combinatie keurig door v. d. Water afgewerkt (01). Helaas drukte Ajax het overwicht nog niet in doelpunten uit. Daar moest op worden ge wacht tot enkele minuten voor het rustsignaal. Een dieptepass van v. d. Lem bereikte Visser die zich geen moment bedacht en fors uithaalde (02). Reeds spoedig na de thee scoorde de tegenstander een juweel van Oude Brugsteeg 2, Amsterdam fond Tel. 243109 y (tussen Damrak en Wnrmnesstraat) ZjllVCl (tussen Damrak en Warmoesstraat) INKOOP VERKOOP OCCASIONS 'n treffer en verkleinde hiermede de achterstand. Ajax onderkende het gevaar nog niet en liet V.V.Z. veel te veel „komen". Dat dit moest resulteren in de gelijkmaker was een duidelijke zaak. Doelman Verschut was ook nu kansloos. Een kwartier voor tijd werd wederom een 1-2 combinatie tussen Visser en v. d. Water door laatstgenoemde in de winnende tref fer omgezet. Een matige wedstrijd, een uitstekende scheidsrechter en een 23 zege. B 2 Ook de B 2 kwam slechts één keer in het veld en wel in de com petitiewedstrijd tegen SDW aan de Multatuliweg. En ook thans weer werd de tegenstander met de rug tegen de muur gedrongen. Jammer genoeg werd dit overwicht niet uitgebuit, deels door niet juist uitgevoerde combinaties, deels door te veel door het midden te spelen. De uitvallen van de gastheren waren niet van gevaar ontbloot en uit een van deze acties moest een Ajax-ver- diger aan de noodrem trekken en dat betekende een strafschop tegen die feilloos werd benut (10). SDW kwam na deze ope ningstreffer even fel opzetten, doch onze verdediging excelleerde. De tweede helft speelde Ajax „alles op alles" om de opgelopen achterstand zo snel mogelijk weg te werken. Na zo'n twintig mi nuten spelen werd ook dit het elftal fataal. De gehele Ajax-verde- diging bleef bovendien staan voor vermeend buitenspel, doch de arbiter liet doorspelen en dat betekende 20. Het ritme was er uit en de spelers gingen zich bezondigen aan te veel individuele acties. De eindstand bleef derhalve 20 voor SDW. CAS BOLLEN B 1 Na enkele weken gedwongen rust - onder leiding van de heer Haarms werd er in die tijd natuurlijk wel gewoon doorgetraind (drie keer per week) - was de eerste competitietegenstander SLTO. Deze uitwedstrijd moest worden gewonnen om de kans op het kampioenschap te behouden (2 pnt achter op leider DWS). Thuis hadden we met 21 gewonnen en ook nu leek het er in het begin op dat er wederom geen vuiltje aan de lucht was. Binnen 15 minuten scoorde Kraal al met 'n listig boogballetje. SLTO paste veel middelen toe om ons het scoren daarna te beletten en helaas niet alleen geoorloofde middelen. Ajax werd even uit zijn balans gebracht en daar profiteerde de tegenstander onmiddellijk van. De buitenspelval werkte verkeerd en dat bracht SLTO op gelijke voet (1 De tweede helft was Ajax zichzelf weer, doch het duurde ondanks een groot overwicht toch tot diep in de tweede helft voordat de „verlossende" treffer zich aandiende in de vorm van een schit terend afstandsschot van Rob Alberts (12). De weerstand van SLTO was gebroken en vlak voor tijd scoorde Paul Bijvank, alleen voor de keeper, Ajax' derde doelpunt. Een goede wedstrijd onzer zijds die een dik verdiende 13 zege opleverde. De week daarna waren we vrij voor de competitie. Maar er werd een vriendschappelijke wedstrijd tegen WZ in Zaandam georga niseerd. De uitslag, 71 in ons voordeel, was beslist niet gefiat teerd en had hoger kunnen zijn als niet iedereen een goaltje wilde „pikken". De doelpunten werden gemaakt door Bijvank 3x, Kraal 2x, Vaz Nunes en ondergetekende. Hans van de Zee AJAX-INTERREGIONAAL JEUGDELFTAL bracht uit Veenendaal twee punten mee naar het Ajax-Stadion. Zaterdag 20 februari j.l. trok onze interregionale jeugdploeg naar Veenendaal om de strijd aan te binden tegen het sterk geklasseer- Het werd een moeiteloze 40 Ajax-zege. Met de rust reeds was er al een 20 voorsprong bereikt, door doelpunten van Henk Heyt de jeugdelftal van DOVO. (een gave treffer) en Peter Zonderman, die een afstandsschot los liet, waarop de verdediging van DOVO inclusief de doelman in het geheel niet reageerde. Een merkwaardig doelpunt overigens; de DOVO-verdedigers leefden blijkbaar in de veronderstelling, dat hun doelman handelend zou optreden. Deze echter, die overigens zijn elftal voor een grotere nederlaag behoed heeft, ging duidelijk van het standpunt uit, dat zijn achterhoede-spelers de bal wel zouden spelen. Een identiek doelpunt heeft men onlangs nog op het beeldscherm kunnen zien in de wedstrijd Twente-Juventus. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 14