'PADDOCK CLUB' b-praat Nou, en toen zei ik tegen Drilling, die bij Blauw-Wit voetbalde, als jij nu bij jouw club een honkbalafdeling opricht, dan doe ik het bij Ajax. En om met Wim Sonneveld te spreken: „Zo is 't gekomen". Door een oproep, via ons clubblad, hebben wij spelers bij elkaar gekregen en was „good old Marius", (toen nog 2e secretaris van Ajax) onze man om de „aanschrijvingen" te verzorgen." Verder was ik benieuwd of er destijds al bijzondere wedstrijden werden gespeeld, en zo ja, welke dat dan wel waren. „Nou", zei Daan, „ik dacht, dat dit wel de wedstrijden waren die wij tegen de bemanningen van Amerikaanse schepen speelden. Het jou wel bekende IJsclubterrein (thans Museumplein) was dik wijls het strijdtoneel, maar wij kregen steeds behoorlijk op onze broek. Natuurlijk wilden wij graag weten, hoe je nu b.v. goed kon slaan maar daarover waren onze gasten nu niet bepaald erg mededeel zaam. Maar al snel werd deze barrière doorbroken als (maakt gebaar tussen duim en wijsvinger) en mede door Bleesing en Baggelaar, wij onze gasten na afloop van de wedstrijd een klein dineetje met 'n slokkie konden aanbieden. Vooral ja, dat slokkie was wat je noemt een „homerun". Daan zien de, dat dit laatste mij niet helemaal duidelijk is, zegt: „Hé, ben je dan vergeten, dat in die tijd Amerika was 'drooggelegd'?". Ik heb wel eens 's nachts om 1 uur op het Leidseplein met een knuppel in mijn handen staan zwaaien en die kerels maar vertel len hoe precies nu de beste stand van je lichaam en voeten was. Het zal dan ook niemand verwonderen, dat de voorbijgangers met een wijde boog om ons heen liepen. Wisten zij veel, zij dachten eerder aan een stuk breekijzer dan aan een honkbalknuppel. Maar van taktiek wisten wij nog niets. Nee. Als je aan slag kwam dan had je één parool: de bal zo hard en zo ver mogelijk weg slaan. Pas later kreeg je in de gaten, dat korte tikjes soms veel meer effect hadden. Tegenwoordig spelen jullie op goed gemaaide grasvelden en gravel. Dat was er bij ons niet bij. Het maaien van het gras gebeurde pas kort voor de aanvang van het voetbalseizoen zodat je de bal vaak zoeken moest. Hoewel nu alles is aangepast, kijk maar naar de velden, kleding, materiaal, schoeisel en ga zo zo maar door, heb ik, en hierin sta ik niet alleen, ondanks al dat gemis, bij Ajax een fijne honkbaltijd meegemaakt. Ach, het was toen niets anders". W. N. (wordt vervolgd) Bovendien een klein veld en zaten we met enkele geblesseer den o.a. Arie Haan. Dat we hier een 10 zege uit het vuur hebben gesleept, mag voor al aan onze verdediging worden toegeschreven, waarbij in het bij zonder de inmiddels herstelde doelman Sies Wever zich onder scheidde. Het doet ons genoegen te mogen constateren dat de gang van za ken bij het B-elftal de laatste wedstrijden is verbeterd. Daarmede zou de verwachting van trainer Grijzenhout, dat hij in de tweede helft van de Competitie gunstigere resultaten kon boeken, bewaar heid worden. Tegen stadgenoot DWS - op eigen veld altijd een zeer lastige te genstander - werd een gelijkspel (11) bevochten, hoewel er voor ons - door een beduidend veldoverwicht - meer winstkansen in zaten dan voor de blauw-zwarten. In Deventer, tegen Go-Ahead (nu weliswaar niet, zoals destijds aan de Middenweg met het gehele eerste elftal, zij het dan toch wel met enkele spelers die regelmatig in het A-team uitkomen) werd een spelletje door onze jongens op de grasmat gelegd, waar van de tegenstander geen „koek" gegeten had. Arie Haan opende de score met een fraai afstandschot en verder waren het Gerrie Kleton en Loe Donker die, met in achtname van de eer die de thuisclub redde, het eindresultaat op 31 bepaal den. Een door onze jongens prima gespeelde wedstrijd. Goed opbou wend voetbal, snelle uitvallen, kortom een uitstekende prestatie. VOLENDAM 2 - „uit" is nu ook weer niet een tegenpartij, waarana je schouderophalend aan voorbij kan gaan. Dét het een moeilijke wedstrijd zou worden, was dan ook bij voorbaat te verwachten. Dachten we - na bovenstaande gunstige berichten - dat het B- elftal eindelijk in de „lift" zou blijven zitten, na vanmiddag - we schrijven: zaterdag 27 febr. 1971 - zijn we weer minder optimistisch. Want - aan de Middenweg - tegen GVAV-B werd met 10 ver loren. Zo sterk speelde ons elftal in het veld, zo vaak zwermden de Ajacieden voor het Noordelijk doel, dat Sies Wever practisch niets belangrijks te doen kreeg. Een zwak moment van een onzer ver dedigers was oorzaak van dat ene doelpunt. Voor de rest domi neerde Ajax. Maar zonder of althans met onvoldoende doorzettings vermogen, „no-power" en: „geen - afmaak" zoals dat heet, geen succes. Erg jammer. Dat de boze geest over ons B-team nu spoedig voorgoed ver- dwijne. Sigarenmagazijn "DE SPORT" VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion A. L. van Loon - J. P. Heijestraat 97 - tel. 16 7105 Ajacieden treffen elkaar in de ALLE DAGEN GEOPEND VAN 20 TOT 2 UUR (vrijdag en zaterdag tot 3 uur) Korte Leidse- dwarsstraat 93 Amsterdam Telefoon 223398 IZAKS CRUIJFF 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 11