van de voorzitter We leven snel. Veel van wat vandaag in de rubrieken van de kranten, tijdschriften en sportbladen wordt geschreven, is mor gen alweer vergeten. Daarom wil ik en zeker nu ons club blad door onze abonnementen ook bij niet-leden in de huiskamer verschijnt nogeens terugkomen op de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen het team van hier spelende buitenlanders, op 27 decem ber jl. Het waren vooral ,,De Tijd", „Voetbal International" en de „Haagse Courant", die zich hebben opgewonden over het feit dat de spelers van Ajax, PSV en Feijen- oord niet beschikbaar waren. Hun berichtgeving c.q. opgewondenheid is m.i. verre van correct geweest. De door Ajax gestelde motivering met betrekking tot die weigering, heb ik alleen in „De Telegraaf" juist weergegeven gevonden. Deze weigering dan, was gebaseerd op ons standpunt het onjuist te vinden dat werknemers (de spelers) voor niets (zón der betaling te ontvangen) zouden aan treden, teneinde de kas van de FBO (werkgevers) te vullen. Overigens liggen de zaken verder aldus: De VVCS (werknemersorganisatie) had inderdaad een licentie voor een benefiet wedstrijd te hare gunste op zak. Dit als gevolg van een toezegging door de KNVB, lang vóór dat de FBO (werkgevers-orga nisatie) was opgericht. De eerste fout in deze werd gemaakt door de FBO, nl.: door van de VVCS de helft van de recette op te eisen. De tweede misslag beging de VVCS. nl.: om aan die eis gevolg te geven. En zo is er meer Beide hadden zich op hun beurt verbon den met „Voetbal International", de „Haagse Courant" en het „Rotterdams Nieuwsblad", welke kranten hun lezers in staat stelden, het Nederlands elftal te kie zen. Giro-bestellingen voor plaatskaarten b.v. liepen via „Voetbal International". Geen wonder dat de overige kranten (lees Pers) zich over de weigering van Ajax, PSV en Feijenoord niet zoveel zorgen maakten. Onbehoorlijk is het danook van de heer Joop Niezen, om in „Voetbal Internatio nal" de volgende insinuatie los te laten: „De Nederlandse Pers heeft zich opmerkelijk neutraal opgesteld in zake de weigering van de topclubs. Zou het kunnen zijn dat men zijn relaties met de clubs wilde be schermen?" Hij wist natuurlijk wel beter Ook in „De Tijd" doet Maarten de (slim me) Vos een duit in het zakje En wat voor een duit: „Van Hanegem was het overigens, die de vreemde verhoudingen het treffendst illustreerde door de af trap van de benefiet te verrichten. Van Hanegem had ook graag wil len spelen. En dan ga je je afvra gen hoe dat nou eigenlijk kan. Een grote voetballer, die graag en voor niks, een wedstrijd zou willen spe len voor een doel, dat de hele voetballerij ten goede zal komen. Die Van Hanegem mag gewoon niet van zijn baas, Feijenoord. Op zijn vrije dag, zonder vergoeding een wedstrijd spelen, waarvoor de Ons Stadion. - Door uitbreiding van de staantribunes thans ruimte voor 30.000 toeschouwers 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 6