Tonnie Pronk 'DE LANDBOUW' J. Th. NUMAN CfTKAPPER Horloger Juwelier Leverancier van Ajax N.V. Fabriek van Melkproducten de overbekende TORENCHOCO Het artikel van de voorzitter begint dit keer met de opmerking, dat de tijd zo snel gaat waardoor we ook gauw vergeten. Zelfs belangrijke zaken. Zo is het ook met de voetbalramp in Glasgow enkele weken geleden waarbij tijdens de wedstrijd: Glasgow Rangers tegen Celtic maar liefst 66 doden vielen, toen tijdens een chaotische toestand op een der tribunes een hek bezweek waar door honderden toeschouwers omlaag stortten. Alweer bijna vergeten. Namens de Engelse regering wordt thans wel een onderzoek naar het gebeuren ingesteld. Uitgaande van: wie zich aan een ander spiegelt is het te hopen dat men niet alleen in Engeland, doch overal waar men sen in dergelijk grote getale aanwezig en vooral hoog amfi- theater-gewijs opgesteld zijn, men ter onderzoek tijgt Voorkómen is beter dan genezen Aan de „stamtafel" in het Ajax-Restaurant vernamen wij dat „good old" Kick Geudeker 21 januari jl. 70 jaar geworden is. Behalve dat daar direct op gedronken werd, willen wij niet verzuimen Kick (ook eens een der steunpilaren van ons club blad) langs deze weg alsnog namens zijn vele Ajax-vrienden en bekenden, hartelijk te feliciteren. Met natuurlijk: nog vele jaren in goede gezondheid. Door het bovenstaande min of meer beland bij „the old soldiers" doken wij bij Wim Bruynesteyn (die dat allemaal punctueel bij houdt) eens in de gegevens ten aanzien van dit jaar te ver wachten jubilea van Rood-Witte leeuwen met een langdurig lid maatschap. Nu, dat zijn er wel weer enkelen. Om te beginnen bij de „juniores", 25 jaar lid: H. F. Twelker Jr., H. W. Winter en Arie de Wit Jr.; 40 jaar: Martin Bremer, H. N. Dade en Joop Schelvis; 50 jaar: F. H. W. de Bruyn, Jan Koomen, Wim Smit en J. C. Takes. Dan een „topscore" bij de 60-jarigen: Jan de Boer Sr., Dolf Desmit, Marius Koolhaas, F. Kubin, Daan Roo- denburgh, L. S. Schappert en Siem Tump. De huldiging van deze „keien" vindt zoals inmiddels gebrui kelijk in het laatst van 1971 plaats, aangezien de verschil lende data uiteraard over het gehele jaar verdeeld liggen. Het drama-Bols op de Heerenveense Ijsbaan, tijdens de 5000 m-rit van de Europese kampioenschappen heeft velen doen con cluderen dat er in deze (amateur-) wereld van de smalle ijzers ten aanzien van hier geldende regels althans de toepassing daar van iets onredelijks zit. Wanneer het nu zo geweest zou zijn dat Jan Bols door niet zijn baan te houden, zijn tegenstander, de Rus Tsjekulajev, had benadeeld, gehinderd of wat ook, dan zou de beslissing van mijnheer Roos te begrijpen zijn geweest. Nu echter Bols door zijn fout alleen maar zichzelf schade toebracht, door drie se conden meer te rijden, terwijl de tegenpartij reeds kansloos lag was het o.i. zaak geweest dit de (onsportief) proteste rende Noren en Zweden duidelijk onder de aandacht te brengen. Hoezeer men ook met zijn onverstandige beslissing in de maag zat, bleek wel uit het feit, dat men het publiek, dat nog in de enthousiaste mening verkeerde dat „onze Jan Bols" aan de kop stond, onkundig liet van de diskwalificatie Alles bij elkaar, dachten we zo, reed men hier een scheve schaats Waarmede de „koek" voor dit keer weer op is. We naderen langzaam maar zeker de tiende maart de grote strijd tegen Celtic. Wat overigens niet wegneemt dat intussen nog andere interessante en zeker ook belangrijke wedstrijden in nationaal verband, op het programma staan. Komt, ziet en overtuigt u daarvan. Tot de volgende keer. T. M. Sr. EEN JUWEEL, KLOK OF HORLOGE VAN BONEWIT, IS EEN KOSTBAAR BEZIT Alb. Cuypstr. 166, tel. 790978 - Insulindeweg 73, tel. 54601 Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto inleveringsadres voor Ajax-B.P.C.Spartaan - Maccabi - S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 Noordwijkerhout Levert door het gehele land aan alle Kantoren, Cantines, Ateliers en Campings SPORTJONGENS reppen zich voor een moderne haarsnit naar 2e v. Swindenstraat 60, telefoon 58212 OOST Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting voor uw voetbalartikelen Adidas - Puma - Quick trainingspakken Cup-Final Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 5