kroniek ajax-nieu ws Had volgens schema dit clubnieuws even eerder bij u moeten arriveren, gelet op AjaxADO meenden wij deze „top per" alsnog te moeten meenemen Vandaar dat de verschijning van het eerste nummer in 1971 wat later is. Zonder met een omkijken naar 1970 over de „oude" twaalf maanden een kaleidoscoop van Ups en Downs te han teren, mag naar onze mening worden gezegd, dat de terugblik er een kan zijn, die tevredenheid inhoudt. Niet alleen het opnieuw behaalde Landskampioenschap van ons eerste elftal stemde tot voldoening, de gang van zaken in het algemeen ten aanzien van ons geliefd Rood en Wit liet, vinden wij, weinig te wensen overal blijft er natuurlijk altijd wel het een en ander dat je graag zou willen! Maar waar is dat niet? Mogen we dit jaar in eendrachtige samenwerking, met vooral overleg over en weer, het juiste begrip voor elkaar kunnen op brengen. En niet te koop lopen met datgene wat binnenskamers hoort Gij allen: nogmaals, veel geluk! Gaan we verder met een blik op de eredivisie, de laatste thuis wedstrijd van het eerste elftal in 1970 was tegen de dit jaar voor het eerst optredende Domstad-Combinatie: de FC Utrecht. Waarvan bekend is, dat zij vooral in eigen „home" een moeilijke tegenstander is, doch zij het dan bij „uitschieters" ook op-vreemde-bodem flink kan uitpakken. Nu, van dit j Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad j Seizoen 1970-1971 - No. 5 J Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 J Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp j Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 j Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk t 20 februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn j Foto omslag AjaxADO, bij de stand 20 Sjaak Swart in actie laatste bleek aan de Middenweg weinig. De uitslag 51 zegt in dit opzicht voldoende. Tja, en dan 20 decemberde klassieker FeijenoordAjax. „De strijd," zoals Maarten de Vos daags daarna in de krant schreef, tussen de Rotterdamse „wereldkampioenen" en de met allure omgeven vedetten van Ajax De strijd vooral tussen Wim van Hanegem enerzijds en Johan Nees- kens daar tegenover. Vóór de rust. Want toen in de tweede helft de ditmaal in de verdediging opererende Sjaak Swart werd vervangen, schoof Neeskens naar deze plaats en kwam „newcomer" Horst Blankenburg in het veld, de taak van Johan overnemende. Deze entree van Ajax' jongste aanwinst was een volkomen verrassing, 's Maandags op Schiphol aangekomen, derhalve met slechts enkele dagen training en dan meteen nog wel in een „topper" als deze in de ploeg te worden opgenomen dat is, wat je noemt: wel-meteen-raak! Dan bovendien nog in dit milieu „een prima voetballer" te worden genoemd, geeft zowel voor Blankenburg (we willen hem waar nog geen gelegenheid voor was alsnog een hartel ijk welkom in de rood-witte gelederen toeroepen) alsook voor Ajax vertrouwen voor de toekomst. Nu, het verloop van de wedstrijd herinnert u zich allen natuurlijk nog. De fraaie doelpunten van Nico Rijnders en Franz Hasil, de vreemde beslissingen van „ref" Van der Kroft (uit de Pers: Gezien de huidige kracht van Feijenoord en Ajax mag een gelijk spel dan verreweg het best de verhouding weergeven, maar dat is niet aan de scheidsrechter om te beoordelen) kortom, die wederom bijzondere strijd tussen de Rotterdamse en Amster damse voetbal-grootmachten. Geen gewone wedstrijd maar een ontmoeting tussen „een-paar-apart". Met Ajax dit jaar als de betere en vooral rustiger en makkelijker spelende ploeg. Het was in ieder geval voor de aanwezige 65.000 kijkers een waardig slot van het 1970-voetbal. Want voor 27 december lag de competitie dit jaar stil De laatste wedstrijd als besluit van de eerste helft der 34 wed strijden zou op 3 januari 1971 gespeeld worden. Zóu jawel, maar de weergoden onder aanvoering van Thialf zetten Soccer de voet dwars Onbespeelbare velden leidden tot de eerste voetballoze zondag. Een week later ging het wel weer. De mannen uit de Goffert in Nijmegen kwamen op bezoek. Daar hadden we nog iets mee te vereffenen: NECAjax was immers de eerste wedstrijd van deze competitie, waar de bewoners van de Keizerstad ons meteen een puntje afsnoepten. Welnu, daar kregen onze tegenstanders ditmaal zeker de kans niet toe. Nog voor de rust kwamen we op een 40 voorsprong door goals van Van Dijk (2x), Suurbier en Cruijff. Aangezien in die eerste helft was gebleken dat de bezoekers niet veel anders konden doen dan er flink hard tegenaan gaan, deden Vasovic c.s. het in de tweede 45 minuten wat kalmer aan. In dit deel van de ontmoeting knalde Vasco nog een strafschop tegen de lat en slaagde NEC er in de eer te redden. Zodat het BIJ DE FOTO'S AjaxADO Keizer 10 Keizer 20 Cruyff 30 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2