tussen honk en thuisplaat massage I Na het behalen van het 1e klasse-kampioenschap en het winnen van ,,de dubbel" tegen ADO, wat ons de begeerde promotie naar de hoofdklasse bezorgde, is er in de honkbalwereld zo het een en ander veranderd. Zo is (u heeft het in de dagbladen kunnen lezen) een fusie tot stand gekomen tussen de Honkbal- en de Softbal Bond. Van belang was hierbij o.a., dat eerstgenoemde over het technische en administratieve apparaat beschikte, terwijl de softballers een nog steeds groeiend aantal leden konden inbrengen. De KNHB is niet meer, de KNBSB het klinkt nog wat onwennig in onze oren wensen wij veel succes in de door haar beoogde expan sie toe. Ook in onze vereniging vonden door het bedanken van de heren M. Bremer en J. Neefjes als resp. voorzitter en penning meester een aantal wijzigingen plaats. Eerst echter een woord van dank voor het vele werk, dat beiden voor onze club hebben verricht. Martin en Jan hebben in de afgelopen jaren hun steentje juister is eigenlijk: „stenen" bijgedragen om Ajax (terug) te brengen waar zij nu is. De wekelijkse kopij voor ons Ajax Honkbal Nieuws kwam via Martin tot stand, terwijl ,,de pecunia" op zeer bekwame wijze door Jan werden beheerd. Het bovenstaande is nog maar een kleine greep uit de vele „klussen" die moesten worden opgeknapt. Wij hopen dat zij het komende seizoen nogeens acte de présence zullen geven om onze jongens „aan het werk" te zien. Via ons weekbericht zijn inmiddels de spelers omtrent de samen stelling van de nieuwe honkbalcommissie op de hoogte gesteld. Vanaf deze plaats heten wij de heren A. Visser en E. Klokkers van harte welkom en wensen hen veel succes in hun nieuwe „werkkring". Mede in overleg met het Ajax-bestuur luidt de samenstelling van de honkbalcommissie nu als volgt: A. Visser, voorzitter W. Prins, penningmeester W. Niepoth, secretaris E. Klokkers, lid F. Hendriks, lid Als u dit leest, zijn wij reeds met alle spelers bijeen geweest om gezamenlijk die punten te bespreken (b.v. speelveld(en), training, kleding, sponsor, reizen per bus enz. enz.) nodig om zo goed mogelijk voorbereid aan de start te verschijnen. „Rust roest"; uitgaande van dit bekende gezegde zijn in de benedenzaal van ons stadion de werpers en catchers reeds met de training begonnen. Al vanaf 2700 v. Chr. hield men zich bezig met het masseren van personen met pijnlijke lichaamsdelen. Tegenwoordig is de techniek, evenals het aantal handgrepen, meer geperfectioneerd en uitvoeriger geworden. Men hecht te recht meer waarde aan de massage. Het woord „massage" is van onbekende oorsprong. Massage is het uitvoeren van handgrepen met de blote handen op een ontbloot en ontspannen lichaamsdeel, met velerlei doel einden. Men kan echter ook met een bepaalde soort handschoen aan masseren. Dit om een betere doorbloeding te krijgen. In de sport masseert men in de winter diverse sportmensen zoals schaatsenrijders over de maillots heen. Het aantal handgrepen is dan zeer beperkt. Het doel van de sportmassage is, de conditie mede helpen op peil te houden, of te verbeteren en de nadelige gevolgen van een wedstrijd of training weg te nemen. We kennen o.a.: massages met een therapeutisch doel sportmassage hygiënische massage schoonheidsmassage Ik zal het nu alleen hebben over de sportmassage. Men mag nooit zo maar gaan masseren, want massage is niet altijd goed. Integendeel zelfs! Voordat sportlieden gemasseerd moeten worden, gaat de masseur eerst informeren naar de aard en toedracht van het niet fit zijn. Daarna inspecteren. Het is de sportmasseur(euse) nog steeds verboden sportletsels te be handelen. Als hij dan ook maar even denkt dat het een blessure is, moet dat als een contra-indicatie gezien worden en moet de sportman of -vrouw naar de dokter gestuurd worden. Als derde punt is het betasten (palperen) van zeer groot belang. Beide kanten worden altijd vergeleken. Dan pas weet men of de huid aan de „aangedane" kant echt wel zo warm en rood is en of de spieren inderdaad wel zo stijf en hard zijn. Belangrijk is te letten op wondjes, spataderen en beharing. Het komt maar al te vaak voor dat er haarwortelzakjes ontstoken raken. Men ge bruikt dan ook bij deze sportmensen wat meer tussenstof (olie) en wisselt de massagehandgrepen af. Gevallen waarbij men absoluut niet mag masseren (in ieder geval eerst de dokter raadplegen) zijn: uitputting van de sport man, b.v. na de Marathonloop, Elfstedentocht enz., bij ziekte, koorts, spataderen, huidafwijkingen (w.o. steenpuisten), bij te 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 16