9 kelijke zaak op een eerlijke manier uitgepraat worden en dat levert meest al meer positieve publiciteit op dan wanneer je een dergelijk conflict met een laconiek perscommuniqueetje af doet. De voetbal-official praat veel over negatieve publiciteit, maar meest al is hij er zelf de oorzaak van. Heet dat misschien: strijdbare voorzitter van de NSP te zijn? Het is wel erg; hij (M.K.) doet voorkomen alsof „die onverkwikkelijke zaak" thans niet op eerlijke wijze is behandeld. Een door het bestuur, daartoe gemachtigd door ons opperste college: de Ledenraad (allemaal jongens natuurlijk, die de ont wikkeling van het moderne voetbal niet, zoals de Nederlandse Sportpers, hebben kunnen volgen; van die halfslachtige ama teurs uitgegeven Persbulletin wordt afgeschilderd met: „een laconiek Pers communiqueetje". Het komt ons voor dat M.K. hier toch wel toe is aan enige zelf kritiek en moet geconcludeerd worden dat hij in ieder geval ten aanzien van de huidige Ajax-leiding en daar zal hij het toch tot nader order mee moeten doen wel wat té ver gegaan is, althans niet de basis heeft gelegd voor beter begrip en wat dies meer zij. Als er voor de amateur-official dit keer van Ajax reden zou zijn zich werkelijk gekrenkt te voelen we willen de „sexu- ele hervorming" die de heer Bal aan de omschrijving van een belediging als deze geeft, hier niet volgen dan zou daar naar aanleiding van bovenstaand citaat, o.i. alle aanleiding toe zijn. Voorzitter Jaap van Praag reageerde als volgt: „Als de heer Bal vindt dat het bestuur van Ajax aan de ene kant van de tafel moet gaan zitten in gezelschap van Johan Cruijff en aan de anderk kant de gehele Nederlandse Sportpers, dan zou ik ge neigd zijn te zeggen: mijnheer Bal komt u met uw mensen eens bij ons op kantoor, dan zal ik u alle contracten laten zien, dan bent u meteen van alles goed op de hoogte. Maar het is voor mij toch geheel normaal (professioneel!) dat interne aangelegen heden als financiële afspraken e.d. en daar komt het hier toch op neer nie mand iets aangaan. Ook zo'n „mede speler" niet T. M. Sr. Boven Het St. Nicolaasfeest voor de Ajax-jeugd. Zwarte Piet in zijn element Midden D' Oude Baas spreekt blijkbaar prettige woor den Onder: Ajax-snoepgoed tijdens het bezoek van Sint en zijn knecht

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 9