van de voorzitter Het werd een geslaagde bijeenkomst op 7 november jl. toen ik in het bijzijn van het gehele bestuur de jubilarissen met betrekking tot hun 25-, 40-, 50- resp. 60-jarig lidmaatschap mocht toespreken. Overigens droevig was het kort voor dit gebeuren te moeten vernemen dat daags tevoren de heer J. P. Aué, behorende tot de groep 50-jarigen, was overleden. Dat hij in vrede moge rusten. De heer Ruhling was afwezig wegens ziekte en de heer J. L. Melchers bleek in het buitenland te vertoeven; de gouden speld zal hem uiteraard alsnog zo spoedig mogelijk worden uitgereikt. Met penningmeester Henk Timman ben ik naar Parijs gevlogen, teneinde aldaar de loting voor de volgende ronde van de Europa Cup-competitie bij te wonen. Ook de heer Ben van Gelder zat in ons vlieg tuig teneinde in de Lichtstad te horen wie de a.s. tegenstander van PSV zou zijn. Verder bleek tot de passagiers Theo Koomen te behoren, die als radio-verslag gever het Nederlandse publiek op de hoogte zou houden. Hoe snel alles tegenwoordig eigenlijk in zijn werk gaat; om half negen stapten we op Schiphol in en om kwart over tien reeds zaten we nabij het kantoor van de Franse Voetbalbond alwaar de loting zou plaatsvinden aan de koffie. Nu de loting zelf was als anders. Verliep zeer vlot (er waren niet meer zoveel clubs) was ook als anders bijzon der spannend. De charmante Mireille Mathieu was bereid gevonden de koker tjes te trekken. Nog even over de span ning: wat in die ogenblikken Timman en ik elkaar toegefluisterd hebben, bleek 's avonds tijdens de TV-uitzending te zijn opgenomen, hoewel eigenlijk voor andere oren niet geschikt. Maar Henk Terlingen had het er toch maar op laten staan en achteraf heeft hij gelijk: de men sen mogen best weten welk een spannen de affaire het is. In de krant(en) heb ik gelezen dat, na de bekendwording dat we tegen Celtic moeten aantreden, de heer Timman ge kreund zou hebben en ik met stomheid geslagen was. Daar is beslist niets van waar. Maar dan ook niets! We hebben tegen een zeer sterke tegenstander ge loot, zeker. Maar in de eerste plaats is het eerste treffen pas op 10 maart, m.a.w. wat kunnen we er thans reeds over zeg gen; er is in de tussenliggende tijd nog zoveel mogelijk Verder is het in het verleden nog steeds zó geweest dat tegen zulke (sterke) tegenstanders, die in de regel bij voorbaat al aangemerkt waren als winnaars, wij altijd zó goed uit de bus zijn gekomen, dat ik, ten aanzien van onze prestaties, ook de wedstrijd tegen Celtic vol vertrouwen tegemoet zie. Wat de komende weken aangaat, zien we o.a. de 20e december naderen, de zon dag waarop wij in de Kuip tegen Feijen- oord spelen, wat dan tevens alweer de laatste competitiewedstrijd in 1970 is. Hoe de stand op Oudejaarsavond zal zijn Het is moeilijk te voorspellen met de huidige koplopers, waartussen het krachtsverschil gering blijft, als in geen jaren het geval is geweest. Hoe dan ook, tot op héden een spannende aangelegen heid tussen de grote ,,zes". Mag ik dan deze laatste bijdrage aan ons clubnieuws, voor wat 1970 betreft, be sluiten met u allen prettige feestdagen toe te wensen en een goede en gezellige jaarswisseling. J. VAN PRAAG Spelmoment uit AjaxPSV (10) 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 7