Smit-Cruijff Spelbeeld uit de wedstrijd AjaxAZ '67 (81) sterdam. In de tweede helft een kwartier voor het einde maakte Dick van Dijk er met een fraai schot 30 van. NAC-thuis pleegt voor iedere tegenstander van de mannen uit Breda niet als een zacht eitje te worden beschouwd. Nimmer. En als dan een week eerder de volgelingen van Leo Canjels tegen AZ, dat dan momenteel wel niet tot de sterksten behoort, toch maar even 5 doelpunten achter de Zaanse doelman depo neren, dan ben je geneigd: toch wel even uit te kijken Echter dit NAC kwam er tegen Vasovic c.s. niet aan te pas. De 20 zege door mooie goals van Keizer en Cruijff vormt slechts een simpele weerspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Neen, als de Bredase aanhang deze middag gekomen was in het vertrouwen alle ogen op NAC te kunnen richten als zijnde voor de zoveelste maal „killer". dit keer van Ajax, dan hadden die lieden een teleurstellende zondag. Dinsdag 10 november jl. kwam de op één na volledige Ledenraad bij elkaar voor een gedachtenwisseling met het be stuur inzake een meningsverschil met Johan Cruijff. De vergadering kwam uiteindelijk tot een besluit, waarvan de inhoud was terug te vinden in het volgende perscommuniqué: „De Ledenraad van Ajax heeft inzake de gerezen moeilijk heden met Johan Cruijff zijn volledige vertrouwen uitge sproken in het beleid van het bestuur in dezen. Aan dit uiteindelijk vertrouwensvotum werd het verzoek aan het bestuur toegevoegd om te trachten alsnog met Cruijff tot overeenstemming te komen. Daartoe zal een commissie uit het bestuur en de Ledenraad alsmede trainer Michels en dokter Rolink op korte termijn een bespreking met Cruijff hebben, die daartoe ook zijnerzijds de wens te kennen heeft gegeven." Deze bespreking vond vrijdag 13 november jl. plaats en heeft geleid tot een resultaat dat voor alle betrokkenen als aanvaard baar werd geaccepteerd. Hoewel tijdens eerder genoemde Ledenraadsvergadering het desbetreffende meningsverschil uiteraard hoofdzaak was, was er echter toch nog gelegenheid tijdens de rondvraag enkele andere punten ter discussie te stellen als b.v. tribuneplaatsen C-juniores (óp de staanplaatsen), toegang werkende leden in het Olympisch Stadion (verzoek daarvoor Ere-tribune aan te wijzen zal nog worden bekeken), de verlichting op het Ajax- Stadion (nog steeds op de bestuurs-agenda, is echter niet zo eenvoudig). Zaterdagmorgen 7 november jl. waren in het Ajax-restaurant de leden die op grond van hun 25-, 40-, 50- resp. 60-jarig lidmaat schap van Ajax als zodanig werden gehuldigd. Helaas moest op deze zelfde morgen worden kennis genomen van het overlijden van één der 50-jarigen, nl. de heer J. P. Aué, sinds 20 september 1920 onafscheidelijk aan Ajax verbonden. Hij ruste in vrede. Verder ontbraken de heer J. L. Melchers (50 jaar lid) wegens verblijf in het buitenland en de heer J. B. Ruhling (60 jaar lid) wegens ziekte. De aanwezige jubilarissen waarvan de meesten met hun dames werden door voorzitter Jaap van Praag toegesproken, die daarbij de gebruikelijke „borden" resp. versierselen uit reikte. Behalve dat gesproken kon worden van een gezellige samen komst, was de huldiging voor iedere jubilaris persoonlijk zeker een grote gebeurtenis. Zaterdagmiddag 28 november jl. was de „Oude Baas" uit Spanje met zijn git-zwarte knecht traditioneel op bezoek bij de Ajax-jeugd. De jongste jeugd natuurlijk zo van 8 tot omstreeks 12 jaar. Een middag ook weer met chocolademelk, letters, snoep en film. St. Nicolaas verraste Ajax' jongsten met de rolprent „Retour Madrid" van Bert Haanstra, waarbij nog eens de Europa Cup-wedstrijden tegen Real Madrid in 1967 werden gezien. Verder was er als cadeau een aardig boekje over voetbal, met leuke illustraties van Dick Bruynesteyn en uitgegeven door de KNVB. Al met al een zeker geslaagd feest. Met dank aan allen die hier aan hun medewerking gaven. Sportmagazijnen De zaak waar u sportmensen ontmoet Op vertoon van diploma 10% korting Specialist in Sportschoenen Eigen reparatie afdeling Elandsgracht 96-98 Amsterdam Tel. 020-231735 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 3