AMSTEL PILS b-praat dolf desmit 75 jaar Daags na het grote duel: AjaxPSV in Amsterdam, was het voor de reserves van beide clubs aantreden geblazen in Eind hoven. Toen de gastheren de grasmat betraden, bleek dat ver schillende lieden, die regelmatig het A-elftal der Philipsmensen plegen te bevolken, deze middag hun krachten met een overi gens .gewoon" Ajax B zouden meten. Neen, onzerzijds was generlei versterking aan het elftal aangebracht. Laten we bij voorbaat vaststellen dat de Ajax-reserves een goede wedstrijd hebben gespeeld ondanks de 42 neder laag en dat na afloop complimenten voor het vertoonde spel van Ajax werden gelanceerd, o.a. door trainer Kurt Lindner. Maar ja, we zeiden het reeds eerder, onze jonge spelers mis sen nog zo vaak de rust, het raffinement dat lieden die nu bij PSV waren opgesteld als: Hiddink, Van Woerkom, De Vrindt, Van Tilburg e.a. gezien hun regelmatig optreden in de A-sector wèl hebben. Vooral onze verdediging kampt nog vaak met het overzien van bepaalde situaties en de (zelfver-) zekerheid, daartegen de nodige maatregelen te nemen. Zo was dat b.v. het geval bij het eerste PSV-doelpunt. Een vrije schop, die met een „lob" over het Ajax-muurtje heen ging en „professioneel" door Hiddink werd benut. Onze verdediging miste op dat moment gewoon de nodige kracht en inzicht tot verweer. We kwamen gelijk door een prachtige goal van Theo Husers na niet minder fraai voorbereidend werk van Kleton. Door een m.i. buitenspel-doelpunt nam de thuisclub nog voor het einde van de eerste helft opnieuw de leiding. In de tweede 45 minuten vergrootte De Vrindt de voorsprong van PSV door een foutief behandelde terugspeelbal in een doel punt om te zetten. Doch Ajax kwam terug. Uit een prachtig ge nomen corner kopte Dick Visser schitterend in. Als ik dan verder denk aan de kansen die er nog geweest zijn om tenminste gelijk te komen, zoniet de overwinning alsnog mee naar Amsterdam te nemen alle mensen! Maar helaas, bij een PSV-aanval, waarbij sprake was van min stens twee meter buitenspel, floot de scheidsrechter niet en het was 42. Jawel. Na de debacle tegen Feijenoord B wat anders, laten we eerlijk zijn, te zeggen van de grote nederlaag kwamen de „reservisten" van Holland Sport hun geluk aan de Middenweg beproeven. Een mooie gelegenheid om enigermate van de klap te herstellen? Wel, hoewel de wedstrijd eindigde, zoals ze begonnen was en er lieden waren, die na het laatste fluitsignaal niet tot de tevrede nen behoorden, hadden we m.i. een goede partij voetbal aan schouwd. Zeker, nu ook weer niet om met de handen juichend omhoog geheven „hoera" te roepen, doch er viel zeer zeker een positieve lijn waar te nemen. Ook de bezoekers deden hun best goed voetbal op de grasmat te brengen, hadden een goede ver dediging die onze vaak uitstekend combinerende aanval toch in bedwang wist te houden. Ja, we schiepen ons wel enige kansen, maar benutten neen. Helaas. Overigens een prettige en vooral faire wedstrijd met ook aan de Haagse kant een jong elftal. Verder herstel van onze reserves viel te constateren in IJmuiden, waar tegen Telstar B tot op dat moment op eigen veld nog ongeslagen een prima wedstrijd werd gespeeld, waarin voor al Bram Braam tot de besten behoorde. Johnny Rep was de maker van het eerste doelpunt, gescoord uit een fraaie pass van Gerrie Kleton. Het tweede doelpunt kwam van Theo Husers, die daarmede tevens de overwinning zeker stelde. Een uitstekend resultaat; de aanwezigheid van een routinier als Ruud Suurendonk bleek zeer waardevol. En Ajax ging ook de week daaropvolgend door met betrekking tot „betere dagen". Tegen Haarlem B „uit" waren onze jongens steeds sterker. Een werkelijk schitterend doelpunt van Arie Haan afstandschot dat als een granaat insloeg gaf ons de leiding, die 4 minuten na rust weer werd teniet gedaan (11). Ook vandaag was Suurendonk in het team opgenomen en dat bracht onze verdediging de nodige rust. Een goede actie van Hans de Vos bracht de bal via het hoofd van een Haarlem-speler bij Dick Visser, die deze kans benutte (12). En daar bleef het bij. Naar aanleiding van de wedstrijd Ajax BGo Ahead B, enkele weken geleden, lazen wij in het clubblad van de Deventenaren nog het volgende: Jammer dat Go Ahead en Ajax in de week voor dat beide B- elftallen tegen elkaar speelden geen contact met elkaar hadden. Het eerste elftal van Ajax zocht een partner voor een oefen wedstrijd en vond tenslotte Blauw-Wit bereid om te spelen. Toen vrijwel het gehele eerste elftal van Go Ahead aantrad tegen Ajax B Go Ahead wilde ook graag in verband met de vrije zondag spelen had Ajax gaarne ook haar eerste elftal in gezet, omdat zij meer nut zag in de wedstrijd tegen Go Ahead dan tegen Blauw-Wit. De uitslag was dan ook zeer eervol voor het B-team van Ajax. (21 voor Go Ahead.) SECCO Op 1 november jl. vierde Dolf Desmit zijn 75e verjaardag. We weten ons zeker de tolk van zijn vele Ajax-vrienden en bekenden als we hem alsook vrouw en dochter alsnog hartelijk feliciteren met dit heugelijke feit en daaraan de wens vastknopen: nog vele jaren, Dolf. Het Ajax-Nieuws zendt zijn oud-hoofdredacteur, aan wie het zoveel te danken heeft, een bijzondere gelukwens 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 10