b-praat J. W. v. d. Meijden Zn clubavond-nieuws Nationaal Woningcrediet n.v. n.v. Carolina Wilhelmina voor betere woning- en utiliteitsbouw Salo assisteert „no. 2" van 17 Nenduri: captain Frasnewi (foto NFP) Zoals gezegd, goed spel van onze jongens. Verheugend was vooral de inzet waarmede de tegenpartij werd aangepakt. SECCO De eerste gezellige vrijdagavonduren zitten er al weer enige weken op; de klaverjas- en biljartcompetities hebben opnieuw een aanvang genomen. Aan de clubavond-commissie is de heer C. Timman tijdelijk toegevoegd in verband met ziekte van onze eminente bil jartleider, de heer K. v. d. Toorren, die we mede vanaf deze plaats een spoedig herstel toewensen. Ook in dit seizoen spreekt de commissie de hoop uit, dat het aantal clubavondbezoekers sterk zal toenemen. De zaal was het vorige seizoen té dikwijls niet uitverkocht! Ajacieden opgelet! Wilt u gezellig spelen, waarbij winst of ver lies ondergeschikt zijn aan de „leut"? Kom dan eens naar het Ajax-clubgebouw. U zult er geen spijt van hebben. CAS BOLLEN Bij het begin van het seizoen hebben we melding gemaakt van de komst van nieuwe (jonge) krachten, die in ons B-team waren gekomen als opvolgers van „oudere" (en dus ook meer ervaren) spelers als: Tonny Pronk, Bennie Muller, Van Wens- veen, Arie Haan, Georg Bockel, Jan Koning e.a. Welnu, het blijkt voor deze nieuwelingen, tegenover de meer geroutineerde elftallen in hun afdeling, vaak nog een te grote opgave. Zo was dat het geval tegen GVAV in Groningen en Sparta aan de Middenweg, welke beide wedstrijden met 41 werden verloren. Natuurlijk was het ook voor de samenstellers van het elftal, juist door die vernieuwing, nog een aftasten, wikken-en-wegen, aangaande de juiste man op de juiste plaats en maakte alles bij elkaar genomen het tot nu toe bereikte bescheiden resultaat, begrijpelijk. Voor de wedstrijd tegen Go Ahead B trad een elftal in het veld, waarvan goede verwachtingen werden gekoesterd. Maar ziet, de Deventenaren hadden de gelegenheid aangegrepen deze ont moeting tegen Ajax B met hun eerste elftal (volledig) te spe len. Als een soort oefening, of zo! Wel, dat is op zichzelf niet ongebruikelijk, maardan wordt daar gewoonlijk de tegenpartij wel van in kennis gesteld. Die kan dan hetzij geheel hetzij gedeeltelijk, ook zijn team (met A-spelers) versterkt, binnen de krijtlijnen sturen voor een ook ten aanzien van het publiek betere krachtsverhouding in het veld. Maar Go Ahead kende deze gang van zaken blijk baar niet. Of Derhalve puur Go Ahead A tegen puur Ajax B. Dat onze jongens een en ander echt niet als zoete (Deventer-) koek slikten, be wijst de uitslag; 21 voor de gasten is veel meer een compli ment voor Ajax dan een acceptabel resultaat voor de tegen stander. De reis naar de jeneverstad (SVV uit) bracht weer eens de volle winst. Een door Ajax goed gespeelde wedstrijd werd het, waarin we de leiding namen door Arie Haan, die een fraaie voorzet van Bram Braam inkopte. Om onbegrijpelijke redenen kregen we daarna een strafschop tegen, waaruit de gelijkmaker werd geboren. Na de thee was het Johnny Rep, die nog tweemaal het Schie- damse net wist te vinden en derhalve de einduitslag op 13 stelde. Nijenburg 150 AMSTERDAM-BUITENVELDERT Telefoon 428556 (5 lijnen) 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 9