een lift gaat....op en neer Hij die liever Ajax dood zag was wel lichtelijk abuis. Ajax zelfs niet in de goot lag toen het sloeg bij avond thuis het zo sterke FC Basel met drienul, in feite VIJF 't Om de dooie-dood-gebazel had ook hier niks om het lijf. Ajax was hier niet de dwerg maar een reus weer, en het brak elke weerstand, wel zó erg dat vol lof de sportpers sprak onder meer Jacques van den Berg dat 't een heerlijke avond werd. Dit was weer het oude merg en bepaald geen slappe snert. Echter, wie vier dagen later zelfde ploeg in Twente zag kreeg niets minder dan een kater van dit averechts gedrag. Dat de duvel ons zou halen, niemand wist waar het aan lag. Ook de Feijenoord-rivalen waren deze dag van slag. Dat dit voor een eigenwijze liedjeszanger vol venijn, die ze in de stad nawijzen, eens tot lering moge zijn. Al wat Brits voelt weet al jaren dat, gevat in 't beste frame, men uit vorm slechts kan „verklaren" met een „it's all in the game". Morgenavond de begroeting van een prima PSV. En misschien in die ontmoeting doet ons aller Cruijff weer mee Hopelijk dat juist Munk Jensen hem niet al te kras bewaakt. Want geloof mij, lieve mensen, het is RAAK als die je raakt. Maar als dit onder uw ogen komt, is alles reeds geschied. Ook de vast niet onbewogen Bazeltrip! spelen we quitte? Wat gaat vóór, de competitie of 't Europacup-gefeest? Tja, ik vraag niet maar zo'n pietsie: Speel weer 't spel met d i e ambitie die er immer is geweest. B. S. LE Amsterdam, 29-10-'70.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 8