Johan Cruijff. Ik wil er dan dit van zeg gen: voorop gesteld mag worden dat veel, in het emotionele vlak is getrokken. Er is in den beginne vooral door Johan zelf, té veel gepraat en opnieuw is gebleken dat zulks funest is. Nu zult u tegenwerpen dat in de kranten ook te lezen stond: het Ajax-bestuur zegt: dit of dat Dat is zo. Maar bedenkt u daarbij wel dat als eenmaal iets als dit geval-Cruijff aan het rollen is gebracht, er niets meer aan te doen is, d.w.z. het onmogelijk geworden is voor uw voorzitter, die het bestuur bij de Pers vertegenwoordigt, aan een journalist, die om inlichtingen of commentaar vraagt, zulks niet te geven. Bovendien de verhouding tussen de Pers en Ajax is merendeels bijzonder goed te noemen, waarbij wederzijds een zo groot vertrouwen aanwezig is, dat er geen re den is om inlichtingen e.d. die gegeven kunnen worden, achter te houden, dan wel te reageren met: geen commentaar, of ontkennend te antwoorden terwijl de fei ten op tafel liggen. Ontdaan van alle franje en tot de normale proporties teruggebracht, liggen de fei ten hier aldus: Uiteraard zullen wij ten aanzien van ge neeskundige aangelegenheden, het oor deel volgen van onze medische staf, aan het hoofd waarvan dr. J. Rolink staat, met zijn 20-jarige ervaring als sport-arts en welke medische begeleiding in de voorbije jaren heeft bewezen, volledig voor haar taak berekend te zijn. Welnu, het medisch rapport over Johan dd. 16 oktober jl. luidde: „Medisch gezien geen afwijking meer aan spieren, pezen en skelet. Nemen aan dat hij pijn heeft, maar zijn tevens van me ning, dat hij met deze pijn kan voetbal len." Cruijff stelde daar tegenover u heeft het ongetwijfeld gelezen Ik kan niet spelen, ik heb pijn en zolang ik pijn heb, kom ik het veld niet in." Gelet op dit alles werd op 17 oktober jl. besloten Johan niet eerder aan wedstrij den te laten deelnemen, dan wanneer hij zélf zegt absoluut geen pijn meer te voe len. Daar komt bij dat trainer Rinus Michels terecht geen enkel risico meer wil nemen door Johan het-maar-weer-eens (in het 1e elftal) te-laten-proberen. Uitvallen na 20 minuten of langer, heeft een de primerende invloed op het team als ge heel. Johan zal derhalve eerst in het B- elftal moeten laten zien weer in staat te zijn een wedstrijd uit te spelen. Van harte hoop ik èn voor Johan èn voor geheel Ajax dat hij weer spoedig fit zal zijn om zijn vertrouwde plaats opnieuw in te nemen. Overgaande tot de orde van de dag mag geconstateerd worden dat de uitbreiding van onze staantribune bijna gereed is. De Diemenzijde kan al worden gebruikt. Voor penningmeester Henk Timman was het 8 oktober jl. 40 jaar geleden, dat hij in dienst kwam bij 's Rijksbelastingen. In welke functie hij destijds startte, is mij niet bekend: wel weet ik dat hij thans Referendaris is. Geen wonder dat de Ajax-financiën bij hem in goede handen zijn. Henk, namens geheel Ajax van harte: Proficiat en nog vele jaren. J. VAN PRAAG N.B. In dit naschrift kan ik nog net Vasovic c.s., Rinus Michels, kortom allen die zo nauw bij de gang van zaken rond ons eerste elftal betrokken zijn, mijn geluk wensen doen toekomen met betrekking tot de 30 zege op Basel. Met de waarschuwing ,,in Basel wind kracht 8 verwacht, derhalve: weest op uw hoede" ligt hopelijk het bereiken van de kwartfinale binnen ons bereik. In ieder geval vergezellen het elftal onze beste wensen voor succes. Tenslotte wil ik nog melding maken van een bijzonder aardige geste van Burge meester dr. Samkalden. Hij belde mij donderdagsavonds na de wedstrijd op om Ajax te feliciteren. Door het bezoek van de president van Joegoslavië, Maarschalk Tito, was hij uiteraard gebonden aan het protocol en niet in staat de wedstrijd bij te wonen. Hij sprak echter als zijn hoop uit dat het resultaat in Basel van dien aard zal zijn dat Ajax in de kwartfinale komt en hij dan de omstandigheden van een burgervader nu eenmaal voorbe houden bij de thuiswedstrijd kan ko men kijken. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 7