van de voorzitter 6 Bij de lotingen voor Europa Cup I en II is er altijd veel spanning. In de afgelopen jaren heb ik er vele meegemaakt en daar voor evenzovele keren her-en-der gereisd. Juist nu de loting in Amsterdam werd gehouden was ik, voor een korte vakantie, ver van ons goede Mokum. Maar ook het- er-niet-bij-zijn maakt je nerveus, heb ik bemerkt, ja, roept zelfs nog meer span ning op dan bij het persoonlijk beleven. Een gelukkig feit was, dat de loting in het „Caransa-Hotel" op het Rembrandtplein werd gehouden. Eigenaar-directeur, u weet het, is ons lid Maurits Caransa en Ajacied als hij is, bood hij spontaan een open telefoonlijn aan naar ons hotel in Rome, zodat ik van minuut-tot-minuut op de hoogte bleef van de stand van zaken in Amsterdam. Dat ging zo: Henk Timman zat op het kantoor van het Caransa-Hotel aan de telefoon om telkenmale een resul taat door te geven, waarbij onze nog al tijd zo snelle Sjaak Swart de taak van postiljon tussen zaal en telefoon vervulde. Dat naarmate ,,Ajax" uitbleef, Henk Tim man en ik behoorlijk in de zenuwen kwa men, laat zich denken. Vooral toen bleek dat we bij de laatste ,,vier" zaten. En er zaten toen nog een paar aardige koekjes in de „trommel". Uiteindelijk werd het dus: FC Basel, het geen tot verheugenis stemde, maar als je via Moskou in de volgende ronde komt, is dat niet mis! Enfin, wanneer dit Ajax-Nieuws zijn weg naar uw brievenbus heeft gevonden, we ten we meer. Nogmaals mijn hartelijke dank aan allen, in het bijzonder aan Maup Caransa, die het mogelijk maakten de gebeurtenis in Amsterdam van zo nabij te volgen. De nationale competitie rolt intussen ver der; er zijn op het moment dat we deze regelen aan het papier toevertrouwen, acht wedstrijden gespeeld. Nog een lange weg dus, is te gaan maar dat het een spannende competitie 1970-'71 zal wor den, is mi., duidelijk. Met een toekom stige kampioen van Nederland die de 60 punten niet zal halen Ongetwijfeld verwacht u in deze schriftuur ook nog niets over het blessure-geval van Bij Ajax17 Nenduri zien zij hoe Sjaak Swart ons tweede doelpunt (Foto's Nat. Foto Persbureau)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 6