kroniek ajax-nieu ws En zo was het dan woensdag 20 september jl.: drie Neder landse voetbalclubs speelden op dezelfde dag hun tweede wedstrijd van de eerste ronde om de Europa Cup(s) I en II. Alle drie ook tegen Oost-Europese teams: UT Arad (Roemeniè) Feijenoord, Ajax17 Nenduri (Albanië) en PSVGottwal- dov (Tsjechoslowakije). Voor alle drie werd het qua wedstrijd: oost-west niet zó best, zij het dan dat Ajax en PSV uiteindelijk tot een totaal resultaat kwamen dat hen onder de deelnemers aan de tweede ronde groepeerde. Doch voor Feijenoord was het afgelopen. De 00 in de uitwedstrijd was op zichzelf geen slecht resultaat, doch wij delen de mening, o.a. van trainer Happel, dat het bij de 11 in de Kuip eigenlijk al be(ver-)keken was. Als wij in dit opzicht nogeens terugblikken in óns Europa Cup-verleden: in 1967 thuis tegen Dukla 11, uit: 21 verliezen. Het jaar daarop tegen Real Madrid in het Olympisch Stadion 11, uit (zij het pas na verlenging) 21 verliezen. Waaruit we derhalve zien nogmaals dat ook Israels c.s. verzuimden in de eerste wedstrijd hun slag te slaan. Wat PSV aangaat, wel, welk een waarde bleek het in Gottwal- dov gescoorde tegenpunt te hebben (21). Nu in Eindhoven speelden de Philipsmensen zich met een 10 zege in de be ker waaruit in het Caransa-hotel te Amsterdam getrokken zou worden voor de tweede ronde. En ons bloed-eigen Ajax? Wel, Vasovic c.s. produceerden in het Olympisch Stadion een 20 overwinning (Piet Keizer voor de rust 10; Sjaak Swart in de tweede helft 20). De Albanezen, waarvan je verwachten zou dat ze, gezien de uitslag in Tirana (22, wat in score betekende 42 voor Ajax) in de aanval zouden gaan, vertoonden bijna de gehele wedstrijd een zeer sterk verdedigend spel, waarbij meestal in het-wilde-weg werd geruimd, zodat een steeds aanvallend Ajax alsmaar opnieuw moest gaan opbouwen. Als kijkspel was dat alles bij elkaar een weinig aantrekkelijke vertoning. En het was o.i. beslist niet nodig geweest. Bij vlagen lieten de volgelingen van trainer Muslim Alia zien, dat dit elftal zeker capaciteiten heeft, zowel individueel als in combinaties. Door snelle uitvallen, zoals gezegd: sporadisch, waren ze niettemin tweemaal, dicht bij een doelpunt. En lieden die de wedstrijd in Tirana hadden gezien, stelden vast dat onze tegenstanders (binnen de krijt lijnen wel te verstaan) betere gasten dan gastheren waren. Zoals de Albanezen dat ook van Ajax vonden Bij het vertrek van Schiphol hadden we nog een kort gesprek met trainer Muslin Alia. Vol lof over de ontvangst, vol lof over Amsterdam. Ondanks beter spel van zijn jongens toch niet zo tevreden. „Wij moeten nog veel leren Wij vroegen hem, waarom men zo verdedigend had gespeeld. Het antwoord kwam hier op neer. „Uit de eerste wedstrijd kende ik Ajax uiteraard wat meer. Na een 20 achterstand in Tirana hadden we toch kans gezien gelijk te maken. Ik dacht nu door sterk verdedigend spel, de scoringskansen van Ajax tot een minimum te kunnen beperken (uw Johan Cruijff speelde ook niet mee) en dan met snelle uitvallen een door hun aan vallen opgedrongen Ajax te verrassen. Ich habe schon gesagt, wir müssen noch sehr viel lernen. Und ich glaube Ajax kann viel besser spielen." Nu, wat u en wij er van gezien hebben, was die opzet van Muslin Alia zo gek nog niet; de sterke Albanese verdediging kostte Ajax hoofdbrekens genoeg. Uit gesprekken met de spelers via tolk ,,no. 2", die u zich ongetwijfeld nog zult herinneren als de man met de geblesseerde kin: Frashewi, geheten (hij spreekt zeer behoorlijk Engels; is in het dagelijkse leven: leraar) bleek ons, dat althans wat het voetbalgebeuren waar ook ter wereld aangaat, men in Al banië beslist niet achter(lijk) is. Een sympathiek gezelschap dat 17-Nenduri: Hallo friends, as promised I herewith send you our Club-paper with some pictures of the match and many Ajax-greetings to you all. Seperate some pressmatter of our match in Amsterdam has been shipped to your address too. Have a good receipt of it. Further all the best and we hope that, like we, you will have a good memory too about our acquaint ance. So long! Alvorens over het verdere voetbalgebeuren te verhalen, zouden we Wim Bruynesteyn met ere willen noemen als zijnde degene, die namens Ajax onze Albanese gasten tijdens hun verblijf in Nederland begeleidde. Hun dank jegens Wim werd (op Schip hol) 's lands-wijs-'s lands-eer geuit, dat wil zeggen: met een hartelijke omhelzing (je stond wel even verschrikt te kijken, Willem). Verder zouden wij deze gelegenheid willen benutten eens een woord van erkentelijkheid te uiten jegens de verschillende auto riteiten op Schiphol, met name de heren van de Douane, de Luchthaven, Marechaussee e.a. voor de wijze waarop zij, zowel ten aanzien van Ajax als diens gasten, steeds tot zoveel mede werking bereid zijn. Geweldig! Mijne heren, we zijn u daar bijzonder erkentelijk voor! Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" i Maandblad j J Seizoen 1970-1971 - No. 3 Abonnement (voor niet leden): f 15,- per jaar j Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoeve- dorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. t Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 22 nov. a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxBasel FC - De magistrale kopbal van Barry t Hulshof 30 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 2