Café TANTE LEEN de jaarlijkse ajax-vïsdag 'milieu-verontreiniging' Zondagmorgen 11 oktober, 7 uur de jaarlijkse verovering van het Leidseplein door de ouwe getrouwe Ajax-clubavond-bezoe- kers Aan de drukte zou je het niet zeggen, maar ze dron ken toch allemaal alleen maar koffie De heerlijke koffie in het visrestaurant van de lachende Hanny Hoopman, de man met de breuk, die op de valreep mee kon, omdat de chirurg het mes nog niet had geslepen. En dat hij mee was, zult u wel aan de uitslag merken, want visrestaurant en visvangen schijnen wèl samen te gaan. Wij misten bij de topgroep één van de Hoopmannen: Jan; die was dit keer op eigen verzoek surveillant, en hoe. Elke visser van die groep kreeg op verzoek een technische uitleg en met groot succes. Het was weer een heerlijke dag. Wat er allemaal uitgedeeld werd tussen de vispauzes, was ongelooflijk; van alles was er: limonade, chocomel, bier, worst in diverse soorten, eieren, broodje-ham, kaas, zure haring enz. enz. Ik vraag me af of er niet meer gegeten dan gevist werd Het waren weer Bram Jansen (de man van Tante Leen, weet u wel) en Hans Reymers, die dat allemaal verzorgd hadden. Nog heel hartelijk dank daarvoor. Het vissen zelf werd uiteraard een sportieve strijd onder leiding van Karei van Mourik en Frans Louwaard, geassisteerd door de surveillanten Cor Timman en Jan Hoopman. De heren Nolten en Borman (beiden hebben een zaak in hengelsportartikelen) hadden aan alle vissers dezelfde 4-delige vishengel met snoer in bruikleen gegeven; prachtig spul. Diverse hengelaars hebben na afloop zo'n hengel tot eigendom gekocht. Ja, inderdaad, dat was goed bekeken Wil iemand dat nu ook nog doen, bel 02990-31310 of: Amsterdam (020) 386223 en alles komt voor elkaar. Aan de waterkant volop spanning. Er werd aardig gevangen en weer in het water teruggezet. De uiteindelijke resultaten vindt u hieronder vermeld. De terugreis was, mede door het mooie weer, een genot op zichzelf. Om 4 uur „landden" we weer op het Leidscheplein, waarna vlug naar huis werd vertrokken teneinde tijdig in het Ajax-restaurant aanwezig te zijn. Dat bood bij de komst der deelnemers een feestelijke aanblik, waaraan de charmante vrouwtjes in hun aan de laatste mode aangepaste kleding nog een extra cachet gaven. Aan keurig met kaarsen en bloemen versierde tafels heerste een fantastische stemming en werd het eten afgewisseld met dansen en niet te vergeten zang van ons aller Tante Leen. Zij werd daarbij begeleid door de musicus, componist, visser en grote Ajacied Harry de Groot. Enorm. Helaas ontbrak bij al deze feestelijkheden Karei v. d. Toorren. Door ziekte kon hij, tot ons aller spijt en ik denk ook van hemzelf niet aanwezig zijn. Cor la Fleur, die het op doktersadvies wat kalmer aan moet doen, nam alleen de prijsuitreiking op zich. En dat was dank baar werk, gezien de prachtige prijzen die beschikbaar waren gesteld, o.a. fraaie fruitmanden (het leek wel een fruitwinkel). Aan allen, die er voor gezorgd hebben dat het weer een ge weldige Ajax-visdag werd, de welgemeende dank van die allen, die daar zo enorm van genoten hebben. Tot het volgend jaar. WIM MEESTER stuks stuks 1. H. Hoopman 34 24. C. v. Alten 10 2. H. Hessels 29 25. Isaacks 10 3. W. Hoopman 27 26. H. Spraakman 9 4. H. de Groot 26 27. D. Bos 9 5. W. Meester 26 28. J. Keereweer 9 6. P. v. Deyck 18 29. G. Heemskerk 9 7. A. Stadel 18 30. J. Westrik 9 8. A. Blankert 18 31. F. de Breet 9 9. O. Keyzer 16 32. T. Alleman 8 10. H. Blomvliet 14 33. H. F. Raatsie 8 11. H. Stam 14 34. J. Bloemendaal 8 12. H. Reymers 14 35. C. Welling 7 13. J. Ledegang 13 36. K. Alleers 7 14. W. v. Oostram 13 37. W. Zevenboom 6 15. F. Jubels 12 38. C. v. Dekken 6 16. A. Nolte 12 39. A. Kraan 6 17. B. Jansen 12 40. W. Koek 5 18. C. Deegen 12 41. J. Boyink 4 C. v. Wijngaarden 12 42. L. Jaksiani 4 19. W. Jakeels 1 1 43. P. Breurker 4 20. J. Tjepkema 11 44. F. Hazendonk 4 21. G. Fischer 10 45. Asbeek-Brusse 1 22. B. Janssen Jr. 10 46. J. Bindt 1 23. F. Bastiaans 10 47. D. Bindt 1 Reeds eerder per radio doch tijdens de televisie-uitzending van de actie Schip Ahoy" te Rotterdam ook, via de beeldbuis heeft men een zekere Gerard Cox een lied horen en zien lan ceren, met een inhoud dermate degenererend jegens Ajax (en waarom?dat men ten aanzien van de „artiest" die zich er voor leende een en ander voor te dragen, beslist geen grote indruk krijgt, integendeel, terwijl wat de grammofoonplaten maatschappij aangaat, met ons velen zich afvragen hoe deze door het doen uitkomen van de betreffende plaat, tot een der gelijke „milieu-verontreiniging" heeft kunnen besluiten. Van verschillende kanten is ons gevraagd, ook via het Ajax- Nieuws scherpe afkeuring over dit produkt uit te spreken, waarbij overigens niet nauwkeurig werd aangegeven of men nu de plaat dan wel de zanger bedoeld. Mogelijk zowel de een als de ander Wij menen de uiting van misnoegen met het bovenstaande voldoende duidelijk naar voren te hebben gebracht er daarbij nog op wijzende, dat het nu eenmaal niet alle „Cox" zijn, die lange messen dragen BEZOEKT NIEUWENDIJK 103, TEL. 242593 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 23