oorzaak, voorkomen en genezen van blaren Daarom mogen we wel kritiek hebben, maar we moeten a. voldoende achter grond-informatie hebben en b. ons reali seren dat, wat voor ons een hobby is, voor het bestuur business móét zijn. Het is al vaker gezegd, maar toch hebben slechts weinigen er een idee van hoeveel tijd jeugd- en amateur-commissies en re dactie Ajax-krant beschikbaar stellen. Als wij 's zondags opstaan, is deze groep al voor Ajax in touw. Favorieten in het eerste Houd ik niet van. Ze moeten het alle elf waar maken. Maar de „echte" Ajax-jongens ken je na tuurlijk het beste. Sjakie waardeer ik extra om zijn Ajacied zijn. Piet Keizer om zijn humor en omdat hij meer voetbal- hersens heeft dan de doorsnee-voetballer. Ook omdat hij altijd de „vuile was" bin nenshuis houdt. Moesten alle spelers en trainers in Nederland doen. Geldt ook voor zgn. psychologen. Voor Johan Cruijff heb ik altijd een speciaal zwak gehad en dat geldt niet alleen zijn voetbalcapaci teiten. Al die volwassenen mogen hem vanaf zijn zeventiende alles willen voor kauwen, verheerlijken en een dag later bekladden, hij mag fouten maken (doen we allemaal) het is een fijne knul, die uit een goed nest komt. Ik hoop danook op recht dat hij niet de beste jaren van zijn leven in ontevredenheid doorbrengt en weer spoedig zichzelf is. Toch moet je natuurlijk aan voetbal in het algemeen niet té zwaar tillen. Goed, een verloren wedstrijd is niet prettig. Maar er zijn nog zoveel belangrijkere zaken in de wereld dan voetbal. Natuurlijk heb ik andere hobbies; lees veel, de politiek volg ik vrij nauwkeurig, er is kunst, muziek en daarbuiten neemt mijn werk veel tijd in beslag. Maar don derdagsavonds ben ik hier in het restau rant bij Ajax, bij mijn club Moesten eens meer donateurs doen bui ten die 17 thuiswedstrijden. TIJN MIDDENDORP De oorzaak is dikwijls de schoen en de kous. Aan het begin van ieder seizoen zit de nieuwe voetbalschoen dikwijls te nauw. Ook te dikke of te grote kousen, die snel in plooien gaan zitten, zullen lei den tot een of meerdere blaren. Het re sultaat is transpiratie op de weke delen van de voet, die dan ook nog vaak voet schimmel tot gevolg heeft. Indien men een blaar onder de hiel of onder de grote AjaxSparta - Vasovic scoort uit een strafschop teen (plekken die het minst soepele ge deelte van de voet zijn) voelt aankomen, dan kan dit worden voorkomen door: a. afwisselend schoeisel te gaan dragen; b. voor iedere training of wedstrijd schone droge sokken aan te trekken; c. na het douchen de voet goed droog te maken; d. na een warme douche een koud voet bad te nemen, om de weke delen te versterken; e. na iedere training of wedstrijd steeds een droge schone handdoek voor de voeten te nemen (dus niet de hand doek waarmee de rest van het lichaam is afgedroogd). Zijn er eenmaal blaren, dan zit daar vocht onder. Het is onmogelijk met blaren goed te lopen, laat staan goed te voet ballen. Het genezen kan niet worden afgedaan met een pleister. Immers een pleister rolt op in de schoen, waardoor de druk nog groter wordt en de irritatie alleen zal toe nemen. De plaats van de blaar dient met jodium te worden ingesmeerd. Met een uitgebran de naald kan men hem daarna aan de zijkant doorprikken en met een steriel gaasje leegdrukken. Tenslotte weer jo dium erop en de plek met een steriel gaasje afdekken en laten opdrogen. Als de blaar dan nóg blijft irriteren, neemt men een stukje dun schuimrubber. Op de bewuste plek een gaatje in het schuim rubber en met een pleister vastmaken zodat een goed beschermingskussentje is ontstaan. Volgende keer: „Verzwikte en verstuikte enkels." Voor eventuele vragen of problemen kunt u zich richten tot de heer Salo Muller, p.a. Ajax-stadion, Middenweg 401. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 20