GU(Jbi/ïiA PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10,25 Lotion v.a. f5,25 MIILOT Daartegenover erger ik mij vreselijk aan hen die een tegenstander uitfluiten, ter wijl dat nergens voor nodig is. Bijvoor beeld bij de Albanezen. Die jongens heb ben keurig gespeeld, zowel in Albanië als hier. Maar in het algemeen is het Ajax- publiek zeer sportief en geeft een team de eer, die het toekomt. Wat mij altijd bijzonder aan Ajax heeft doen hechten is het feit dat men steeds streeft naar goed, technisch en ook mooi spel. Alle prestaties werden ook bereikt met sportief voetbal; het elftal zal nooit overgaan tot onsportief spel. Ook als het wat minder gaat, blijft Ajax voet ballen. En dat is iets wat mij altijd erg heeft aangetrokken. Ik ben het volkomen met Piet Römer eens, die zegt: Feijenoord wérkt voetbal, Ajax spéélt voetbal. Met alle respect overigens voor de sterk te van Feijenoord. Ajax heeft dus een kritisch publiek, ik zei het al. De Amsterdammer wil goed voetbal zien. Men wéét ook wat goed is. Maar men weet tevens wat niét goed is. En laat dat merken! Veel mensen zitten zich op de tribune te ergeren als het niet goed gaat. Ik kan mij bij een wedstrijd enorm ontspannen. Daarvoor is het voet bal. Ontspanning. Vrijetijdsbesteding. Fluiten of joelen is er bij mij niet bij. Bij een doelpunt spring ik meestal wel op en bij een tegengoal, vooral als Ajax dan achter komt te staan, zit ik hem wel een beetje te knijpen. Het publiek is verwend. Vooral ook door de televisie. Men eist van de spelers iedere wedstrijd weer een optimale pres tatie omdat, wordt dan gezegd, men veel geld moet neerleggen voor een toegangs kaartje en de spelers enorme salarissen verdienen. Ik vind dat zwakke argumen ten. In de eerste plaats zijn onze prijzen internationaal bezien normaal voor een elftal van internationale topkwaliteit. En in de tweede plaats zullen de spelers wel gek zijn om dergelijke betrekkelijk hoge salarissen niét te ontvangen als de wet van vraag en aanbod die binnen hun bereik brengt. Hoge sajarissen en hoge entreegelden garanderen overigens nog geen geweldige wedstrijd. Men mag van de spelers niet meer eisen dan hun uiter ste best te doen. Ik zit me pas min of meer op te winden als ik zie dat er, bij een technisch begaafde ploeg als Ajax, niet uitkomt wat er vooral qua tempo in zit. Op balbezit spelen is belangrijk in een bepaalde fase maar als men dan ziet dat de ploeg bij b.v. 30 op balbezit gaat spelen, de voorsprong consolideren heet dat, terwijl dat totaal niet nodig is, ja, dan zit ik mij wel te ergreen. Je hoort het publiek dan zeggen: ziezo, het is 30, Ajax gelooft het wel weer. Ik vind die kritiek terecht. Uiteindelijk is de komst van het publiek de ruggegraat van iedere voetbalvereniging, vooral die van de profs. Komen de mensen niet meer, dar kan men de tent wel sluiten. Een bekende Engelse voetballer, Danny Blanchflower, heeft eens voorgesteld om doelpunten te gaan honoreren. Daar zit wel wat in. Ajax Wat Ajax voor mij betekent? Veel, heel veel. Ik kan Ajax niet wegdenken omdat het er altijd geweest is. In Engeland, Spanje en Italië is het aantal mensen, die zich erg met hun club ver want voelt, veel en veel groter dan bij ons. De Ajax-kern is in feite maar klein. Bij Feijenoord is die veel groter. Ligt ook aan de mentaliteit van de mensen. Rotterdam mers en Amsterdammers zijn twee uiter sten. Zou Ajax dit jaar de Europa Cup winnen, geloof ik nooit dat er een soort massahysterie zal ontstaan als bij de Rotterdammers. Dat ligt de Amsterdam mers helemaal niet. Er zijn nog zoveel andere interessante dingen in Amsterdam behalve het voetbal. Feijenoord is zo on geveer het collectieve bezit van Rotter dam. Na Feijenoord komt er lange tijd niets, pas ver daarna Sparta enz. Men gaat in Rotterdam niet voor het vóétbal naar Feijenoord, men gaat voor de club, voor de Kuip. Zo is het met mij ook. Ik ga voor Ajax naar het stadion. Zoals ik hier nu zit in het restaurant en allerlei veelal bekende mensen om me heen zie en daar buiten op de velden getraind wordt, nou dan voel ik me thuis. Bijna niet te beredeneren Zong Louis Da vids altijd: Mijn Jantje blijft voor mij de kampioen Nou, zo is het voor mij met Ajax. Kinderachtig voor een vent van in de vijf- Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam tig? Als bijvoorbeeld DWS tegen Feijen oord speelt of tegen wie ook en op de zelfde dag speelt Ajax B, dan ga ik naar Ajax B. Want het tweede elftal en het derde en het vierde en ga zo maar door, horen allemaal bij de club. Een ander iets: als Ajax bijvoorbeeld niet in de echte Ajax-shirtjes speelt, vind ik dat er iets mankeert. Mag ik toch wel zeggen als amateur. Respect Als amateur heb ik veel waardering voor de amateurs, die in ons bestuur een prof job verrichten. Een goed bestuur is trou wens altijd Ajax' sterke punt geweest. de Albanese jongens hebben keurig gespeeld (hier scoort Piet Keizer 10) (foto NFP) 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 19