Ja, het systeem in het huidige voetbal. De coach van ons eerste elftal, de heer Michels, moet er elke week mee leven. Ik, op deze natte, regenachtige zondagochtend, werd er plots mee geconfronteerd. En het lukte me, geholpen door Vrouwe Fortuna. J. H. H. DE START Hoewel nog maar pas in het prille begin van de competitie, is het toch wel aardig, aan de hand van de standen, elders in dit clubblad afgedrukt, de eerste resultaten van de Ajax-jeugd even te bekijken. In de Interregionale afdeling wordt het „peloton" van 12 clubs aangevoerd door Ajax en RCH (Haarlem), waarbij Blauw-Wit in het kielzog van eerder genoemde twee zit. Een dergelijke formatie vinden we ook in de afdeling van de juniores A2, die samen met KBV aan de kop gaan, direct ge volgd door Zeeburgia 3. Minder rooskleurig is de situatie bij de A3-juniores, die na 5 wedstrijden nog maar twee punten hebben vergaard en waarvan de doelcijfers 14 voor en 12 tegen er op wijzen dat hier nog veel moet veranderen eer een meer respectabele plaats op de ranglijst kan worden ingenomen. In de B-sector is de start van de B3-juniores met 9 punten uit 5 wedstrijden en een score van 203, het beste geweest. Ook de BI koos niet onverdienstelijk het „voetbalsop" 1970-'71. De juniores B2, in de „staart" liggende, moeten beslist iets doen voor betere resultaten. In de C-afdeling waren de eerste uitslagen van de C3 werkelijk grandioos (4 gesp. 4 gew. score 161), doch de jongens van DCG 2 onze hulde deden daarbij voor de Ajacieden niet onder. Ook de C4 kwam goed uit de „startblokken", wel niet zó fraai als de C3, doch niettemin gaat Ajax aan de kop, zij het dan ook dat, blijkens de cijfers, hier meerdere kapers op de kust zijn, als TIW, DWV 2 e.a. De Cl-juniores alsmede de C5, hoewel wat minder vlot van sta pel gelopen als de zo-even genoemde C-teams, verkeren beide toch in de „hogere regionen" en met de nodige aanpak kan een verbetering van de huidige positie zeker worden verkregen. Onze beste wensen voor een spoedig herstel gaan tenslotte ook naar de C2-juniores weliswaar niet geheel onderaan, doch toch op een plaats, waar een Ajax-elftal niet behoort te staan. Dit was dan even met u een gang dóór en een blik over de gang van zaken bij de jeugd. Gaarne hopen wij, dat het plan van de Jeugdcommissie, nl. door het inschakelen van „corres pondenten" meer gegevens te verkrijgen over de resultaten van gespeelde wedstrijden, zal slagen, opdat wij in staat zijn in de naaste toekomst een ruimer beeld van de prestaties der Ajax- jeugd te kunnen geven. REPYOU AI-JUNIOREN Zeven punten uit vier wedstrijden is het resultaat dat een ver anderde A1 -ploeg tot nog toe verzamelde. Waarom veranderd? Trainer Bob Haarms: „Na enkele matig gespeelde toernooien hebben we de koppen eens bij elkaar gestoken. In gesprekken met de spelers zijn de tekortkomingen flink aan de kaak ge steld, zoals b.v. inzet, conditie en mentaliteit." De jongens hebben hierop, tot onze grote voldoening, zeer positief gereageerd. In deze eerste vier wedstrijden zijn de spelers zich bewust gaan worden van hun tekortkomingen. Ze beseffen dat een juiste combinatie van: inzet, techniek en conditie dé weg naar succes is. Ook op de training is zelfdiscipline een niet weg te denken factor. Er wordt nu ook en dat in tegenstelling met vorig jaar veel meer met de bal gewerkt." Tenslotte merkte Haarms nog op dat de concentratie, mede door de verhelderen de gesprekken, een aanmerkelijke verbetering heeft ondergaan. ,,De spelers beseffen gelukkig dat het niet alleen een koffertje inpakken is en naar training of wedstrijd gaan, maar dat ze ook daarbuiten bezig moeten zijn met voetbal." Pupillen 1 De eerste wedstrijd tegen Zaanlandia eindigde in 22. In het begin zeer goed voetbal, met als bekroning een 10 voor sprong, die o.a. volgens de Zaanlandia-trainer, net zo goed 90 had kunnen zijn wanneer het aantal niet geringe kansen beter benut was geworden. Vlak voor de rust de gelijkmaker door een té ver opgedrongen achterhoede. Via een strafschop van Zand wederom een voorsprong, maar vlak voor tijd een doorgebroken Zaanlander, die in het beruchte gebied onderuit gehaald werd en via de strafschop was het eerste gelijkspel een feit. Daarna een magere overwinning op ADO '20. Een wat stroef lopende voorhoede sprong weer roekeloos met de kansen om en produceerde na 25 minuten de eerste en enige goal. Verder dient over deze ontmoeting dan alleen nog het voortreffelijke werk van de ADO-doelman te worden gememoreerd. Pupillen 2 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 15