'DE SPORT" rondom de jeugd dood veroordeeld is op grond van zijn publiekelijk begunstigen van Ajax. Bewaar me, Heer, voor een overwinning van Feijenoord tegen Ut Arad, opdat niet de hoon van tienduizenden Uw nederige dienaar treffe en hij niet, als Hector vermorzeld, over de Cool- singel wordt gesleept aan de zege-kar van een driest suppor- tersdom. Bewaar me, Heer, even zeer voor een verlies van Ajax tegen de Albaneesjes van Nendori, opdat Gij niet aldus de geest weerspreekt die over Uw nederige dienaar het besef heeft doen gloren, dat eindelijk weer eens Feijenoord tot nederigheid moet worden gedoemd. OLYMPUS (Handelsblad-NRC) BROUWER Ajax had in de drang naar doelpunten met nóg een factor af te rekenen: de leiding van scheidsrechter Koen Brouwer. Terwijl Excelsior slechts zeven vrije trappen tegen zich kreeg, floot Brouwer 22 maal in het andeel van Ajax. De duels tussen Hulshoff en Van Toledo waren symbolisch voor de leiding van Brouwer. Terwijl de voortdurend in zijn eentje rommelende en provocerende Van Toledo slechts één vrije trap tegen zich kreeg, werd Hulshoff niet minder dan zesmaal bestraft. Brou wer: „Ik heb er niet op gelet, hoeveel keer ik tegen Hulshoff Sigarenmagazijn VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion A. L. van Loon - J. P. Heijestraat 97 - tel. 16 7105 en Van Toledo heb gefloten." Ajax uitte de klacht niet, maar het was duidelijk dat het geïrriteerd raakte door de dubieuze beslissingen. Het blijft trouwens bedenkelijk een arbiter uit Schiedam aan te wijzen voor een duel tussen een Rotterdamse en een Amsterdamse club, terwijl diezelfde arbiter vorig sei zoen na de wedstrijd tussen MVV en Ajax het mikpunt was geweest van felle kritiek van Ajax. (Het Vrije Volk AJAX, KOP OP! De avond van de actie Schip Ahoy was goed begonnen, maar de heer G. Cox heeft alles verknald met zijn vreselijk onspor tief liedje over Ajax en Feijenoord. Elke club kent ups en downs, ook elke topclub in de eredivisie. Ajax, kop op! H. P. HILBERDING, Drievriendenstraat 10, Rotterdam Laten we nu maar heel eerlijk blijven, we hebben een prachtig najaar gehad. Wie heeft er toen niet de hunkering in zich voelen opkomen naar zijn vakantieverblijf terug te reizen ergens op Ameland of aan de Spaanse kust? De harde werkelijkheid liet niet lang op zich wachten. Koude, regen en wind deden ons realiseren dat de herfst was gekomen. Regen betekent natte velden en niet zelden afgelastingen. Dus als u op een zondag ochtend op onze bijvelden op Voorland geen activiteiten be speurt, bedenk dan dat regen de grote spelbreker zal zijn ge weest. Aangezien ik dit seizoen ook weer aan de categorie C-juniores verbonden ben, wil ik u in deze kolom iets over deze afdeling van ons jeugdvoetbal vertellen. Allereerst de leeftijd. Deze loopt van 12 tot 14 jaar. Ajax speelt dit seizoen met 5 C-juniorenteams in de competitie. Het spreekt welhaast vanzelf, dat het C1 -elftal het sterkste moet zijn. De opbouw van dit team vergt enige tijd, vooral in het begin van de competitie, mede door het feit, dat er een aantal nieuwe gezichten bijgekomen zijn. Maar niet alleen de C1, ook met de overige 4 teams is dit het geval. Het begin van de competitie kan men dan ook karakteriseren als een louter experimentele periode. Het is een zoeken en een tasten, die eerste twee maanden. Een grote steun in deze pe riode is onze jeugdtrainer de heer B. Haarms en amateur trainer de heer H. Buskermolen, die ook een deel van de jeugd onder zijn hoede heeft. Zij weten na ongeveer twee maanden precies wat ze voor voetbalvlees in de kuip hebben. Vaste begeleider van ons C1-juniorenteam is de heer N. Klok, die week in week uit met dit elftal optrekt. De overige elftallen worden begeleid door de heren Tak, Kamlag, Van Genderen en ondergetekende. In deze C-sectie is vrij veel werk aan de winkel. Wekelijks moeten al deze 5 elftallen met reserves niet alleen opgesteld, maar ook begeleid worden. Dinsdagavonds is er tijdens de ver gadering van de Jeugdcommissie druk overleg. In de loop van woensdag komt de nieuwe weekbrief uit, waarop alle elftallen vermeld staan. Nieuwsgierig verdringen onze jeugdspelers zich dan om het publicatiebord naast het domein van groundman H. Angel, die het tafereel glimlachend gade slaat. Zo speelde de C5 enige tijd terug een wedstrijd tegen de C3-juniores van DEC op Voorland. Wat bij Ajax zelden of nooit gebeurt, overkwam mij toen: ik had maar tien man. In zo'n situatie moet je als jeugdleider gaan improviseren. Ik besloot een 4-2-3 systeem te laten spelen. Vier man in de centrale ver dediging, twee man op het middenveld en drie spelers in de voorhoede. Vóór de wedstrijd moest ik deze speelwijze uiteraard gaan toelichten en had een aandachtig gehoor. Uiteindelijk wonnen we deze wedstrijd met 32. Na afloop zei een Ajax-spelertje tegen zijn vader: „We hebben vandaag systeem gespeeld, vader." Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 13