van de voorzitter Allereerst zou ik een hartelijk welkom wil len toeroepen tot hen die thans geabon neerd zijn op het Ajax-Nieuws: zovelen heb ben zich reeds aangemeld en nog dagelijks bezorgd de post nieuwe opgaven bij onze administratie. Gaarne spreek ik de hoop uit dat ons club blad bij allen in de smaak zal vallen en aanleiding moge zijn tot een ook in dit op zicht langdurige en prettige verbintenis tus sen Ajax en haar supporters. Uiteraard zal de redactie steeds streven naar een lezenswaardige inhoud en met zorg toegeruste uitvoering. Dan is het zaak dat ik, namens Ajax, ook langs deze weg Feijenoord onze gelukwen sen aanbied met het bijzonder fraaie suc ces tegen het Zuid-Amerikaanse Estudian- tes, waardoor de Rotterdammers de offi cieuze Wereldbeker veroverden. Door deze prachtige prestatie is andermaal aan getoond en we zijn er trots op dat ook Ajax daartoe het nodige heeft bijgedragen hoezeer het Nederlandse clubvoetbal ge durende de laatste jaren zijn plaats op het internationale vlak gevestigd heeft. Dat op-dit-vlak-blijven (wat eigenlijk niet anders gezien kan worden als een onver biddelijk moet gelet op de commerciële ach tergronden) een zorgvolle aangelegenheid is, zal men zich kunnen voorstellen. Bij de start van ons eerste elftal waren naar de resultaten gemeten een paar tegenvallers. Dat NEC echter altijd een moeilijke tegenstander is, ondervond Feijen oord zelfs in haar eigen Kuip. Dank zij een bal in eigen (Nijmeegse) doel kwamen de Rotterdammers aan de volle winst. Datzelfde Feijenoord zal kunnen be amen dat tegen ADO in het Zuiderpark de winstkansen voor de gasten meestal zeer klein zijn. Moet een en ander voor sommige pers- lieden nu weer aanleiding zijn om, in dien een elftal minder snel op toeren is, aanvallen te doen op spelers, trainer e.a. die geheel misplaatst zijn, veelal getuigen van zo weinig inzicht en deskundigheid, dat je je wel eens afvraagt en uit het con tact met andere clubs weet ik dat men er daar net zo over denkt Waar gaat dat heenZo lees ik b.v. over het nog daags te voren zo (overigens terecht) ge roemde en bejubelde Feijenoord na de wed strijd (met de inderdaad tegenvallende uit slag 11) tegen het Roemeense Ut Arad dat de stralenkrans van de Rotter dammers er gerafeld bij hing Ja, zo schijnt dat te moeten zijn, vandaag: hosanna, morgen: kruisigt hem! We blijven er niettemin op hopen dat dit ge lukkig geringe aantal „kleine" journalisten zich spoedig tot de klasse kan verheffen, nodig om het niveau van het hedendaagse prof-voetbal en wat daarmee verbonden is te kunnen beoordelen. Meer prettige geluiden over onze reis naar Tirana. Daar deden immers vooraf allerlei 8 TIRANA. Wim Suurbier geeft ons de leiding (01) TIRANA. De thuisclub verkleint de achterstand tot 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 8