Ajax-Telstar. Doelman Van der Meeren in actie. Van Dijk loopt tevergeefs toe. Donald te vernemen. Voor hen, die later op Ajax „afstemden": Donald Feldmann behoorde zo'n 10 a 12 jaar geleden tot onze bekende en zeker ook gewaardeerde jeugdspelers en van die jeugd snel opklimmend naar Ajax 1. Van 1957 tot 1961 zat hij in de vaste kern, in de selectie, zoals we dat tegenwoordig noemen. Nog steeds is hij in ons Ajax-huis een welkome en graag geziene gast. Donald, namens vele bekenden uit die oude „liefde" in de Meer: veel succes, zowel ten aanzien van je gezin, de „Olie" als ook de amateurs! Ajax-B begon the-longway van 34 competitie-wedstrijden met een fikse 52 zege op Helmond Sport. De gasten in een 5-3-2-opstelling, derhalve sterk verdedigend namen door een fout in onze achterhoede de leiding. Doch Johnny Rep zorgde er voor, dat het nog voor de rust gelijk werd. De tweede helft, door de onzen met een veel hoger tempo ingezet, toonde ook een agressiever Ajax, dat al spoedig door Husers (2x) en Arie Haan op een 41 voorsprong kwam. Wederom een zwak moment in de verdediging van de thuisclub was de oorzaak van het tweede doelpunt der zuiderlingen. Linksbuiten Cleton zag zijn goede spel tenslotte beloond toen een strak schot van hem doel trof. Een zeker goede wedstrijd. De wedstrijd tegen NEC aan de Middenweg was van (wederzijds) behoorlijk gehalte. Husers was de maker van beide doelpunten, terwijl onze verdediging geen enkel doelpunt toestond (20). Gelijk Ajax I was ook tegen ADO B de grotere inzet der Hage naars de voornaamste reden van hun succes, n.l. een 10 zege. Ondanks dat dus door Ajax verdiend werd verloren, neemt dit niet weg dat ons in de tweede helft een geheide penalty werd onthou den en daarmede de kans op alsnog een gelijkspel. Ajax BDWS B leverde een 30 zege voor de onzen op. Er werd nu veel beter gespeeld dan tegen ADO; grotere inzet, in tactisch opzicht ook veel beter dan de gasten, zodat met die drie goals gesproken kan worden van een nog maar bescheiden overwin ning. Tegen Volendam B aan de Middenweg nog wel werd geheel onnodig verloren (23) nadat we bij rust nog met 21 de leiding hadden. Volendam opende de score uit een strafschop, doch Dick Visser maakte met een fraaie kopbal gelijk, terwijl we door Arie Haan op 21 kwamen. Met het spel geheel in handen, diverse scoringskansen, om zo te zeggen: geen vuiltje aan de lucht, brak de pauze aan. Zo was het ook nog 20 minuten in de tweede helft: Ajax gaf de toon aan. Toen viel Sies Wever uit, kwam Hoogenboom de plaats onder de lat innemen en dat bracht plotseling een ommekeer. Het klopte „achter" niet meer (zonder dat dit nu geheel op rekening van Hoogenboom geschreven moet worden) en de gastheren pro duceerden daaruit twee doelpunten, hetgeen 23 betekende, in welke stand geen verandering meer kwam. Jammer. Einde van de Kroniek! T.M. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 7