J. W. v. d. Meijden Zn Nationaal Woningcrediet n.v. n.v. Carolina Wilhelmina voor betere woning- en utiliteitsbouw Na huldiging van de kampioenselftallen en het voorlezen der notuien door secretaris Westrik was de verkiezing van 8 leden voor de ledenraad aan de beurt. Alle aftredende heren: J. de Boer Sr, W. F. C. Bruynesteyn, C. C. Kamlag, G. P. Keizer, M. J. Koolhaas, J. H. Potharst en W. F. Volkers waren herkiesbaar en werden als zodanig opnieuw in functie gekozen; alleen Erwin van Wijngaarden wenste afscheid te nemen; in zijn plaats kwam de heer J. Neefjes. Met een dankwoord van de president jegens de gaande, een welkom voor de komende man, passeerde dit punt de agenda. De heer Geudeker sprak er bij dit alles zijn teleurstelling over uit dat zo weinig (jeugdiger) leden zich candidaat stelden voor een functie in de ledenraad. Voortdurend zijn het de oudere zelfs heel oude figuren, die het belangrijkste deel van ons opperste- presidium bevolken, terwijl jeugd in het bestuurs-apparaat van een vereniging broodnodig is. Hij zou tenslotte zeker willen aanbevelen, dat in ons clubnieuws daarover het een en ander gepubliceerd zou worden. De voorzitter antwoordde hierop dat ook in het bestuur dit punt zorgen baart en eerder uitvoerig ter sprake is geweest. Het kwam hem voor dat voor een verandering resp. verbetering in deze de oudste c.q. in ieder geval té oude leden van een herkiesbaar zijn na hun „ambtsperiode" afzien. Dat zal de belangstelling voor jongere candidaten zeker beïnvloeden (waarbij wij natuurlijk wel moeten overdenken hoe de interesse voor het candidaatschap dóór de ouderen bij die jongeren gewekt moet worden. Red. T.M.). De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, beide respec tabele boekwerken kregen het ruim verdiende applaus, terwijl de voorzitter van de financiële commissie, Wim Volkers, adviseerde ten aanzien van het beleid der penningen volledig décharge te ver lenen. Tijdens de rondvraag kwamen nog enkele punten ter discussie, naar aanleiding van vragen en opmerkingen o.a. van de heren Boering, de Wit Jr en Pil. Ook het Cruyff-Fonds werd nog aangeroerd. De voorzitter attendeerde er op dat dit geheel buiten Ajax-verant- woordelijkheid blijft, maar wat zijn persoonlijke mening betreft deze hier op neer kwam, dat als Fonds voor (méérdere) voetballers de instelling acceptabel zou zijn, doch niet voor één speler alleen. Verder niets meer aan de orde zijnde werd deze „Algemene 1970" niet zo laat besloten. De honkballers weer in de Hoofdklasse Onze hartelijke gelukwensen aan Martin Bremer c.s. Herre Kok en zijn jongens en wie al niet meer die bij dit heugelijke feit betrok ken zijn. Hadden op het voetbalveld zowel Ajax I als Ajax B tegen ADO geen succes kunnen boeken, in de promotie tegen de honkbal- ploeg van de Zuiderpark-bewoners zegevierde het Ajax-slaghout over dat van de Hagenaars. Deze laatsten hebben echter toch nog een kans voor de opperste-klasse, n.l. door een tweede promotie duel tegen degradatie-candidaat ABC. In de pers liet men zich over het spelpeil zowel van Ajax als ADO ten opzichte van dat in de hoofdklasse, weinig vleiend c.q. hoopvol uit. We zouden zo zeggen: laten we nu het volgend seizoen eerst maar eens afwachten. Ajax stelt zich momenteel uiteraard nog niets voor van een klasse als Sparta, Haarlem-Nichols e.d. Maar dat men zal streven naar een waardig optreden tussen dit soort „grote broers" is zeker. (ADO heeft intussen ook kans gezien de top-klasse te bereiken. Tweemaal werd ABC verslagen. Proficiat Hagenaars.) FEIJENOORD Het grandiose succes, met name het veroveren van de offi cieuze wereldbeker hier nogeens nader te memoreren lijkt ons gezien hierover reeds werd geschreven, gezongen, en gejubeld, zo'n „oude kost" dat we het, omtrent het feit zelve, hierbij zouden willen laten. Dat we de Rotterdamse rood-witten echter bijzonder stevig de hand schudden en daarbij onze grote bewondering voor hun ge weldige prestatie uitspreken is een vanzelfsprekendheid. Wat het internationale voetbal betreft en we mogen nu wel zeggen: wat het voetbal op wereldniveau aangaat, heeft Nederland met recht de laatste jaren wel zijn woordje meegesproken, zouden we zo zeggen. De officiële clubavonden zijn ook weer gestart. Cor la Fleur en de zijnen zullen, als reeds zovele jaren, weer alles in het werk stellen deze bijeenkomsten een gezellig karakter te doen dragen. Uw kunsten op het groene laken met name het spel met de ivoren ballen kunt u opnieuw rijkelijk ten toon spreiden en er zelfs aan het eind van de competitie fraaie prijzen mee winnen. Zo is het ook aan de Klaverjas- of andere kaartspel-tafel Dan zetelt er de Toto getrouwe de Commissie die zich hier voor op zulk een respectabele wijze inzet en die niets liever wil dan dat zij „bossen" formulieren mag verwerken. Kortom van één zijde wordt alles gedaan om de clubavonden te doen slagen; mede-redakteur Cas Bollen het zij hieraan nog toegevoegd zal regelmatig ons clubblad nieuws over de club samenkomsten vermelden (standen competities en zo). Als u nu van uw kant alleen maar KOMT en MEEDOET zit de zaak ZO (duim). In de „ADO-Post" lazen wij het volgend bericht: De trainer van de A.D.O.-amateurs sinds 1 juli 1970: Naam: DONALD FELDMANN Leeftijd: 31 jaar Beroep: Inspecteur Olie-Maatschappij Gehuwd met: ALFHILD (voornaam) - Nationaliteit: Noors 2 zoons: KNUT 51/2 jaar oud, NIELS 41/2 jaar oud We vonden het prettig en wij menen dat dit bij velen in de Ajax-kring het geval zal zijn weer eens iets van Old-friend Nijenburg 150 AMSTERDAMBUITENVELDERT Telefoon 428556 (5 lijnen) 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 6