zoals naar wij aannemen ook de betreffende Inspecteur van Politie het zal hebben gezien. Met dank aan de heer Kat voor de moeite die hij zich in deze getroost heeft. Donderdag, 27 augustus j.l., vergaderde de Ledenraad. In zijn openingswoord heette voorzitter Van Praag in het bijzonder Ere-voorzitter Marius Koolhaas alsmede de Ere-leden R. Vunde- rink en G. de Jongh welkom. De Heer H. A. Smit had bericht van verhindering gestuurd in verband met vacantie, zoals dat ook het geval was met (bestuurslid) A. Kraan. In zijn verdere toespraak, herdacht de voorzitter o.m. hen, die ons het afgelopen jaar ontvielen, t.w. de werkende leden: J. van Schaick, H. Wessels en J. J. Zwager; de ondersteunende leden: A. Baas, P. G. M. van Beek, J. Blok Sr, Ph. Bonewit, A. de Bruin, P. E. Daame, J. Grande, A. Hoog Hiemstra, W. F. v. d. Hurk, W. v. d. Kar, C. J. A. Kikkert, H. Pashar, S. Polack, J. Scheurer, L. Siebbeles en M. Strauss; buitengewoon lid: R. H. J. Gerrits. Staande bewees de vergadering door enkele minuten stilte de laatste eer Vervolgens maakte onze president gewag van een persoonlijk schrijven aan zijn mede-bestuursleden (van de inhoud waarvan hij de vergadering geen enkele nadere mededeling wenste te doen) doch waaromtrent hij wel kon verklaren, dat een en ander verband hield met het ook van de zijde van de KNVB gevoerde onderzoek naar een wijziging in de huidige structuur van ons voetbal, met name de splitsing Prof/Amateur. In de studie-commissie van de KNVB heeft o.a. ook onze penning meester, Henk Timman zitting. Dat de bedoelde wijziging zo niet voor-de-deur staat, dan toch wel binnen afzienbare tijd te verwachten is, lijkt ons zonder twijfel. De vergadering nam kennis van de ingekomen stukken, zijnde twee brieven afkomstig van de Heren A. A. M. Knijn en J. L. Melchers. Ten aanzien van de inhoud diende voorzitter Van Praag van repliek; over eerder geuite opmerkingen aangaande de contributie-verho ging wijst de Heer Van Praag nogmaals naar hetgeen hij daarover in het clubblad reeds schreef. Overigens werd later, toen de ver gadering zich accoord verklaarde met de verhoging, (met dien verstande dat de Heren G. Fischer en A. de Wit Jr de aantekening wensten dat zij tegen stemden) besloten voortaan gevallen als het onderhavige, vóór de aanvang van het nieuwe seizoen in behande ling te nemen c.q. te besluiten. Zowel Notulen als Jaarverslag, de Leden vooraf toegezonden, kre gen, na hier en daar een kleine correctie, niets dan lof. En terecht. Het jaaroverzicht was een compleet boekwerk van maar liefst 26 pagina's en het warme applaus dat Jan Westrik voor dit geweldig stuk werk in ontvangst mocht nemen, was een juiste afspiegeling van de waardering der vergadering. De „millioenen-nota" van penningmeester Timman is ook iets, waar een ieder altijd nu eens echt voor gaat zitten. Cijfers, cijfers, cijfers! v Neen, niet in het begin. Dat zijn we met u eens. Dan LIJKT het alsof we een tweede jaarverslag van de Secretaris krijgen Maar zo'n aanloopje schijnt Henk nodig te hebben. Zo'n soort trap-op naar de springplank, alvorens hij met een bijzonder fraaie sprong waarvoor van ons de hoogste waardering in de ge tallen duikt. Ja, en dan worden de aanwezigen ook wel eens even met indrukwekkende bedragen geconfronteerd en kan men consta teren wat er al zo in een jaar wordt omgezet en VERZET! Maar er was alle reden tot tevredenheid over de financiële resul taten. Natuurlijk, het is als in het budget van u en ons: hiér valt het mee, daar valt het tegen! Doch alles bij elkaar is de zaak kern gezond. Andere veronderstellingen ten spijt! De verkiezingen brachten door enkele candidaatstelling ook geen problemen; Jaap Hordijk (Comm. Betaald Voetbal) en Jan de Boer Sr (Financ. Comm.) werden bij acclamatie herkozen. De Redactie-Commissie onderging zoals hierboven reeds gemeld is de wijziging. Jan, nog bedankt voor je medewerking. We mogen blijven rekenen op je bijdragen als: uitslagen, officiële berichten etc.? Middendorp Jr, vanaf deze plaats het officiële: hartelijk welkom aan de redactie-tafel. Vergde tenslotte het punt: bestuursbeleid slechts een kleine dis cussie, gretig werd gebruik gemaakt van de Rondvraag, waar pittige opmerkingen afgewisseld door rake antwoorden een en ander tot een smeuig geheel maakten en waaruit vér na midder nacht geconcludeerd kon worden dat niettemin de Ledenraad klaar wakker was! De algemene vergadering gehouden op 10 september j.l. in het Ajax-restaurant mocht zich verheugen in de aanwezigheid van 92 leden, waarvan 51 stemgerechtigd. De voorzitter vestigde in zijn openingswoord speciaal de aandacht op de aanwezigheid van ere-voorzitter Marius Koolhaas en verontschuldigde de heer J. Hordijk, die wegens werkzaamheden niet aanwezig kon zijn. AJaxDWS. Dick maakt het doelman Jongbloed moeilijk MET HE IE [HAZELNOTEN AjaxMVV. Vraagt doelman Körver om genade 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 5