WwÊÊÊÊÊ AjaxDWS. Johan opnieuw uitgeschakeld! die je nodig hebt (gelijk zij zelf) om met enig succes naar huis te kunnen terugkeren. Die inzet had Ajax deze middag niet; hoe dan ook, de Hagenaars waren ons volkomen de baas. En derhalve bleef de volle winst in de Hofstad. Dat, na de teleurstellingen, te verwachten was dat tegen DWS al, uit een ander vaatje getapt zou worden, lag voor de hand. En dat geschiedde. Johan kon ook weer van de partij zijn en met de eerste wedstrijd voor de boeg in de strijd om de Europa Cup, was de ontmoeting tegen onze stadgenoot als belangrijk aan te merken. Helaas, het verblijf van Cruyff was slechts vr t korte duur; na nauwelijks een kwartier spelen werd hij door Soetekouw gelijk op een desbetreffende foto duidelijk waarneembaar was pro fessioneel gepakt" zoals dat heet en dat betekende niet alleen dat Johan de kleedkamer weer kon gaan opzoeken, doch tevens dat hij de Albanese reis als spéler in ieder geval niet kon mee maken. Piet Keizer en Dick van Dijk zorgden daarna voor een 40 overwinning, hetgeen nog maar een schamele weerspiege ling was van het werkelijke krachtsverschil. 's Maandagsmiddags werd op Schiphol ingestapt voor de vlucht naar Albanië, waarbij, gelet op de voorberichten, men zich min of meer gevoelde als zijnde een zeker avontuur tegemoet te gaan. Achteraf kan worden geconstateerd dat niet alleen alles geweldig is meegevallen, doch dat Ajax daar in Tirana een gezien de omstandigheden aldaar voortreffelijke ontvangst is bereid. Dat tijdens de wedstrijd ondervonden werd tegen een sportief spelend elftal in het veld te zijn getreden en dat de tribunes bevolkt werden door een niet minder sportief optredend publiek. Het enige wat eigenlijk tegenviel was de temperatuur. Zo'n 33 gra den. Ga d'r maar aanstaan. Uit de verschillende perscommentaren vooral, hebben we kunnen lezen hoe teleurstellend het gevonden werd dat een 20 voor sprong (door doelpunten van Wim Suurbier, bij de eerste waarvan wij vooral het fraaie voorbereidend werk van Piet Keizer willen memoreren) alsnog uit handen werd gegeven (22). 't Ja, inderdaad. Qua wedstrijd is dat wel zo. Maar uit een oog punt van resultaat, commercieel wel verstaan ,,Als ze nu maar niet denken de wedstrijd op 30 september a.s. al in hun zak te hebben, in hemelsnaam die Albaniërs niet onder schatten. Je hebt dat nou weer in Rotterdam gezienaldus spreekt Ome Jan uit de KLM-vrachtloods (vergrijsd achter Ajax) ons met bijkans smekende ogen aan. Neen, dat moet natuurlijk zeker niet! Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 3