kroniek 1 ajax-nieu ws J j i J j j i i i j I j J j De gebruikelijke warming-ups", vóór de competitie-wedstrijden een aanvang nemen, met name het spelen van oefen- of vriend schappelijke ontmoetingen, had dit jaar ook een treffen, dat geen competitie en toch ook weer niet vriendschappelijk was. We be doelen hier de „teams" van de KNVB - Betaald Voetbal en die van de NOS. Een ontmoeting die tot nu toe ook na de verlenging onbeslist bleef. Een belangrijk gebeuren overigens. Dat bleek wel uit de diverse reacties alom uit den lande en van zeer verschillend karakter. Velen waren van oordeel dat de NOS verdiend had te winnen nadat de KNVB alles voor het doel van „aanvoerder-keeper" Jos Coler had samengetrokken en geen krimp gaf. Dat Coler bij enkele voorzetten, pardon! voorstellen van de Televisie-mensen niet spor tief uit zijn „hoek" was gekomen met opmerkingen als „fooi" en zo, kortom de sympathie gold in deze strijd de NOS. Maar het is natuurlijk niet correct Coler c.s. nu geheel de schuld te geven van de weigering te capituleren. Per slot van rekening hadden zij, vóórdat beide ploegen „het veld" in gingen instructies gekregen van de belanghebbende bonds(lieden)-leden om die-en-die taktiek toe te passen en daér hield men zich in de eerste plaats aan. Enfin, voorlopig is de boel gesust. Het belangrijkste en vooral verstandigste wat men gedaan heeft is het conflict even te laten voor wat het is, maar STUDIO SPORT op zondagavond is voor de eerste maanden gered, doordat er geen bezwaren zijn de T.V.- ploegen tot de wedstrijden toe te laten. Beide partijen kunnen zich nu rustig beraden en over en weer eikaars meningen nogeens af wegen De oplossing zal zeker komen! Bedankt KNVB, bedankt NOS vooral namens hen, die nimmer een sportgebeurtenis „life" kunnen bijwonen Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1670-1971 - No. 2 Abonnement (voor niet leden): f 15,- per jaar Postgiro 122307 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoeve dorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Ajax-Telstar 3-1Met "keizerwals" Zoals u zult bemerken heeft er een kleine redactie-wijziging resp. uitbreiding plaatsgevonden. Secretaris Jan Westrik, op de regle mentaire bestuurszetel in het clubkrant-driemanschap, heeft deze afgestaan aan voorzitter, Jaap van Praag, terwijl er verbreding van de basis is verkregen door onze reeds enige jaren vaste mede werker, M. (Tijn) Middendorp aan de redactie toe te voegen. In werkelijkheid verandert er weinig. Jan Westerjnk blijft zijn bij dragen leveren in de vorm van het Officiële Nieuws. Dan, met regelmatige penneridders als Wim Schoevaart, J. H. (H)elman, Gerard Wiertz e.a. hopen we het Jan-en-Alleman naar de zin te maken, hopen we zodanige belangstelling voor het Ajax- Nieuws te wekken, dat het besluit van het Bestuur, ons cluborgaan, ook buiten de Ledenkring door het uitgeven van abonnementen te verspreiden, een succes genoemd mag worden. En wie meent dat de „Ajax-krant" met een of andere schriftuur kan worden verrijkthij (of zij) is welkom. Maar wel gaarne op tijd! En voorzover niet héél duidelijk geschreven uw bijdrage GETYPT! S.v.p. Anders accepteert de zetter de kopij niet. En dat kost allemaal veel tijd, is niet zonder kosten En zo! In ons laatste clubnieuws, bij vermelding van het heengaan van ons lid, de Heer L. A. Mars, is geschreven dat hij sinds SEPTEMBER 1910 in de Ajax gelederen was. Zo staat het ook officieel in de Administratie aangegeven. Mevr. Mars deelde ons echter mede, dat dit niet juist was, haar man was reeds in MEI 1910 lid. Nu hebben we al eerder meegemaakt, dat ten aanzien van onze alleroudste leden er verschillen als hierboven genoemd bestaan, 't Ja, wat voor fouten of andere onvolkomenheden er zo'n 60 jaar geleden administratief zijn begaan Overigens nemen wij het bericht van Mevr. Mars direct voor juist aan en kunnen wij niet anders dan delen in de voldoening dat de heer Mars het 60:jarig lidmaatschap dus nog wel heeft beleefd. De start van de Competitie-Ere Devisie 1970-1971, te weten: NEC- uit bracht wat resultaat betreft (00) voor vele Amsterdammers wellicht een tikje teleurstelling... de waarschuwing voor het ver blijf in de Goffert: „Weest op uw Hoede bleek tevens juist. Een goede wedstrijd in ieder geval met Ajax (zonder Johan) wat benéden de verwachtingen, NEC daarentegen beslist daarbóven. En ja, het gezegde: dat men zo goed speelt als de tegenpartij toe laat, doet nog steeds opgang! De Nijmegenaren hebben de laatste jaren meer aandacht besteed aan de verhoging van hun technisch kunnen en dat is duidelijk waarneembaar. Zoals tegen Ajax spe lend, zullen de toekomstige resultaten daarvan getuigen. De eerste thuiswedstrijd, tegen MVV werd een 20 overwinning. Zij het moeizaam. Het zou natuurlijk volkomen bezijden de waar heid zijn te zeggen, dat Johan niet wordt gemist. Vanaf deze zondag te rekenen moet echter nog wel gedacht worden aan een afwezig heid van een 3 a 4 weken. Anderzijds moet het zeker mogelijk zijn met onze huidige selectie niettemin tot aanvaardbare resultaten te komen. Niet gezegd hiermede dat dit tegen de mannen uit Maas tricht niét het geval was. Ergens in de buurt van Cortina d'Ampezzo lazen we: ADOAjax 10. Brr. dat was bij een heerlijke temperatuur van zo'n 26 gra den een koude douche. TE koud. Nu is een bezoek aan het Zuiderpark in de loop der jaren voor niemand een gezellig uitje geweest. Niet dat de ADO-ers geen vriendelijke gastheren zijn qua ontvangst etc.Integendeel. Maar binnen de lijnen geen katjes om zonder handschoen aan te pakken. En die handschoen moet u dan vooral zien als de inzet 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 2