nenri SltlltS Gebeurt er, wat we allen hopen en waar we eigenlijk ook wel op rekenen, namelijk dat Ajax kampioen van de eerste klasse A wordt, dan volgen er eerst twee (of eventueel drie) wedstrijden tegen de kampioen van de eerste klasse B. Dat wordt dan óf Giants Diemen óf ADO. De winnaar van deze wedstrijden pro moveert automatisch naar de hoofdklasse, doch de verliezer krijgt nog een extra kans. Die moet dan namelijk in een zgn. dubbele wedstrijd (twee wedstrijden op twee achtereenvolgende dagen) tegen nummer 7 uit de hoofdklasse spelen. Als we aan nemen, dat Terrasvogels wel als laatste in de hoofdklasse zal eindigen en daardoor automatisch zal degraderen, zal nummer 7 óf OVVO óf ABC worden. Hoe dan ook, na een eventueel kampioenschap kan er voor onze honkballers nog een spannend staartje volgen. Mede door de steun, die vele clubs van hun publiek ontvangen, hopen we ten zeerste, dat ook Ajax in zijn komende belangrijke wedstrijden op de steun van het Amsterdamse publiek mag rekenen. Ge speeld wordt door Ajax 1 op het OVVO-veld. U bent daar van harte welkom! IN MEMORIAM Het was verdrietig voor ons te horen, dat op 23 juni 1970 on verwacht was overleden Samuel Polack, een van die trouwe Ajacieden, meer dan 40 jaar ondersteunend lid van onze vereniging. Hij trok in binnen- en buitenland met onze club mede. Er was voor hem trouwens maar één club en dat was zijn Ajax. Zijn vrouw en kinderen wensen wij van harte sterkte toe met dit zware verlies. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Dat hij ruste in vrede. Wim Volkers Ook over ons tweede negental kunnen we redelijke geluiden laten horen. In tegenstelling tot vorige jaren begon dit team de com petitie zeer goed, waardoor er vele weken lang zelfs een kleine kampioenskans inzat. Mede door de vakanties e.d., waardoor niet steeds in de sterkste opstelling gespeeld kon worden, kwa men er echter enkele onverwachte nederlagen, waardoor nu de kampioenskans wel verdwenen is en er zelfs voor gezorgd zal moeten worden om niet te degraderen. Want in de reserve eer ste klasse degraderen dit seizoen voor het eerst twee van de acht negentallen. De resultaten van het tweede negental waren tot nu toe 16 juli): HCAW 2—Ajax 2 0—12 Ajax 2Sparta 2 5— 4 Schoten 2Ajax 2 6— 8 HCK 2—Ajax 2 6— 6 Ajax 2Celeritas 2 1— 5 UW 2—Ajax 2 7— 7 Ajax 2—HCAW 2 3— 6 Sparta 2Ajax 2 4— 0 Daardoor luidde de stand na deze wedstrijden: Sparta 2 Celeritas 2 HCK 2 HCAW2 914 10—12 8— 9 10— 9 Ajax 2 UW 2 Schoten 2 OVVO 2 8— 8 8— 7 9— 7 8— 4 Het resterende programma voor het tweede team luidt: Zondag 19 juli: Ajax 2Schoten 2 Zondag 26 juli: Ajax 2HCK 2 Zondag 2 augustus: Celeritas 2Ajax 2 Zondag 9 augustus: Ajax 2UW 2 Daarna moeten dan beide wedstrijden tegen OVVO 2 nog worden vastgesteld. Ja, en dan zouden we graag wat over onze jeugd willen schrij ven, maar helaas kan dat niet, want nog steeds zijn we er niet in geslaagd voldoende jeugd aan te trekken. Er is echt wel hard voor gewerkt en er meldden zich ook wel enkele jongens, maar spijtig genoeg te weinig om met een negental aan de jeugd- competitie deel te nemen. De pogingen om hierin te slagen wor den echter nog niet opgegeven, ook al niet omdat er dit jaar voor het eerst een kleine verbetering in de terreinsituatie is ontstaan. Neen, die situatie is helaas nog lang niet ideaal en zal het voorlopig ook wel niet worden, maar we hebben nu op het sportpark ,,De Diemen" in elk geval een „tweede rangs- veld", waarover we vrij onbeperkt kunnen beschikken. Het tweede negental speelt hier zijn wedstrijden en op weekse avonden wordt er getraind, ook door het eerste negental. Gezien de kwaliteit en de verre ligging van het veld, blijft er IN MEMORIAM Opnieuw hebben wij in de aloude Ajax-gelederen verlies te boeken: ons bereikt nl. het bericht dat, geheel onverwacht, op 19 juli is heengegaan Laurens Anthonius Mars in de ouderdom van 77 jaar. Laurens Mars was sinds september 1910 lid van Ajax; het 60- jarig jubileum, zó nabij, heeft hij helaas niet meer mogen beleven. De familie onze deelneming betuigend, hopen wij speciaal voor mevrouw Mars, dat zij troost zal vinden bij de gedachte dat zijn vele Ajax-vrienden bijzonder goede herinneringen aan wijlen haar man zullen bewaren. Hij ruste in vrede. evenwel helaas nog veel te wensen over, maar weinig verwend als we zijn, vinden we dit al een hele rijkdom. Alles bijeen zijn het dus redelijk optimistische klanken, die we kunnen laten horen. Hopelijk zullen deze klanken over niet te lange tijd in juichkreten veranderen. PS Inmiddels we noteren dit op zondag 2 augustus is de situatie aldus geworden: we verloren van RAP (01), ver sloegen zowel de Volewijckers (75) als HHC (311). Wanneer nu uit de twee wedstrijden resp. VUC en Neptunus (beide: thuis, terrein OVVO) de volle winst wordt geboekt, is het kampioenschap een feit. Onnodig te zeggen dat wij op uw aanwezigheid rekenen Komt onze jongens aanmoedigen. RESTAURANT BEETHOVENSTRAAT 55 telefoon 791706-791715 amsterdam-zuid NIEUW is ons restaurant op de 1 e etage (Keuken open tot 1 uur s'nachts) Wij verzorgen bij u aan huis, kantoor of bedrijf: Diners - Lunches Recepties Koude buffetten Hors d'oevres en Cocktailsnacks Zondags gesloten 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 9