van de voorzitter Zeer zeker moet ik beginnen mij onmid dellijk te wenden tot mr. dr. E. W. Catz. Emile helaas is uit mijn bijdrage aan ons vorig clubblad een gedeelte wegge vallen, waarin ik o.a. jou onze dank en hulde betuigde voor de wijze waarop je onze kampioensreceptie hebt geleid. Een buitengewoon betreurenswaardig feit, dat mij bij het doorlezen van het Ajax- Nieuws nog niet eens was opgevallen. mr. dr. E. W. Catz Maar ik werd er door een vrouwspersoon nog wel (je voelt je gevleid?) een zekere Vera Wessels netjes voor op de vingers getikt: ,,Er was in ons cluborgaan geen dankwoord aan het adres van mr. Catz te vinden Ik wil thans een en ander hier herstellen en je alsnog mede namens de andere be stuursleden onze erkentelijkheid betuigen voor het vervullen van je taak als ceremo niemeester op 29 mei jl. Het was om in sporttermen te blijven: weer klasse (als van ouds). Er is nog iets dat een woord van veront schuldiging behoeft; dit mede uit naam van de andere bestuursleden. Het bestuur betreurt het dat, nadat op de laatste Le denraadvergadering werd besloten en toestemming verkregen was, de contribu tie te verhogen, dit helaas niet in een afzonderlijk schrijven aan de werkende en ondersteunende leden e.a. bekend is ge maakt. Zoals gewoonlijk vond ook publicatie plaats in ons clubblad, doch de uitgave daarvan moest wegens technische om standigheden naar latere datum worden verschoven, waardoor we kunnen ons dat levendig voorstellen de verhoging wat rauw op uw dak viel. We hopen dat u onze verontschuldiging wilt aanvaarden en er begrip voor kan hebben dat waar ge werkt wordt, fouten worden gemaakt. Over de persconferentie dd. 16 juli jl. wil ik hier ook nog wel wat zeggen; de bij eenkomst was belegd om bij de aanvang van het nieuwe seizoen de Pers opnieuw met de overigens welbekende spelers in contact te brengen en kennis te laten ma ken met de „newcomers". Bovendien werden de plannen van Ajax voor de naaste toekomst medegedeeld. Wat dit laatste betreft kon de aanwezige pers mensen (er waren er maar liefst 46 uit heel den lande) o.m. worden verteld, dat de zitplaatsen achter de doelen komen te vervallen en dat in plaats daarvan de ruimte der staanplaatsen tot geheel be neden zal worden doorgetrokken. Dit be tekent dat binnenkort (over ca. 4 maan den zal het werk voltooid zijn) ons stadion ruim 30.000 bezoekers kan hebben. Een vraag uit de Pers of dit zou kunnen betekenen dat Ajax haar Europa Cup-wed strijden) in eigen stadion zou gaan spe len, werd aldus beantwoord: voorlopig niet, doch dat hangt verder onder andere ook af van hetgeen wij als huur aan het Olympisch Stadion moeten betalen. De mindere kosten bij eigen-beheer als mede de televisie-rechten b.v. zouden wel eens kunnen uitwijzen dat we ook fi nancieel beter doen in eigen huis te blijven. Dat roept natuurlijk direct dan weer een andere en reeds eerder gestelde vraag op: hoe staat het met de verlich ting? Het zal velen uwer op grond van vroegere berichten daaromtrent bekend zijn dat Philips NV via de KNVB een collectief aan bod tot het plaatsen van hyper-moderne verlichtings-installaties heeft gedaan voor die clubs ik meen negen, w.o. Ajax die nog geen lichtwedstrijden op eigen veld kunnen spelen. Aangezien door ge bruik te maken van dit aanbod, zulks een besparing van vele duizenden guldens be tekent, willen we zeker nog enig geduld oefenen. Er is echter reden er vertrouwen in te hebben dat in de loop van het a.s. seizoen onze verlangens worden vervuld. Met administrateur N. Dalmulder was ik op 8 juli jl. in Genève teneinde aldaar de loting voor de EC-Cups mede te maken. Het gaf tevens gelegenheid vele bekenden van bevriende clubs te begroeten. Dit veelal hartelijk weerzien bewees tevens, hoe door de prestaties van de laatste vier a vijf jaren het aanzien van onze club op het internationale vlak is gestegen. We weten het thans allen: onze a.s. te genstander is het Albanese Nendori Tirana. Wat de in de Pers geciteerde berichten aangaat betreffende voorschriften van de regering aldaar met betrekking tot haar dracht en kleding, geloof ik niet dat Ajax en zijn supporters moeilijkheden te wach ten staan. Men zal ons ook in dit opzicht zeker op sportieve wijze tegemoet treden. Het is thans beslist ongaarne, dat ik iets ga zeggen over de kwestie met Tonny Pronk, doch uit een aantal uitlatingen en opmerkingen hier-en-daar, heb ik kunnen constateren dat bij verschillende van onze werkende en ondersteunende leden het juiste in deze aangelegenheid nog niet duidelijk is. Daarom in het kort, wat zich precies heeft afgespeeld. Het is gebruikelijk bij Ajax dat, wanneer een speler om welke reden ook op de transferlijst wordt geplaatst, dit primair door mij in een persoonlijk onderhoud met de betrokkene wordt besproken. Zo ook dit jaar; op een zaterdagmorgen en in het bijzijn van Jaap Hordijk zijn één voor één Gert Bals, Bennie Mul ler, Van Wensveen en ook Tonny Pronk in de bestuurskamer geweest. Daar is allen kennis gegeven van het bestuursbe sluit, waarna verder nog op de meest vriendschappelijke wijze van gedachten is gewisseld, zodat na afloop een ieder pre- vies wist waar hij aan toe was. De reglementen van de KNVB schrijven voor, dat het plaatsen op de transferlijst aan de betreffende speler per aangetekend schrijven moet worden bevestigd. Na zo'n persoonlijk onderhoud, waarbij over en weer de zaak zo uitvoerig moge lijk is besproken, kan uiteraard meen ik de inhoud van de (aangetekende) brief kort zijn. Hier is immers slechts sprake van een formaliteit. Het trof mij dan ook, als zijnde jegens Ajax hoogst onbehoorlijk van Pronk, om in een TV-uitzending van de VPRO het te doen voorkomen alsof hij ,,met een brief van één regel" door Ajax aan de dijk was gezet. Mede gelet op het gesprek dat ik met Tonny gehad had en de wijze waarop 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 6