DIT/S DE MAN DIT IS Z'N BIER ajax-meu ws afscheid wat langer stil te staan. Ook van Muller kan gezegd worden dat hij vele jaren een groot aandeel heeft gehad in de meerdere Ajax-successen (ook Nederl. elftal) en wat dat betreft kan terugblikken op een grote tijd bij zijn oude club. Namens zijn vele voetbalvrienden en andere bekenden wensen wij hem, nu onder leiding van Cor v. d. Hart, alle succes toe. Doelman Bob Hoogeboom heeft met het bestuur alsnog een oplossing kunnen vinden, waardoor hij in de Ajax-gelederen blijft. Dat hiermede niet alles wat de transfers etc. betreft in pais en vree was verwerkt, is inmiddels bekend geworden; er was voor Tonny Pronk aanleiding het prof-voetbal de rug toe te keren. Zijn ontevredenheid jegens Ajax uitende in krant en voor de TV- camera, bracht voorzitter Jaap van Praag er zelfs toe de door de betrokken speler verspreide kritiek (voor de VPRO) nog dezelfde avond in de TV-uitzending, geleid door Joop van Tijn, krachtig te weerleggen. Wij blijven het spijtig vinden, dat op deze wijze zaken van interne aard aan de publiciteit worden prijsgegeven. Niet dat we tegenstander zijn van: open spel. Integendeel. Doch wanneer de weg van de onjuiste resp. onvolledige informatie bewandeld wordt, een vermeende „mishandeling" van bepaalde belangen aanleiding wordt tot verwijten en beschuldigingen, waar de bui tenwereld het werd reeds eerder gezegd volop van „smult", dan kan een dergelijke gang van zaken slechts worden betreurd. We dachten zo dat Ton, verstandig redenerend en derhalve óók met de nodige zelfkritiek, meer positieve resultaten had kunnen bereiken Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1970-1971 - No. 1 Redactie M. J. W. Middendorp, J. H. Westrik en Cas Bollen Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoeve dorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 8 september a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Op het Volewijckers-terrein: AjaxRood Wit De competitie gaat dus op 23 augustus a.s. beginnen. Nu eens niet zoals de laatste jaren tegen Go Ahead; toch wel weer een tegenstander uit de oostelijke sector, nl. NEC. Gelet op de plannen van deze openings-partner betreffende een „nieuwe aan pak" voor dit seizoen en met de herinnering aan vroegere wed strijden, zal het straks in de Goffert niet makkelijk worden. De week daarvóór is er in KNVB-verband al de nodige activiteit; dan wordt nl. de eerste ronde om „de Beker" verspeeld. Op grond van het feit dat wij momenteel houder zijn van deze trofee, is Ajax van deze eerste stap op het pad naar Europa Cup II vrijgesteld. Dat betekent natuurlijk niet dat we op onze lauweren rusten. Beslist niet. De „warming up" voor het a.s. zware seizoen liegt daar niet om, als we bijvoorbeeld de training eens volgen (let wel: figuurlijk natuurlijk). Daarnaast enkele wedstrijden tegen part ners van groter of kleiner formaat: Chelsea, het Noord-Amster damse Rood Wit, Standard Luik en Heerenveen. Dan zijn er nog onderhandelingen over een ontmoeting tegen een Roemeens elftal op 15 augustus, doch daaromtrent is thans nog niets definitief te zeggen. Omstreeks deze tijd gaat onze aandacht ook weer uit naar Feijenoord voor de wedstrijden tegen Estudiantes (véél succes zij Israels c.s. van hieruit toegewenst) terwijl een kleine maand later wij zelf zo ongeveer in ons Albanees avontuur zitten. Want zo menen wij het, gezien de voorberichten, te moeten beschouwen. Zéker wat de uitwedstrijd betreft; een gebeuren dat zo stellen wij ons dat voordoet denken aan onze Turkse ervaringen. De moeilijkheden rond lange haren en mini-rokken zijn weliswaar nu zover van de baan, dat we toch mogen komen, doch niet langer dan 48 uur. Maar wie zegt dat, inplaats van deze of gene tegen de benen te schoppen (zoals destijds in Istanboel bij ons bezoek aan Fenerbahce) men nu bij de ingang niet klaar staat met grote scharen, of onder het motto ,,Ma(r)x(i) of niets" tracht ook nog de „mini" te verwijderen Maar in ernst, alle zgn. vooruitziende geesten latend voor wat ze zijn, het zal onze jongens vooral in de uitwedstrijd niet mee vallen. Oppassen blijft de boodschap. Er is té weinig van de hedendaagse capaciteiten van deze tegenstander bekend. We weten niet of we de plank ver misslaan als we denken aan een hard en klein veld met een fanatiek publiek en dito spelers. Van zeer veel belang zal zijn hoe deze ontmoeting zal worden geleid. Zoals u bemerkt zult hebben, is ons Ajax-Nieuws in een ander jasje gestoken. Na zovele jaren. Toen van het vorig kampioens- en beker-nummer de voorkant was vastgesteld, ontdekten we (wé, dat is in dit geval ook Willem van Steenbergen Junior) dat het weer eens wat anders was, dat het goed deed, kortom, besloten werd: hou'en zo! We hopen gaarne dat een en ander uw instemming zal hebben. De datum voor de jaarlijkse Algemene Vergadering is ook bekend: 10 september a.s. 's avonds om 20.00 uur in het Ajax- restaurant. Daaraan voorafgaande komt de Ledenraad op 27 augustus a.s. bijeen. In vervolg op hetgeen wij in ons vorig clubblad beschreven als de AjaxFeijenoord-broederschap met betrekking tot beider prestaties, kunnen wij hieraan nog enkele interessante cijfers toevoegen, die wij ontlenen aan „de Feijenoorder", het clubblad 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 3