kroniek Rijwielhandel DAS De Ajax-selectie bij de aanvang van het seizoen 1970-1971, links: trainer Binus Michels met assistent Ilan Gryzenhout en rechts bestuurslid Jaap Hordijk. De spelers (achterste rij): Sies Wever, Sjaak Swart, Johan Neeskens, Nico Rijnders, Heinz Stuy, Wim Suurbier, Barry Hulshof, Bobby Kalderon en Tom Söndergaard(voorste ry): Ger Muhren, Arie Haan, Georg Bockel, Ruud Suurendonk, Piet Keizer, Velibor Vasovic, Dick van Dijk, Ruud Krol en Johan Cruijff Het nieuwe seizoen 1970-1971 heeft zich inmiddels aan gediend: loting voor de KNVB-beker, mèt alle data tot en met de finale (welk een ongekende vooruitstrevendheid), loting voor de Europa Cups I en II, het a.s. programma voor de eredivisie, kortom, Koning Voetbal zit nog niet op zijn troon na een overigens steeds korter wordende zomerrust maar over een paar weken is het wèl zo ver. Eigenlijk was de transfer-periode in de maand juni de voorloper van de hernieuwde voetballerij. Een dit jaar vrij rustige voetbal lers-markt; in dit licht bezien was de schijnwerper nog het meest gericht op P(hilips)SV, door o.a. de aankoop van doelman Jan van Beveren. Zowel Ajax als Feijenoord zochten het dit jaar wat lager Wij meldden u wat onze club aangaat reeds de komst van de Levering van alle bekende merken rijwielen en bromfietsen Roeterstraat 40 Tel. 5 2062 Financiëring in één dag gereed zonder aanbetaling nieuwe gezichten: Sies Wever, Braam en Neefkes; hieraan kan nog worden toegevoegd de naam Du Mortier, ex-Stormvogels. Dat is voor dit jaar eigenlijk alles. Wel is er ook een contract met de 18-jarige Ronny Kalderom uit Hapoel, doch deze heeft van de Israëlische Voetbalbond nog geen toestemming voor Ajax (in de competitie) te mogen uitkomen, zodat we van het optreden van deze new-comer (wiens capaciteiten niet gering moeten zijn) nog enige tijd verstoken zullen blijven. De B-spelers A. Haan en G. J. A. A. Bockel, vorig seizoen in het B-elftal, hebben een A-contract gekregen en zijn derhalve aan de selectie toegevoegd. De jeugdspelers C. J. G. ten Bosch, N. Rep, S. Ruiter en D. H. Visser zijn voor het B-elftal gecontracteerd. Tot degenen die Ajax vaarwel zegden, was ook Van Wensveen. Hij sloot een overeenkomst met Heerenveen. Het ga hem goed, daar in ,,the North". Bennie Muller vond een nieuwe voetbal-omgeving bij Holland Sport. Als we mogen vaststellen, dat het beroepsvoetbal, in welke geledingen ook, geen sentimenten kent, derhalve volstaan zou kunnen worden met een „shake hands" en: het beste, be hoorde Bennie tot die figuren in de Ajax-samenleving (vanuit de prille voetbaljeugd in de rood-witte gelederen opgegroeid tot een speler van grote klasse), waardoor er aanleiding is bij dit 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 2