partner partner even zakelijk! wij lazen voor u een goed begin Wij, Nederlanders, mopperen graag. Als we ergens naam in hebben gekregen, is 't dat wel, vooral zijn we hierin zeer sterk, als onze geldbuidel wordt aangetast. Nu is het een bekend feit dat de een over grotere financiële mogelijkheden beschikt dan de ander. En als je dan geconfron teerd wordt met diverse prijsverhogingen, valt er vooral bij de minder bedeelden nog wel eens een hartig woordje. We pak ken dan behoorlijk uit, zonder echter aan de loop der dingen enige verandering te kunnen aanbrengen. Sommige gebeurlijk heden blijken nu eenmaal onvermijdelijk te zijn. Dat de Ajax-tarieven voor leden en dona teurs voor het komende seizoen weer ge stegen zijn, zal dan ook bij velen niet zo best zijn aangekomen. We duiden hier dan voornamelijk op de ouderen onder ons, die jarenlang met Ajax zijn opgetrokken, die hun Ajax niet kunnen missen, en die juist op het moment dat zij tot de minst draag- krachtigen gaan behoren, grotere offers moeten brengen. Wij blijven een stille hoop koesteren dat voor deze categorie van de trouwe Ajax-aanhang nog eens een gunstiger regeling uit de bus komt. Aan de andere kant dienen wij ook begrip te tonen voor deze onprettige maatregel, die het Ajax-bestuur heeft móéten nemen. Insiders kunnen zich wel direct een beeld vormen, van wat er allemaal nodig is om een voetbalbedrijf van formaat in goede banen te leiden èn te houden. De minder objectieve beschouwer moet hierover zijn gedachten eens laten gaan. Als we het beroepsvoetbal even gelijkstel len met een amusementsbedrijf wat het feitelijk ook is komen we tot de vraag, hoe het eigenlijk mogelijk is een dergelijk bedrijf op poten te houden. Theaters, bioscopen en andere gelijksoor tige instellingen, die dagelijks één of meer dere voorstellingen geven, weten soms niet hoe ze zich staande moeten houden. Praktisch elke kunstvorm blijft slechts in leven dank zij belangrijke subsidies. Een voetbalclub in de beroepssector geeft over de 52 weken van het jaar slechts cir ca 13 a 14 thuisvoorstellingen, die re cettes opleveren. De grootte dezer recet tes is dan nog zeer onderhevig, Ie aan de kwaliteit van het gebodene, 2e de accom modatie waarover men de beschikking heeft en 3e de weergoden! Aan de eerste twee omstandigheden kan een goede leiding wat doen, maar daar toe is geld, zéér veel geld nodig! Dertien weken ontvangen en 52 weken uitgeven, we geven het u te doen. Wordt er deze dertien weken onvoldoende ont vangen om de overige 39 te dekken, dan is er verder geen pijn. Maar als je zo tegen ons Ajax-stadion aankijkt, dat in twee volle weken tijdens het voetbalseizoen, slechts één dag geld opbrengt, dan ga je over ,,die kerels" van het bestuur, die het nog AFTER SHAVE LOTION FOR MEN JRevillon mannelijk en zeer verfrissend v.a. f 10.50 TfFtevillon Paris Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam steeds weten waar te maken, wel even anders denken. De bezitters van een klein eengezinswoninkje breken zich soms de nek over de onderhoudskosten van het huis dat dagelijks wordt bewoond. Wat zou u denken van de onderhoudskosten van een stadion met alle omringende noodzakelijkheden? Alles goed overdenkend, mopper je niet, maar brengt het zo hoog noodzakelijke offer, ofschoon de echte Ajacied het geen offer zal noemen. GERARD WIERTZ Wij lazen voor u in het clubblad ,,De 144" genootschap van sportvrienden, het volgende: CONSERVATIEF Ben de Graaf, sportredacteur van ,,De Volkskrant" zegt: „Er is geen wereld zo rechts als de sportwereld. Zo conservatief! Ik vind wel dat er met progressiviteit in de sportwereld veel te hereiken valt. De meeste kran ten zijn in de sport niet pogressief, eerder conserva tief, nl. door uit eigenbelang de opinies van besturen en bonden te dekken, omdat dat van belang is voor hun relaties, maar gelukkig is de Volkskrant ook in dezen aan de progressieve kant. Wat de harde kritiek betreft, vind ik dat we ons onderscheiden van andere kranten die in het algemeen maar achter clubs aan hobbelen, dingen citeren en nauwelijks een eigen me ning meer hebben. Alles gezegd door meneer Van Praag, of meneer Brox of meneer Happel of meneer Michels. Nou wat hebben ze nou eigenlijk te zeggen? Noot van de redactie: Dit: dat heer Ben de Graaf dan maar géén conservatieve koffie vóór en dito drankje na de wedstrijden meer in de bestuurs kamers moet komen drinken. Het zal zijn progressieve tong tóch niet strelen. En dat is zonde! Een goed begin is het halve werk. En goed werk is alleen mo gelijk bij een goede samenwerking. Wanneer men aan iets nieuws begint, is iedereen bezield met goede voornemens. Maar het moeilijke is, om tot het einde te blijven volhouden. Teamgeest en goede onderlinge verhoudingen, dat zijn de voornemens van de leden van de controle-commissie. Zij starten weer vol goede moed, en in het vertrouwen weer op de medewerking van onze leden en donateurs te kunnen rekenen. Het parkeren en netjes aansluiten van de auto's heeft wel wat moeite gekost, maar door de goede wil van velen gaat het nu uitstekend en de suppoosten zijn best tevreden. Geen stof wolken meer en geen onderspatten van kleding, waardoor het bestuur gevrijwaard blijft van klachten. Wij hopen dat ook in het a.s. seizoen alles een ordelijk verloop zal hebben, waardoor het aanzien van Ajax zeer zeker wordt verhoogd. C. J. BIESHAAR, secr. Controlecommissie 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 19