't zou zo mooi kunnen zijn! AjaxChelsea (11) - It's in the air We hebben deze titel gekozen, met de stille hoop dat we aan het einde van het seizoen niet behoeven te zeggen ,,'t had zo mooi kunnen zijn". Als verwoede Ajacied zijn onze verwachtingen natuurlijk weer hoog gespannen. Wat zal onze formatie weer klaar spelen? Het blijft een vraag, waarop wij pas later het antwoord zullen krijgen. Onze verwende Ajax-harten verwachten altijd iets bijzonders, soms wel wat te veel! Maar zouden wij ook wel anders kunnen? De rijke historie van Ajax heeft zoveel successen te boek staan, dat men dit steeds weer opnieuw eist. Landskampioen, KNVB- bekerwinnaar, deelnemer aan de Europacup-titanenstrijd het kan niet op. Wat Feijenoord kon, hopen wij eens van ons aller Ajax te mogen ervaren. Naast de landstitel en de KNVB-beker zou de Europa Cup werkelijk niet misstaan, 't Zijn vrome wensen, maar waarom eigenlijk niet? Het begeren van het hoogst denkbare is beslist geen slechte eigenschap. Ajax heeft als EC-strijder naam gemaakt en onvergetelijke pres taties geleverd. Het BenficaAjax-duel, bijvoorbeeld, in Parijs, is geschiedenis geworden waarop in de voetbalwereld nog zeer vaak zal worden geattendeerd. Het enorme legioen dat daar in Parijs getuige van was, is een unicum geweest wat betreft aantal, en zeer zeker wat betreft de laaiende aanmoedigingen, die van dit geweldige legioen uit gingen. En dat is nu juist het meest belangrijke punt! Onze voetballers kunnen kwalitatief nóg zo hoog genoteerd staan, zonder zich geschraagd te weten door een numeriek zeer sterke aanhang, zonder de geestdriftige toejuichingen van hun fanclub kunnen ze nooit helemaal opbrengen, wat wij zo graag willen zien. Wat er in het veld ronddartelt is hoogst be langrijk, maar wat zich daaromheen schaart zeker niet minder! Willen we dus resultaten zien die ons aanspreken, laten wij, Ajax-enthousiasten, dan ook laten zien en horen dat we er zijn. De elf in het veld moeten het waar maken, maar ook wij! Het alleen bezoeken van topwedstrijden is beslist niet voldoende, want het is wel overduidelijk gebleken, dat elke wedstrijd uiterst belangrijk is voor het uiteindelijke resultaat. Als we dit, het komende seizoen, voor ogen houden, en wij ons Ajax, waar maar enigermate mogelijk, begeleiden, hebben ook wij gedaan, wat van óns wordt verwacht. We maken graag illusies en die zijn ook mooi. Als we dus straks het Koninklijk Paleis opzij moeten zetten, om op de Dam alle enthousiastelingen plaats te bieden, laten we dan van ons zelf kunnen zeggen, dat we er steeds al bij geweest zijn. GERARD WIERTZ 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 16