Insulinde Cup-toernooi - Gedeelte van de „generale staf' Insulinde Cup 1970 - Dé gladiatoren het jeugdelftal van Ajax Insulinde Cup-toernooi - Wethouder A. A. Verhey reikt de beker uit aan de Ajax-aanvoerder de heer Verhey en competitieleider Thijs Janssen. Tijdens dit gebeuren werden de gebruike lijke vriendelijke woorden en geschenken uitgewisseld. Veel gelach bracht o.m. de speech van de heer Roelofs, leider van Anderlecht, die het had over het „buiten- wippen" van zowel Ajax als Anderlecht door Arsenal en over het feit dat „men boven vergeten was de kraan toe te draai en" als het over de regen van de afgelo pen dag ging. Dit alles dan in het sappige Vlaams hetgeen er natuurlijk inging als koek. Enfin, de avond werd in gepaste stemming doorgebracht en alles verliep even vriendelijk. Zelfs het bekende strijd lied „Op een slofmoest door de aan wezigen ten gehore worden gebracht op het moment dat Theo Koomen zijn pro gramma „Goal" vanuit het Ajax-stadion begon uit te zenden. Of iedereen werkelijk uit volle borst heeft meegezongen, zal wel altijd in het ongewisse blijven Tweede dag Onder een stralende zon uit strak blauwe hemel hervatten zondagmorgen AjaxAn derlecht en Blauw-WitLiverpool 't toer nooi. De belangstelling van het publiek was ook aanmerkelijk groter dan de vori ge dag en zoiets kan alleen maar stimule rend werken op de spelers. Dat deed het ook. Ajax won verdiend met 10 van An derlecht door een doelpunt van Mans, een belangrijk doelpunt, omdat Ajax haar to taal met deze overwinning op 5 punten bracht, nu als eerste in poule 1 eindigde en zich dus plaatste als finalist. Blauw-Wit en Liverpool streden om de derde en vierde plaats. Ondanks het feit dat Liverpool gedurende de hele wedstrijd sterker was, kwamen de Engelsen toch niet verder dan een 1 1 gelijk spel. Het feit deed zich toen voor dat er strafschop pen moesten worden genomen, aangezien beide ploegen met een gelijk aantal pun ten (3) en een zelfde doelgemiddelde (2 voor en 2 tegen) in hun poule waren ge ëindigd. Liverpool bleek het vaardigst te zijn; bij de vierde strafschop miste Blauw- Wit, terwijl Liverpool haar vierde al had benut. In poule 2 gebeurden er schokkende dingen. Terwijl ADO heel gemakkelijk met de grootste score van het toernooi (30) Bayern München versloeg, presteerde Go Ahead het om maar even Glasgow Ran gers kansloos een 20 nederlaag toe te brengen. Zoals gebruikelijk speelden de Schotten wederom met een enorme inzet en wilskracht, maar men sprong veel te gehaast met de kansen om, terwijl Go Ahead reeds voor de rust er koelbloedig twee had benut. Dit had tot gevolg dat Glasgow Rangers was uitgespeeld en dat Go Ahead zich samen met Liverpool had geplaatst voor de derde en vierde plaats. Door het verlies van de Schotten werd ADO onbedreigd winnaar in poule 2, dus werd de finale AjaxADO. Ook die wedstrijd om de derde en vierde plaats bracht ons een verrassing. Want 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 40