ArsenalAjax (30) - Van boven naar beneden: Penalty Op het slechte veld controleert „ref" Tschenscher - de elf meter - Aftocht van Barry en Ruud maard cricketer), backs: Male en Hapgood en tussen de palen vrij geruime tijd een Hollandse jonge doelman, afkomstig van Ajax Gerrit Keizer. Jawel! Dat was tevens een tijd van in haar bestaan weinige „downs" van Ajax (1928-1929) en o.a. zaten we toen in de penarie met een doelverdedigers-probleem. Wat gebeurde? Ger rit Keizer, zaterdags spelend voor Arsenal, pikte 's avonds het vliegtuig naar Amsterdam en stond 's zondags in het Ajax-doel en redde mede daardoor zijn club voor degradatie. Kunt u zich voorstellen, waarom de naam Arsenal nog zo tot ons spreekt en dat we, als we mochten kiezen tussen Anderlecht, Inter of Arsenal, we aan laatstgenoemde de voorkeur zouden geven Zo was de mening vóór de loting. Welnu, de wens werd ver vuld, zoals u weet: op 8 april traden we op Highbury aan tegen een Arsenal, dat met echt Engels voetbal een technisch beter Ajax tot tien minuten voor tijd met 10 er onder kon houden, een score die voor Amsterdam alle kansen bood Helaas, toen negen minuten voor het einde was een dekkingsfout in onze verdediging aanleiding tot 20 en toen Sjaak daarna nog een overigens onnodige overtreding veroorzaakte, die door een andere „ref" als Tschenscher, waaraan onze spelers zonder meer slechte herinneringen hebben heeft ver klaard een hekel aan Nederlanders te hebben anders be straft zou zijn geworden als met een strafschop, ons nu defini tief de das om deed. Einde 30 voor Arsenal. De return op 15 april werd beslist geen: AjaxCZ Jena. We wonnen weliswaar met 10 door een fraaie goal van Gerrie Muhren, doch enerzijds verdedigde Arsenal zo niet mooi (vaak in paniek) dan toch wel zo doeltreffend en konden wij hun doel niet verder raken door een o.i. niet juist gevolgde taktiek, dat het éénnul bleef. Derhalve te weinig om als finalist de strijd aan te binden tegen Anderlecht, dat buiten verwachting Inter- Milaan op eigen veld met 20 klopte, nadat de Belgen thuis destijds met 10 van de Italianen hadden verloren in een ont moeting, naar aanleiding waarvan men van Belgische zijde geen hoop meer had. Ja, dat onberekenbare voetbal toch Overschakelend naar de lopende eredivisie-competitie zijn we aangeland bij de thuiswedstrijd tegen Holland Sport. De Ha genaars hadden door goede resultaten de laatste tijd nogal van zich doen spreken. Echter aan de Middenweg en ondanks Ajax CZJ in de Ajax-benen, kregen de jongens van Cor v. d. Hart toch geen kans. Met 41 als negatieve opbrengst van deze wedstrijd keerden de Houtrust-bewoners puntloos naar de Resi dentie terug. De volgende zondag „vrij", was men in Ajax-kringen benieuwd hoe Feijenoord in Maastricht tegen MVV zou „boeren". Welnu, daar in „the South" ondervonden Rinus Israels c.s. óók dat de mannen uit de porselein-stad allerminst over zich laten lopen. Met moeite werd een gelijkspel bereikt, zulks op het nippertje voornamelijk dank zij fraai spel van Coen Moulijn. Aangezien wij de achterstallige ontmoeting tegen GVAV 's woensdags daarna met 30 (Reijnders, Keizer, Dick van Dijk) wisten te winnen, bleef de situatie aan de kop voor ons gunstiger, vooral toen we (waar erg tegenop werd gezien) PSV in de lichtstad met 31 klopten en nu, met een gelijk aantal wedstrijden als Feijenoord, op een voorsprong van 3 punten kwamen te staan. Om nog iets te zeggen over PSVAjax: uiteraard flink opgepept wat hadden de gastheren als no. 3 14 punten achterstand nog te verliezen maakten het ons in de eerste helft door felle aanvallen nog wel lastig. Een fraaie kopbal van de Deen Schmidt Hansen gaf de thuisclub de leiding, doch nog voor de rust en dat was belangrijk maakte Dick van Dijk op mooi aangeven van Johan gelijk (11). In de tweede helft deelde Ajax de lakens uit, gaf een volkomen onnodige handsbal van Pleun Strik aan Vasovic de gelegenheid via een „link" genomen strafschop zijn club de leiding te geven,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1970 | | pagina 3